Cegła na ścianie. Inspiracja z loftu w zwykłym mieszkaniu

Urządzanie wnętrz w stylu loftowym to jeden z najgorętszych trendów, cieszący się wciąż niesłabnącą popularnością. Jednym z najważniejszych jego elementów jest cegła zastosowana na ścianie. Rozwiązanie to świetnie wpisuje się w surowość i prostotę charakterystyczną dla loftowych wnętrz.

Pomimo tego, że zgodnie z jego zasadami powinna ona pokryć wszystkie ściany nie każdy z nas może sobie na pozwolić na taki efekt, chociażby ze względu na metraż pomieszczenia, którym dysponuje lub po prostu indywidualne upodobania. Dlatego warto w ten sposób zaaranżować chociażby jedną ścianę. Podpowiadamy jak to zrobić.

Łóżko z drewna bukowego do sypialni Pablo proste

Cegła cegle nierówna

Znalezione obrazy dla zapytania brick bedroomJeżeli adaptujemy stare mieszkanie na przykład w kamienicy może okazać się, że ścianę pokrytą cegłą możemy zapewnić sobie bez większego trudu. Zazwyczaj wystarczy, że z jednej ze ścian skujemy tynk, a następnie dokładnie oczyścimy i zabezpieczymy specjalnym preparatem impregnującym, który bez problemu można kupić w każdym markecie budowlanym. W ten prosty sposób mamy modną ścianę z cegieł bez większego wysiłku. Niestety nie zawsze bywa tak prosto. W przypadku nowych mieszkań aranżacja takiej ściany nie jest już taka prosta.

Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie pracy możemy zastosować płytki imitujące cegłę. Są one cienkie i przykleja się je bardzo podobnie jak płytki gresowe. Wielkością płytki przypominają oryginalne cegły. Mogą też tworzyć większe moduły. Układa się je bardzo łatwo i szybko. Ich zastosowanie pozwala uzyskać efekt bardzo zbliżony do muru z cegieł.

Znalezione obrazy dla zapytania brick bedroom

Oczywiście możemy zdecydować się także na użycie prawdziwych cegieł. Warto jednak dobrze zastanowić się nad ich kolorem. Choć najbardziej efektownie prezentuje się cegła czerwona musimy pamiętać, że jej zastosowanie może w bardzo zdecydowany sposób wpłynąć na wygląd wnętrza optycznie je pomniejszając. Jeśli więc nasze pomieszczenie jest niewielkie lepiej wybrać inny kolor cegły lub wykorzystać ją wyłącznie na niewielkim fragmencie ściany. Pamiętajmy też, że ten kolor czerwony jest bardzo dominujący i trudno połączyć go z innymi odcieniami. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku może okazać się zastosowanie na ścianie cegły białej, szarej, a nawet czarnej. Przy użyciu każdej z nich można uzyskać naprawdę ciekawy aranżacyjnie efekt, bowiem wszystkie stwarzają wiele możliwości dekoracyjnych.

Łóżko do sypialni drewniane bukowe Ida

Ci zaś, którzy wolą bardziej zachowawcze rozwiązania lub zależy im na redukcji kosztów mogą wybrać fototapetę imitującą cegłę. Choć zapewne osiągnięty w ten sposób rezultat nie będzie aż tak spektakularny, z pewnością pomoże nam nadać wnętrzu oryginalnego charakteru. Tego rodzaju fototapetę można znaleźć w większości sklepów z materiałami i artykułami budowlanymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.