4 mity na temat wyboru materaca

Wybór materaca dla wielu osób stanowi duże wyzwanie, którego realizację utrudnia nie tylko bogata oferta modeli produktów dostępnych w sklepach i salonach meblowych, ale też mnóstwo mitów z nim związanych. Informacje na temat chociażby optymalnego stopnia twardości, czy sposobu utrzymania czystości materaca, często niemające nic wspólnego z rzeczywistością, wywołują w nas – kupujących tylko i wyłącznie niepotrzebny chaos, sprawiając, że w rezultacie nasz wybór staje się jeszcze trudniejszy. Jak temu zapobiec? Na początek warto skonfrontować najpopularniejsze mity dotyczące materacy i sprawdzić czy są faktycznie są one zgodne z prawdą.

  1. Dobry materac musi być twardy

Znalezione obrazy dla zapytania interior mattress

To mit. Materac wcale nie musi być twardy, a wręcz odwrotnie – zbyt twardy może uciskać naczynia krwionośne w rezultacie wywołując drętwienie i skurcze mięśni. Dobry materac przede wszystkim musi być wygodny i zapewniać komfort jego użytkownikowi. Stopień jego twardości powinien zostać dostosowany do wagi osoby, która będzie z niego korzystała, jej wieku oraz ogólnego stanu zdrowia. Z twardego materaca nie powinny korzystać osoby starsze oraz te, które cierpią na choroby przewlekłe, na skutek, których muszą spędzać w pozycji leżącej całe dnie, tygodnie, a nawet lata. Zamiast kierować się subiektywnym odczuciem twardości, w czasie zakupu materaca należy zwrócić uwagę na oznaczenia na nim umieszczone. Stopień twardości oznaczają symbole od H2 (miękki) do H4 (twardy). Poza tym warto też upewnić się na ile stref twardości została podzielona powierzchnia materaca. Za najbardziej optymalny uważa się podziała na siedem zróżnicowanych stref.

  1. Materac musi posiadać sprężyny

To kolejny mit. Tak naprawdę okazuje się, że w dobrym materacu w ogóle nie powinno być sprężyn. Aktualnie coraz częściej tradycyjne sprężyny, czy też sprężyny umieszczane w specjalnych kieszeniach, są przez producentów zastępowane elastyczną pianką lub lateksem. Materace wykonane w ten właśnie sposób się nie tylko bardziej trwałe, ale też zapewniają zdecydowanie większy poziom wygody.

Znalezione obrazy dla zapytania thermo mattress

  1. Raz na zawsze

Twierdzenie, że materac można kupić raz, a potem bez większych przeszkód korzystać z niego przez wiele lat, a nawet przez całe życie to przykład kolejnego mitu. Materac, jak każdy produkt użytkowany każdego dnia traci swoje właściwości i z czasem ulega zniszczeniu. Nawet ten najlepszy trzeba, więc raz na jakiś czas wymienić. Jak często należy to robić? Nie ma jednej uniwersalnej metody na określenie optymalnej żywotności materaca. Wszystko zależy od sposobu jego wykonania, rodzaju zastosowanych materiałów, a także stopnia użytkowania.

  1. Hipoalergiczny materac nie wymaga czyszczenia

Materace hipoalergiczne ze względu na swoje właściwości cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Materiały wykorzystane do ich produkcji charakteryzują się dużą przepuszczalnością powietrza, co uniemożliwia rozwój szkodliwych drobnoustrojowych oraz zapewnia większą higienę. Nie oznacza to jednak, że materace te nie wymagają czyszczenia. Produkty te należy czyścić zgodnie z zaleceniami producenta. Aby w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko powstawania zabrudzeń warto skorzystać ze specjalnych pokrowców lub nakładek ograniczających bezpośredni kontakt z powierzchnią materaca.

Znalezione obrazy dla zapytania mattress vacuum

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.