Rudy rydz – kolor jesieni we wnętrzach

Jesień nieodmiennie kojarzy nam się z chłodem i szarością za oknem. Niemniej jest to dobry moment, aby zmienić wygląd naszego mieszkania tak, byśmy mogli stworzyć przytulne, jasne i ciepłe wnętrze, które pomoże nam przetrwać nadchodzącą porę roku. Modnym kolorem tej jesieni jest rudy. Możliwości jego zastosowania jest wiele – od ścian, aż po dekoracje. Jest to kolor energetyczny, który ożywi wnętrze i nada mu przytulnego charakteru. Zastosowanie go w odpowiednich proporcjach i połączenie z innymi, pasującymi kolorami pozwoli nam na stworzenie ciekawej i oryginalnej aranżacji. 

Znalezione obrazy dla zapytania orange interior

Rudy na ścianach

Rudy jest bardzo ciekawym kolorem – nie jest tak żywy jak pomarańcz, a równocześnie nie jest zbyt ciemny jak brąz, dlatego świetnie sprawdzi się na ścianach. Jest on zaliczany do barw ciepłych, będzie, więc idealnie się nadawał do stworzenia przytulnego klimatu we wnętrzu. Najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na rudo w salonie lub w sypialni, czyli tam gdzie najczęściej odpoczywamy. W tym miejscu należy jednak się zastanowić, czy wszystkie ściany w pomieszczeniu powinny być rude. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Pomimo tego, że rudy jest kolorem jaśniejszym niż brąz, to jednak wciąż pozostaje kolorem dosyć mocnym. Dlatego jeśli nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, pomalowanie wszystkich ścian na rudo może okazać się nie najlepszym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że musimy z tego koloru zupełnie zrezygnować.

łóżko sosnowe do sypialni

Optymalnym, a zarazem wciąż bardzo modnym rozwiązaniem okazuje się być pomalowanie wyłącznie jednej ściany na rudy kolor, który będzie stanowił mocny akcent w całym pomieszczeniu. Zaakcentujmy w ten sposób ścianę, przy której stoi kanapa lub kominek. Dobrze by było gdyby ta ściana znajdowała się na wprost okna tak, aby naturalne światło mogło wydobyć z rudego koloru jego głębię. Ściana, którą pomalujemy na rudo powinna być również odpowiednio oświetlona, aby uniknąć efektu „przytłoczenia”. Pamiętajmy również, że ściany w kolorze rudym najlepiej będą komponowały się z drewnianymi podłogami. Z kolei meble i dodatki w rudym salonie lub sypialni powinny być odpowiednio stonowane po to, by całość aranżacji była ze sobą spójna. Rude ściany najlepiej połączyć z odcieniami szarości, beżu lub bieli dominującymi na meblach i dekoracjach.

Rude meble i dodatki

Znalezione obrazy dla zapytania orange interiorJeśli rudy kolor na ścianach jest dla nas zbyt odważny, wybierzmy meble i dodatki w tym kolorze. Ruda kanapa w salonie z pewnością nada mu przytulnego i ciepłego charakteru w sam raz na chłodne jesienne wieczory. Ciekawym rozwiązaniem będzie również pojedynczy fotel w salonie utrzymany w rudym kolorze, który doskonale ożywi aranżację. Nie rezygnujmy również z rudych dodatków. Bardzo dobrze będzie prezentowała się ruda pościel na łóżku, zwłaszcza, jeśli jest ono w kolorze ciemnego drewna. Podobnie będzie z rudymi poduszkami, kocem lub narzutą. Ciekawie będą wyglądały również zasłony w rudym kolorze na tle beżowej ściany. Jeśli chcemy dość mocno zaakcentować rudy w dodatkach, postawmy na dywan w tym kolorze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.