Łóżko 180×200 cm – dla kogo i do jakiej sypialni?

Wielkość łóżka to jeden z ważniejszych czynników wpływających na jakość naszego snu. Powinna być ona na tyle duża, by zapewnić nam swobodę ruchów i umożliwić przybranie optymalnej pozycji do odpoczynku. Jednocześnie podczas wyboru wielkości łóżka musimy uwzględnić obszar wolnej powierzchni, którą dysponujemy w sypialni. Podczas zakupu mebla warto też pamiętać o tym, że do jego rozmiaru będziemy musieli dopasować pościel, dlatego też wybierając niestandardową wielkość łóżka powinniśmy mieć na uwadze ewentualne trudności, z którymi będziemy musieli się zmierzyć podczas poszukiwania właściwego kompletu. Jakie łóżko najlepiej wybrać? Bardzo praktyczną opcją okazuje się być łóżko o wymiarach 180×200 cm. Kiedy warto się na nie zdecydować i w jakiej sypialni będzie się najlepiej prezentowało?

Łóżko do sypialni z drewna bukowego Filonek, kolor buk naturalny

Łóżko o wymiarach 180×200 cm – dla kogo będzie najlepsze?

Łóżko 180×200 cm zaliczane jest do łóżek dwuosobowych, zazwyczaj wybieranych przez pary. Jego rozmiar rzeczywiście zapewnia wysoki komfort snu dwóm osobom – umożliwia przybranie wygodnej pozycji, zgodnej z indywidualnymi upodobaniami i nawykami, jednocześnie zapewniając swobodę ruchów, poprawiając w ten sposób komfort snu. Łóżko o tej wielkości zapewnia niejako dwie stosunkowo obszerne przestrzenie, gwarantujące warunki odpoczynku zbliżone do tych, które są przypisane łóżkom pojedynczym. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić uzupełniając je o dwa oddzielne materace oraz niezależne stelaże. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy pomiędzy partnerami korzystającymi z łóżka istnieje duża różnica wagi. Decydując się na zakup tego rodzaju mebla możemy, więc być pewni, że miejsca do spania nam w nim nie zabraknie.

Aranżacja łóżka z drewna sosnowego Kristo toczone nogi

Wybór łóżka o wymiarach 180×200 cm to bardzo dobra decyzja także w przypadku par posiadających małe dzieci, które zakładają możliwość spania we trójkę. Mebel o tych wymiarach w tym względzie sprawdzi się dużo lepiej niż łóżko 160×200 cm czy też 140×200 cm. Na jego zakup powinni zdecydować się także wszyscy Ci, którzy stawiają na wygodę. Tak duża przestrzeń przeznaczona do spania z pewnością jest jej gwarancją. Pomimo tego, że łóżko o wymiarach 180×200 cm jest bardzo obszerne, dobór odpowiedniej pościeli nie stanowi większego problemu – znajdziemy ją bez trudu w większości sklepów oferujących tego rodzaju asortyment.

Do jakiej sypialni?

Łóżko tej wielkości pomimo tego, że jest bardzo komfortowe, niestety zajmuje sporo miejsca. Dlatego też nie w każdej sypialni znajdzie swoje zastosowanie. Jeżeli metraż pomieszczenia jest nie większy niż 8 – 9 m² wówczas musimy wybrać mniejszy mebel. Umieszczenie, bowiem tak dużego łóżka w niewielkim wnętrzu może bardzo mocno zaburzyć przestrzeń aranżacyjną. Nie zapominajmy, bowiem, że poza nim w sypialni muszą zmieścić się także inne meble, takie jak chociażby stoliki nocne, czy też komoda. Musi się w nim także znaleźć wystarczająca ilość miejsca potrzebnego do swobodnego poruszania się. Nie mniej istotne są względy wizualne. Zbyt duże łóżko może zanadto przytłoczyć sypialnię, sprawiając, że stanie się ona optycznie zagracona.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.