Ciemne kolory na ścianach sypialni. Do jakich wnętrz?

Coraz częściej zauważa się użycie ciemnych kolorów w pomieszczeniach, w tym sypialniach. Mogą one pomóc przy relaksie lub ułatwić nam zasypianie. Niezwykle ważne jednak przy ich użyciu jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów, które pomogą nam zadecydować między innymi o tym, którą i ile ścian pokryć ciemnym kolorem.

W sypialni warto zadbać o atmosferę sprzyjającą wyciszeniu więc dobrze gdyby były to zgaszone kolory, ponieważ przy tworzeniu takiego klimatu kontrasty zdecydowanie nie będą pomocne. Z wartych uwagi ciemnych barw warto spojrzeć na ciemne odcienie szarości, brązy, szczególnie odprężającą butelkową ciemną zieleń, czy fiolety lub granaty.

Drewniane łóżko do sypialni bukowe Ida

Zastanawiając się jednak do jakiego wnętrza pasują ciemne barwy warto zwrócić uwagę najpierw na metraż pomieszczenia. Chcąc zdecydować się na ciemne ściany w małym pokoju musimy liczyć się z tym, że będzie on optycznie pomniejszony. Można jednak zminimalizować ten efekt nakładając ciemny kolor na najbardziej nasłonecznione ściany. Przydatna może także okazać się sztuczka z zastosowaniem poziomych – gdy chcemy poszerzyć pomieszczenie, lub pionowych – do wydłużenia go wzorów. W takim przypadku również, nawet jeżeli nasza sypialnia jest mała możemy przeciwdziałać wrażeniu, że stała się ona jeszcze mniejsza.

Kolejnym ciekawym aspektem na który możemy zwrócić uwagę jest to, jakie wrażenie cieplne chcemy osiągnąć w naszej sypialni. Jeżeli jest bowiem w niej zimno, warto zastanowić się nad użyciem ciepłych barw, natomiast w pomieszczeniach bardzo ciepłych – zimnych. Może mieć to sens ze względu na to, że użycie ciepłych kolorów, w dobrze ogrzewanych pomieszczeniach może niepotrzebnie spotęgować to uczucie.

Nowoczesne łóżko do sypialni z drewna sosnowego model Nela

    Jednak sama ściana nie wystarczy – o czym jeszcze warto pamiętać w kwestii urządzania pomieszczenia przy ciemnych ścianach? Będą nadawały się do nich idealnie delikatne kontrasty. Zakładając, że nie zostały użyte intensywne ciemne kolory, nie będą one przeszkadzały w odpoczynku, a nadadzą pomieszczeniu bardziej przytulny, a jednocześnie nowoczesny wygląd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.