Co warunkuje cenę łóżka?

Wielu z Was pyta o końcową cenę łóżka. Nic w tym dziwnego, ponieważ wyraz od, który poprzedza kwotę, jaką należy zapłacić za mebel, niewiele mówi. Otóż podana cena to kwota za łóżko w najmniejszym rozmiarze i w podstawowej wersji kolorystycznej, czyli naturalnym drewnie (w naszym przypadku). Co zatem wpływa na zmianę ceny?

Cena zależna od rozmiaru

Im większy rozmiar łóżka, tym więcej wymaga materiału, a większa ilość drewna to większy koszt. W przypadku łóżek o 10 czy 20 cm szerszych od modelu głównego, czyli najczęściej tego o wymiarach 90×200 cm, wzrost ceny nie jest tak znaczący. Różnicę można odczuć w momencie, kiedy zamawiamy łóżko dwuosobowe, bo ono, poza zmianą szerokości szczytów, wymaga także zastosowania nogo środkowej, która wzmacnia konstrukcję łóżka.

Znalezione obrazy dla zapytania bed size

Cena zależna od rodzaju drewna

Jeśli łóżko sprzedawane jest w różnych gatunkach drewna, należy liczyć się z tym, że gatunki twardsze, z drzew liściastych są droższe od iglastych. Za to samo łóżko wykonane z sosny, zapłacimy mniej, niż za model z drewna bukowego. To zupełnie naturalna sprawa. Kupując łóżko należy kierować się nie tylko ceną, ale należy wziąć pod uwagę trwałość surowca. Inwestycja kilkuset złotych więcej, może okazać się, korzystna, a łóżko posłuży znacznie dłużej.

Cena zależna od wybarwienia

Łóżka drewniane dostępne są w różnych opcjach wybarwienia. Najtańsze meble to te, w wersji podstawowej, w naturalnym wybarwieniu, pokryte olejem meblowym lub lakierem bezbarwnym. Nieco droższe są meble w kolorach dąb czy orzech. Najdroższe są białe. Dlaczego? Ponieważ do pełnego pokrycia drewna białą bejcą, należy pokrywać drewno kilkukrotnie, stąd proces powstawania finalnego mebla jest dłuższy i bardziej czasochłonny.

Zatem na finalną cenę mebla składa się nie tylko wykorzystany materiał, ale także jego gatunek, wybarwienie oraz wymiar mebla.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Artykuły, Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.