Przytulne dodatki do sypialni, czyli antidotum na pierwsze jesienne chłody.

Ci którzy preferują letnie dni myślą o nich z wielką niechęcią. Ci zaś, którzy lubią specyfikę tej nastrojowej pory roku wyczekują ich z niecierpliwością. Jednak bez względu czy tego chcemy czy nie jesienne chłody wcześniej lub później dadzą o sobie znać. Pierwsze mroźne poranki, wietrzne dni i mgliste wieczory potęgują uczucie chłodu nie zachęcając do długotrwałego przybywania na zewnątrz. Warto być więc do nich odpowiednio przygotowanym, by móc zaszyć się w przytulnych domowych wnętrzach. Na czym warto skupić swoją uwagę podczas tego wyjątkowego okresu? Oczywiście na tych detalach, dzięki którym nasze odczujemy przyjemne ciepło nawet w bardzo mroźny dzień. Mowa tu o przytulnych dodatkach, które umieszczone w sypialni zapewnią nam nastrojową atmosferę, która otuli nas niczym ciepły koc w chłodny jesienny czas. Sprawdźmy po które z nich warto sięgnąć.

Nowoczesne łóżko do sypialni z drewna sosnowego model Nela

Ciepłe tkaniny i pogodne barwy

Znalezione obrazy dla zapytania autumn blanket bedroomJesienny czas dla wielu osób jest czasem trudnym, charakteryzującym się spadkiem energii i nastroju. W dużej mierze sytuacja ta jest rezultatem zmniejszonej ilości światła dziennego, które ograniczają ciężki deszczowe chmury, często pojawiające się na niebie jesienią, a także coraz krótsze dni i długie wieczory. Niemały wpływ na nasz nastrój ma też klimat towarzyszący jesieni, który jednoznacznie kojarzy nam się z nostalgią i przemijaniem. Na szczęście na jesienną chandrę są skuteczne sposoby, które w dodatku nie wymagają dużych nakładów finansowych. Wystarczy że zadbamy o to by otaczać się w tym czasie tym co sprawia nam przyjemność i poprawia nastrój samą swoją obecnością, odczarowując w ten sposób ponury nastrój. W tej kwestii świetnie sprawdzają się miękkie ciepłe tkaniny o grubym splocie, najlepiej wykonane z wełny. Zadbajmy o to, aby w naszej sypialni znalazły się ciepłe koce, pledy i narzuty. Niech na ten czas pojawią się też dywany, które rozłożone na podłodze ocieplą wnętrze zarówno wizualnie jaki w sposób rzeczywisty – z całą pewnością dużo bardziej przyjemnie postawić stopę na miękkim dywanie niż na zimnych w dotyku panelach. Dobrym pomysłem jest też zakup wełnianych pokrowców na termofory, które nie tylko dobrze wyglądają, ale też są niezwykle praktyczne.

Siła światła

Jak już wspominaliśmy jesień to czas kiedy z zupełnie naturalnych względów brakuje nam światła. W związku z tym, że na ilość tego naturalnego nie mamy wpływu, zadbajmy o to, by w naszych sypialniach nie zabrakło przynajmniej światła sztucznego. Starajmy się jednak wybierać światło jak najbardziej nastrojowe. Co więcej wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego jego źródła, a wręcz przeciwnie – im więcej źródeł świtała zagości w naszej sypialni tym lepiej. W okresie jesieni świetnie sprawdzają się wielkie lampy podłogowe z abażurem, ale też małe światełka ledowe, a także świece. Te ostatnie wnoszą dodatkowo do wnętrza absolutnie wyjątkowy klimat, który niezwykle skutecznie radzi sobie z jesienną chandrą.

Znalezione obrazy dla zapytania autumn candle bedroom

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.