Aranżacja okna w sypialni – postaw na oryginalność.

W większości przypadków okno zajmuje centralny punkt całego pomieszczenia. Z tego względu odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko od strony praktycznej, za którą uważa się zapewnienie dostępu do światła dziennego, ale też staje się istotnym elementem rzutującym na całościowy odbiór wnętrza. Aby mogło należycie spełniać tą drugą funkcję powinno zostać odpowiednio zaaranżowane. Do niedawana za wystarczającą aranżację okna uważało się upięcie na przymocowanym tuż nad ramą okna karniszu firan oraz zasłon, lub wyłącznie jednego z tych elementów. Czasy te jednak mamy już za sobą. Obecnie aranżacje okien, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak sypialnia przybiera coraz bardziej śmiałą formę. Sprawdźmy zatem jak stworzyć oryginalny wystrój okna w sypialni, który doda jej uroku.

Znalezione obrazy dla zapytania bedroom window decoration

Postawa na otwartą przestrzeń

Znalezione obrazy dla zapytania window decorationModnie wyglądające okno to okno zapewniające niczym nieograniczoną przestrzeń i światło. W miarę możliwości warto więc zrezygnować z jego zasłaniania. Oczywiście zdarza się, że ze względu na usytuowanie sypialni, odczucie intymności tak ważne w sypialni można zapewnić sobie wyłącznie dzięki ograniczeniu widoczności okna, ważne jednak aby zastosowanie elementów, które je zasłaniają miało charakter wyłącznie okazjonalny. Założenia te doskonale spełniają rolety, które zamontowane bezpośrednio na ramach okna można zrolować w taki sposób, że przez większą część doby pozostają praktycznie zupełnie niewidoczne. Za to wtedy, kiedy są potrzebne zapewniają maksimum intymności, izolując od światła i  innych czynników przenikających do sypialni z zewnątrz. Rolety mają jeszcze jedną ważną zaletę – nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni w sypialni w odróżnieniu do tradycyjnych zasłon, które rozsunięte wciąż mocno zaznaczają swoją obecność we wnętrzu. Aby rolety jeszcze lepiej spełniały swoją rolę, warto ich kolor dopasować do ogólnej kolorystyki dominującej w pomieszczeniu.

Uzupełnij swoje okno dodatkami

Myli się ten kto uważa, że wystrój okna powinien zostać ograniczony wyłącznie do kwiatów i roślin ozdobnych. Tak naprawdę na parapecie okiennym możemy ustawić dosłownie wszystko. Doskonale odnajdują się na nim wszelkie ozdobne detale, takie jak m.in. ramki na zdjęcia, drewniane napisy, światełka typu coton balls, drobne światełka ledowe, zapachowe świece, świeczniki i ozdobne podstawki, a także okolicznościowe dekoracje – z okazji Świąt Bożego Narodzenia mogą to być stroiki wykonane z choiny, z okazji Świąt Wielkanocnych podstawki z rzeżuchą, a na Walentynki – czerwone serduszka w przeróżnej wersji. Pamiętajmy, że każdy pomysł jest dobry pod warunkiem, że będzie on odzwierciedlał nasz styl, któremu jesteśmy wierni.

Podobny obraz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.