Sposoby na udekorowanie pustej ściany

Pomimo tego, kochamy wolną przestrzeń i cenimy sobie jej obecność w domowych wnętrzach, w myśl złotej zasady „co za dużo to niezdrowo”, jej nadmierna ilość nie zawsze okazuje się być korzystna dla całościowego odbioru wyglądu pomieszczenia. Dotyczy to zwłaszcza ścian, które niezaadaptowane stają się bardzo surowym wizualnie elementem, często psującym cały wystrój. Dlatego też warto zadbać o to, by pustą ścianę odpowiednio udekorować. Możemy zrobić to na różne sposoby w zależności od tego czy cenimy sobie minimalizm, czy też bliższy naszemu sercu jest styl bardziej zdobny, przepełniony dekoracyjnymi detalami. Oto kilka pomysłów, które z powodzeniem można wykorzystać w obydwu przypadkach.

Łóżko z drewna bukowego do sypialni Pablo proste

Znajdź swój sposób na pustą ścianę!

Zanim przystąpimy do wyboru artykułów dekoracyjnych i wszelkiego rodzaju zdobień, zastanówmy się jaki efekt finalny z ich pomocą chcemy osiągnąć. Pamiętajmy też aby z ich pomocą ozdobić ścianę w taki sposób, aby była ona dopełnieniem stylu dominującego w całym wnętrzu, jak również pasowała do charakteru pomieszczenia. Od czego zacząć?

Znalezione obrazy dla zapytania photos on wall

Na początek zastanówmy się czy, zależy nam delikatnym zaakcentowaniu ściany, czy też chcemy aby stała się ona jednym z najważniejszych punktów wnętrza, który będzie skupiał na sobie wzrok i stanie się jego najbardziej charakterystyczną ozdobą.

Znalezione obrazy dla zapytania photos on wallJeżeli dekoracja na ścianie ma jedynie subtelnie dopełniać całą aranżację, wówczas możemy postawić na drobne, dekoracyjne detale, jak chociażby efektowna półka na której ustawimy urocze latarenki, ramki na zdjęcia, kwiaty i inne bibeloty, które ocieplą wnętrze, dodając mu uroku i przytulnej atmosfery. Ciekawym pomysłem jest też zawieszenie na pustej ścianie ozdobnych ramek na zdjęcia wypełnionych fotografiami najbliższych, tworząc w ten sposób jedyną w swoim rodzaju ścianę wspomnień. Dodatkowo możemy ją ubogacić poprzez zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia.

Możemy zdecydować się też na bardziej radykalne, a zarazem wyraziste rozwiązania, dzięki którym ściana stanie się główną ozdobą wnętrza. Do tego celu możemy na przykład wykorzystać cegłę. Ułożona na całej ścianie lub wyłącznie na jej fragmencie, efektownie podświetlona i połączona z dekoracyjnymi dodatkami jak chociażby lampy o oryginalnych kształtach skutecznie ozdobi wnętrza, nadając mu ciekawego akcentu. Ten sam zabieg możemy zastosować wykorzystując na przykład ozdobną tapetę lub – w wersji bardziej zachowawczej – farbę o mocniejszej barwie. Dzięki temu, tak naprawdę bez większego trudu zaadaptujemy pustą ścianę, czyniąc ją dekoracyjnym elementem wystroju. Te rozwiązania bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w przypadku salonu, sypialni, jaki gabinetu.

Znalezione obrazy dla zapytania photos on wall

Tak naprawdę pomysłów na adaptację pustej ściany jest o wiele więcej. To na który się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych upodobań no i oczywiście kreatywności. Ważne, by wybrana przez nas koncepcja w pełni odzwierciedlała nasze oczekiwania i wpisywała się w styl panujący w całym mieszkaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.