Czuję miętę. Wnętrza w miętowym kolorze

Pełna energii i niezwykle klimatyczna mięta, to doskonały pomysł na niebanalną aranżację. Ten kolor przyciąga spojrzenia niczym magnez i wspaniale poprawia nastrój. Zastosowana we wnętrzach nadaje im ciekawego wyglądu, umieszczona w formie dodatków stanowi wyjątkowo efektowne uzupełnienie każdego pomieszczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania mint interiors

Nic więc dziwnego, że mięta na dobre zdominowała aranżacyjne trendy i króluje w nich od dłuższego już czasu. Jeśli czujesz miętę w duszy pozwól sobie na miętowy zawrót głowy i zastosuj ją w swoim mieszkaniu. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Miętowa przestrzeń 

Znalezione obrazy dla zapytania mint bedroomKolor miętowy posiada wiele zalet. Jedną z nich jest uniwersalność, która pozwala na stosowanie go z wielkim powodzeniem w wielu różnych wnętrzach. Mięta świetnie odnajdzie się w dziecięcym pokoju, salonie, kuchni, łazience, a nawet gabinecie. To gdzie ją zastosujemy tak naprawdę zależy od naszych przekonań, jak również od tego jaki efekt finalny z jej pomocą chcemy stworzyć – czy ma to być ciekawa i oryginalna aranżacja, czy może bardziej tradycyjna i klasyczna. Kolor miętowy kocha wariacje na swój temat, dlatego bez większych obaw możemy pozwolić sobie na eksperymenty w wystroju różnych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że mięta użyta w nadmiarze może przytłaczać. Jeśli więc decydujemy się na miętowe ściany, starajmy się ograniczyć dobór dodatków w tym kolorze. Jeżeli natomiast wolimy miętę w mniej oficjalnej formie, jako uzupełnienie aranżacji, zadbajmy o to, aby kolor główny użyty we wnętrzu ściśle z nią współgrał.


Miętowa moc dodatków 

Decydując się na kuchnię w kolorze mięty postawmy przede wszystkim na dodatki. Ich wielkość i różnorodność powinna być jak najbardziej dowolna. Możemy zdecydować się na subtelne akcenty mięty na przykład w postaci zastawy stołowej, czy też dekoracyjnych osłonek na doniczki z kwiatami lub też wybrać mocniejsze rozwiązania i zdecydować się na poduszki na krzesła, a nawet same krzesła. W przypadku łazienki miętowe dodatki również mogą być zróżnicowane. Może to być miętowy dywanik, ręczniki, dozowniki na mydło i inne środki higieniczne – wybór dowolny, pod warunkiem, że wybrane przez nas miętowe dodatki będą współgrały z dominującym kolorem ścian. Jeżeli natomiast planujemy urządzić miętowy pokój dla naszej pociechy zdecydujmy się na pościel w tym odcieniu, zasłony, dywan, a także takie detale jak ramki na zdjęcia i inne ozdoby.

Znalezione obrazy dla zapytania mint interiors

Choć z pozoru kolor miętowy wydaje się być trudnym pod względem aranżacyjnym, tak naprawdę ma wiele uniwersalnych zastosowań z których możemy skorzystać. Umiejętnie zastosowany i połączony z pozostałym wystroje wnętrza pozwoli wyczarować niezwykle ciekawą aranżację, która doda pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.