Łóżko dla seniora. Jakie wybrać?

Decyzja o wyborze łóżka jest jedną z trudniejszych, które musimy podjąć decydując się na zakup nowego mebla. Aby podjąć właściwą przede wszystkim musimy dobrze poznać swoje potrzeby, bowiem prawidłowo wybrane łóżko powinno je w pełni odzwierciedlać. Podstawę oczywiście stanowi komfort. Łóżko, które zamierzamy kupić powinno zapewniać jak najwyższy poziom komfortu i wygody, zwłaszcza jeśli poszukujemy łóżka dla seniora. Jak znaleźć właściwy model i czym kierować się podczas zakupu?

Łóżko sypialniane z drewna bukowego Ritmo

Łóżko dla seniora – znajdź najlepszy model

Łóżko przeznaczone dla seniora poza zapewnieniem optymalnego komfortu odpoczynku, powinno też być dostosowane do potrzeb i ograniczeń osób starszych. W związku z tym podczas poszukiwań najlepszego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestiach, które w sposób bezpośredni przekładają się na wygodę użytkowania mebla.

Pierwszą z nich jest wysokość łóżka. Meble z którego będzie korzystać osoba starsza nie powinien być wysoki. Zbyt wysoki model ze względu na obniżoną z powodu wieku sprawność użytkownika mógłby generować niepotrzebne trudności podczas codziennego wstawania. Jednocześnie łóżko nie powinno być zbyt niskie, gdyż wbrew pozorom korzystanie z niskiego mebla, również bywa niewygodne, a to za sprawą zbyt silnego obciążenia kręgosłupa i koniecznego napięcia mięśni. Warto więc zadbać o to, by model, który zamierzamy kupić posiadł optymalną wysokość.

Łóżko drewniane BUKOWE Filonek 90 x 200

Dobre łóżko dla seniora powinno być solidne i wykonane w staranny sposób. Musi też zapewniać stabilne podparcie dla całej sylwetki . Wraz z upływem lat, kiedy sprawność ruchowa spada, starsze osoby coraz częściej na miejsce odpoczynku i relaksu wybierają łóżko, czytając w nim lub oglądając telewizję. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie im solidnego podparcie pleców podczas spędzania czasu w łóżku w pozycji siedzącej. W tym aspekcie bardzo dobrze sprawdzają się modele z dużym wezgłowiem, obitym miękką, przyjemną w dotyku tkaniną. Uwagę należy zwrócić uwagę także na stelaż. To jeden z najważniejszych elementów łóżka odpowiadający za jego solidność.

Znalezione obrazy dla zapytania bed for seniors

Kolejnym istotnym aspektem jest wybór odpowiedniego materaca. Powinien on być na tyle miękki aby zapewniać maksymalna wygodę snu i odpoczynku, a jednocześnie na tyle twardy, by umożliwiał prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Warto wybierać modele, wykonane z naturalnych surowców, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza i tym samym ograniczają ryzyko namnażania się groźnych dla zdrowia bakterii i drobnoustrojów. Jeżeli poszukujemy łóżka, z którego będą korzystać dwie starsze osoby zamiast jednego dużego materaca warto kupić dwa mniejsze. To rozwiązanie zapewnia większą wygodę, a także ułatwia zachowanie właściwej higieny ( przekręcanie jednego dużego materaca jest znacznie trudniejsze niż dwóch mniejszych. Pamiętajmy, że najlepsze dla seniora będzie to łóżko, które odzwierciedli wszystkie jego potrzeby.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.