Odświeżamy powierzchnie drewniane

Meble drewniane uznawane są za jedna z najpiękniejszych. Poza wyjątkowym urokiem cechuje je także ponadprzeciętna jakość. Jednak aby meble wykonane z drewna zachowały swe właściwości potrzeba szeregu zabiegów, które pozwolą trwałość i urodę mebli zachować.

macbook-336704_1280

Tak, jak nasze ciało potrzebuje pielęgnacji, jak wnętrza naszego mieszkania wymagają porządku, tak i meble drewniane muszą być poddawane pewnym zabiegom. Korzystanie z mebli sprawia, że naturalnie się zużywają. Posiadanie przez nie normalnych śladów użytkowania nie umniejsza ich urokowi, ale i temu można zapobiec. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. To ona jest najważniejsza. Odpowiednie zabiegi pozwolą uchronić powierzchnie mebli przed przedwczesnym zniszczeniem. Co jednak, gdy meble noszą już ślady intensywnego użytkowania. I na to są sposoby!

wood-glue-596161_1280

Powierzchnie drewniane, szczególnie te olejowane narażone są na działanie czynników mechanicznych i chemicznych. Pokopane nogi łóżka, cokoły mebli skrzyniowych, plama po wylanym napoju kolorowym… Wszystkiemu można zaradzić. Do usunięcia z powierzchni mebla zabrudzeń potrzebny będzie drobnoziarnisty papier ścierny lub polerka, czysta ściereczka, olej meblowy oraz pędzel.

Zabrudzone miejsce należy dokładnie przetrzeć polerką. Starcie sprawi, że powierzchnia mebla będzie surowa. Należy z niej dokładnie usunąć wszelkie pyłki i pomalować olejem meblowym, aby wyszlifowana powierzchnia nie odznaczała się od reszty elementów mebla.

www.dom.pl

www.dom.pl

To prosty zabieg, który sprawi, że powierzchnia drewnianego mebla odzyska dawny blask. Jeśli Wasz mebel jest już na tyle zużyty, aby odświeżyć go w całości, zagospodarujcie sobie na tę czynność cały dzień. Wyszlifowana, ponownie zaolejowana powierzchnia sprawi, że mebel będzie wyglądać jak nowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Artykuły, Nowości i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.