4 fakty na temat wyboru materaca

Właściwie wybrany materac poprawia, jakość naszego snu, wpływa na odczuwany przez nas komfort i wygodę odpoczynku, dlatego też jego zakup powinien być dobrze przemyślaną decyzją. W swoich wyborach warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę interesującego nas produktu, czy też jego właściwości, ale też uwzględnić ogólne zasady dotyczące doboru materaca, co z pewnością pomoże nam zakupić produkt, który należycie spełni swoje zadanie. Choć wokół wyboru materacy krąży wiele mitów, nie brakuje też informacji, które znajdują swoje potwierdzenie w opinii ekspertów. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

  1. Jeden duży materac lepiej zastąpić dwoma pojedynczymi.

To fakt. Poszukiwanie materaca o standardowych wymiarach przeznaczonego do pojedynczego łóżka raczej nie stanowi większego problemu. W ofertach sklepów i salonów meblowych nie brakuje tego rodzaju produktów. Zdecydowanie więcej trudności możemy napotkać poszukując materaca do dużego łóżka, tym bardziej, jeśli posiada ono nietypowe wymiary. W takiej sytuacji zamiast jednego dużego, lepiej zdecydować się na dwa mniejsze. To rozwiązanie ma jeszcze jedną ważną zaletę – dzięki niemu każdy z partnerów może dopasować materac do swoich potrzeb zarówno pod względem stopnia twardości jak i rodzaju materiałów zastosowanych do jego produkcji. Poza tym mniejsze materace są bardziej mobilne. Dbanie o ich czystość sprawia zdecydowanie mniej kłopotu niż ma to miejsce w przypadku jednego dużego materaca, podobnie jak ich przekręcenie.

Znalezione obrazy dla zapytania two mattress double bed

  1. Dopasuj materac do swoich potrzeb

To kolejny fakt. Materac zawsze powinien być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Nie istnieje jeden dobry materac dla każdego. Produkt musi zostać dostoswany do naszej wagi, wzrostu, wieku, a nawet stanu zdrowia, zarówno pod względem rozmiaru jak i stopnia twardości, czy też rodzaju materiałów, z których został wykonany. Tylko w ten sposób zapewnimy własnemu ciału najlepszą pozycję do snu i odpoczynku, tym samym gwarantując sobie maksymalny poziom wygody.

Znalezione obrazy dla zapytania one big mattress

  1. Nie istnieje materac idealny dla każdego

Ten fakt jest ściśle związany z poprzednim, a więc koniecznością indywidualnego dopasowywania rodzaju materaca do własnych potrzeb. Każdy organizm jest inny i każdy wymaga innego traktowania. To, co dla jednych jest dobre, niekoniecznie okaże się dobre także dla pozostałych, dlatego też zamiast sugerować się reklamami lub opiniami innych, lepiej poświęcić odrobinę czas na znalezienie najlepszego dla nas modelu, który będzie uwzględniał nasze oczekiwania w rezultacie zapewniając wysoką jakość snu.

  1. Materac należy odwracać

To kolejny fakt, dotyczący materacy. Ich odwracanie to sprawdzona i jednocześnie jedna z najłatwiejszych metod dbania o nie. Zajmuje dosłownie chwilę, a może znacznie wydłużyć żywotność produktu. Oprócz odwracania materacy na drugą stronę zaleca się także, co jakiś czas obracać je o 180°. Dzięki temu nacisk ciała na całą powierzchnię materaca będzie równomierny i tym samym będziemy mogli korzystać o wiele dłużej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.