Jak stworzyć sypialnię w stylu retro?

Wśród wielu nowoczesnych projektów sypialni, ta w stylu retro może pozytywnie się wyróżniać.  Takie pomieszczenie jest bardzo nastrojowe, przytulne z wręcz baśniowym i romantycznym klimatem, idealnym właśnie do sypialni. Jest to jednak mieszanka stylistyk z różnych epok na co więc zwrócić uwagę by dawało to właśnie taki efekt?

Tworząc taką sypialnię zaczniemy od jej najważniejszego elementu czyli łóżka. Idealnie sprawdzi się tu łóżko z ciemnego drewna bądź metalowe. Do tego świetnie wpasują się lekkie bądź zdobione, również drewniane meble, a wśród nich romantyczna toaletka. Bardzo dobrym posunięciem byłby zakup starych, odnowionych mebli, aby jeszcze lepiej oddać klimat.

Sypialnia w stylu retro nie składa się jednak z samego łóżka, czy mebli. Bardzo ważną rolę w tym stylu odgrywają też dodatki. A na jakie powinny one być?

Zacznijmy od lamp. Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia potrafi niesamowicie pomóc we wniesieniu w nie odpowiedniego klimatu i sprawić, że będzie ono o wiele bardziej przytulne. W takiej sypialni bardzo dobrze sprawdzą się lampy stojące, bądź małe, zdobione lampki na szafki nocne z abażurami, a na suficie taka w stylu świecznika bądź z  ozdobnym żyrandolem.

Do tego stylu będą też idealnie wpasowywały się zarówno małe jak i duże lustra zdobione czy długie, lejące zasłony. Jeżeli zastanawiacie się nad umieszczeniem w sypialni zegara, idealny będzie zegar drewniany, a jeśli to możliwe najlepiej, żeby był on z wahadłem bądź kukułką. Można też zastanowić się nad innymi dodatkami do pomieszczenia takimi jak dywan o kwiecistym wzorze, czy wazony w stonowanych kolorach.

Łóżko sypialniane z drewna bukowego Ritmo

     Najważniejsze jednak przy tworzeniu takiej sypialni jest by nadać jej duszę. Stare meble, romantyczne łóżko, czy dodatki przywołujące styl z dawnych epok nadadzą właśnie tą przytulność pomieszczeniu oraz niepowtarzalny klimat, który chcemy uzyskać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.