4 pomysły na salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to ukłon w stronę prostoty i ponadczasowości. Surowe formy i wszechobecna biel, najczęściej łączona z naturalnym drewnem – to elementy, które go wyróżniają. Styl skandynawski wnosi do wnętrz powiew świeżości, dlatego też bywa chętnie w nich wykorzystywany. W związku z tym, że bardzo dobrze prezentuje się on na dużych powierzchniach, warto zastosować go na przykład w salonie. Podpowiadamy więc jak urządzić salon w stylu skandynawskim.

Znalezione obrazy dla zapytania scandinavian livingroom

Living Room Ideas

Moc natury

Dobrym pomysłem do stworzenia aranżacji salonu w stylu skandynawskim może być zastosowanie w niej naturalnego drewna. Może być ono wykorzystane zarówno w postaci mebli, jak i podłogi, a nawet dodatków. Aby uczynić je bardziej efektownymi, wybierając drewniane meble postawmy na modele, w których odgrywa ono ważną ale nie najważniejszą rolę. Co to oznacza w praktyce? Otóż wykorzystane przez nas meble mogą być wzbogacone o inne surowce. Dla przykładu zamiast krzeseł wykonanych wyłącznie z drewna możemy wybrać modele w których tapicerowane siedziska i oparcia zostały osadzone na drewnianych, okrągłych nogach, tworząc w ten sposób ciekawe połączenie. Drewno może też zostać pomalowane, na przykład na współgrający z resztą wystroju biały kolor. Zabieg ten możemy wykorzystać na przykład w odniesieniu do szafy lub komody. Nie zapominajmy też o drewnianej podłodze. Proste drewniane deski, pokryte cienką warstwą lakieru będą nie tylko zawsze modne, ale też niezwykle praktyczne – bardzo dobrze skomponują się z każdą aranżacją, jeśli zdecydujemy się na zmiany.

Siła bieli 

Podobny obrazJak już wspomnieliśmy w stylu skandynawskim króluje biel. Może ona dominować lub jedynie subtelnie współistnieć z innymi, zastosowanymi kolorami. Wybierając jednak pierwszy wariant, sprawimy, że nasz salon nabierze świeżości i optycznej przestronności. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej nam będzie stworzyć spójną pod względem wizualnym kompozycję. Dominacja bieli w tym wypadku może być znacząca. Białe ściany, mogą uzupełniać białe meble i dodatki. Aby ocieplić wnętrze możemy zestawić ją na przykład z drewnianą podłogą. By uniknąć wrażenia nadmiernej surowości zamiast zimnych odcieni możemy wybrać nieco cieplejsze, przełamane odcieniami kremowymi.

Rola koloru

Znalezione obrazy dla zapytania scandinavian livingroom

Wbrew powszechnemu przekonaniu styl skandynawski pozostawia nam możliwość zabawy kolorem. Co prawda nie powinien on dominować, a jedynie stać się wyrazistym akcentem, pozwalającym nadać wnętrzu ciekawego wymiaru. Jakie kolory dobrze współgrają ze stylem skandynawskim? Do grupy tych, które z powodzeniem możemy wykorzystać w naszym salonie należy czerń, szarość, brąz oraz żółć. Kolory te mogą znaleźć się zarówno na dużych elementach wystroju takich jak meble, jak i drobnych dodatkach. Możemy je też ze sobą dowolnie zestawiać, za każdym razem otrzymując równie zadowalający efekt.

Forma deseniu

Znalezione obrazy dla zapytania scandinavian livingroomChoć w stylu skandynawskim dominuje prostota, możemy nieco ożywić nasz salon poprzez zabawę deseniem. I tak zamiast jednokolorowych poduch, narzut oraz zasłon, wybrać te, które zdobią paski. Mogą być one proste lub ukośne, lub też tworzyć geometryczne wzory. Motyw pasków może znaleźć się w naszym salonie w różnych odsłonach. Dzięki temu stworzona przez nas aranżacja będzie oryginalna i efektowna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.