Jeans we wnętrzach. Denimowe aranżacje

Jeans kochają wszyscy bez względu na wiek i płeć. Na modowych wybiegach i ulicach całego świata króluje już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się coś zmienić w tym zakresie. Charakterystyczny niebieski materiał na dobre zdominował świat mody, a teraz przenika także do wnętrz, gdzie tworzy niebanalne aranżacje zaskakując swoim niepowtarzalnym charakterem, który idealnie dopełnia domowe zacisze. Podobnie jak ukochane dżinsy, również jeans zastosowany na ścianie, czy też występujący pod postacią mebli lub dodatków pasuje absolutnie do wszystkiego i świetnie łączy się z różnymi aranżacjami, wprowadzając do nich powiew świeżości, a co najważniejsze nigdy nie wychodzi z mody. Jak wykorzystać jeans w mieszkaniu?

experti.acasa.ro

Wnętrza skąpane w jeansie

Pomysłów na jeans we wnętrzach może być naprawdę wiele. Intensywny niebieski kolor, lub lekko rozmyty przypominający swoim wyglądem, ulubione sprane i poprzecierane dżinsy może być zastosowany zarówno na ścianach, tworząc wystrój danego pomieszczenia lub też występować w formie dodatków i mebli w ciekawy sposób dopełniając całość aranżacji. W pierwszym przypadku warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego odcienia, bowiem podobnie jak w kwestii ubrań, również w trendach dotyczących wystroju wnętrz, zakres kolorystyczny jest naprawdę duży – od mocnych, intensywnych odcieni, nasyconego niebieskiego, poprzez delikatniejsze błękity, aż po połączenie błękitu z bielą.
Intensywność wybranego przez nas koloru powinna być uzależniona od efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać, jak również od wielkości pomieszczenia. Pamiętajmy, że podobnie jak w przypadku pozostałych kolorów, również mocny odcień jeansu może optycznie zmniejszyć wnętrze, a nawet je przytłoczyć swoją głębokim nasyceniem. Podczas wyboru uwzględnijmy również rodzaj i jakość oświetlenia. Jeżeli nasze wnętrze jest stosunkowo jasne, przepełnione naturalnym świtałem słonecznym, wówczas możemy nieco bardziej odważnie sięgać po mocne kolory. Aby nadać naszym ścianom bardziej realistyczny, denimowy wygląd możemy pobawić się farbą i przy pomocą pędzla o grubym włosiu stworzyć optyczne złudzenie przypominające strukturę tkaniny.

www.terrysfabrics.co.uk

 Denimowy wystrój 

Dla tych, którzy nie do końca są przekonani do jeansu dominującego w całym pomieszczeniu doskonałą alternatywą będą meble i dodatki utrzymane w tym kolorze. Decydując się na ich wybór nie musimy obawiać się konieczności zmiany całego wystroju, bowiem tego typu rozwiązania cechuje duża uniwersalność, dzięki czemu będą się świetnie prezentować w różnych aranżacjach. Możemy zdecydować się na kanapę lub fotel w kolorze jeansu lub postawić na zróżnicowane dodatki w tym odcieniu, takie jak ozdobne poduszki umieszczone na kanapie, czy też narzuta, którą przykryjemy mebel w innym odcieniu. Denimowy trend zakrada się również na podłogi naszych domów. Finezyjny dywanik pięknie uzupełni drewniany akcent podłogi, ożywiając ją i ocieplając swoim wyglądem. Mnogość pomysłów jak najbardziej dozwolona.

livinator.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.