Stolik nocny czy szafka. Za i przeciw obu rozwiązaniom

Sypialnia to miejsce w całości poświęcone odpoczynkowi. Liczą się więc w niej funkcjonalne rozwiązania, które umiejętnie połączą przyjemne z pożytecznym. Przykładem mogą być chociażby meble, które pomimo swojego praktycznego aspektu wciąż pozostają bardzo ważnym elementem wystroju. Dlatego też podczas ich wyboru, warto dobrze zastanowić się nad tym, które z nich sprawdzą się w tej roli najlepiej. Poza łóżkiem i szafą w większości sypialni znaleźć można także szafki lub stoliki nocne. Ich zadaniem jest zarówno dopełnienie wystroju wnętrza, jak i zapewnienie dodatkowego miejsca do przechowywania. Które z mebli lepiej spełnią to zadanie? Przekonajmy się!

Łóżko z drewna bukowego do sypialni Pablo proste

Szafka nocna – praktyczna i efektowna   

Szafka nocna to rodzaj mebla bardzo chętnie wykorzystywanego do tworzenia aranżacji. Niewielka, bardzo praktyczna i funkcjonalna bardzo dobrze dopełnia całości kompozycji w każdej sypialni, a przy tym jest wprost nieoceniona pod względem wygody, jaką zapewnia korzystanie z niej. Ustawiona tuż obok łóżka może pomieścić w swoim wnętrzu wszystkie drobiazgi, które niekoniecznie powinny być wyeksponowane w widocznym miejscu, choć dobrze jest je mieć w pobliżu podczas wieczornego odpoczynku.Podobny obraz

Na blacie mebla możemy natomiast ustawić to, co chcemy mieć najbliżej siebie. To doskonałe miejsce na lampkę nocną – absolutnie niezbędne źródło świtała w sypialni, ulubioną książkę lub szklankę z zimną wodą.   Poza tym właściwie dopasowane do łóżka i pozostałych mebli może stać się efektownym dodatkiem. Aby tak się jednak stało, zarówno jej kolor, forma jak i materiał zastosowany do jej wykonania powinien być taki sam jak w przypadku reszty mebli znajdujących się w sypialni.

Niestety szafki nocne posiadają też wady. Jedną z istotniejszych jest ich wielkość. Nawet najmniejsze modele wymagają dodatkowej przestrzeni, którą przecież nie zawsze dysponujemy. Ich umieszczenie w małych sypialniach jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe.

Stolik nocny – funkcjonalny i zawsze „pod ręką”

Alternatywą dla szafki nocnej, wybieraną przez niektórych jest stolik nocny. Choć różni się od niej kształtem i poziomem funkcjonalności, tak naprawdę jego podstawowe zadanie jest takie samo – ma być praktycznym wyposażeniem sypialni. Jego największą zaletą z pewnością jest mobilność.

Znalezione obrazy dla zapytania bedside tableW zależności od koncepcji wystroju i aktualnych potrzeb, stolik może zmieniać zajmowane w sypialni miejsce. Przyznać trzeba, że jest to niezwykle praktyczna cecha, która w wielu przypadkach pozwala uniknąć kłopotliwych sytuacji wynikających z braku wystarczającej przestrzeni, wtedy kiedy na przykład z naszej sypialni będą korzystać znajomi z małymi dziećmi.

Za wadę stolika nocnego z pewnością można uznać ograniczoną przestrzeń do przechowywania, jaką zapewnia mebel. W tym przypadku dysponujemy bowiem wyłącznie blatem stolika, co oznacza, że do wykorzystania tak naprawdę pozostaje nam niewielka w dodatku całkowicie odsłonięta powierzchnia.

To na który mebel zdecydujemy się w ostateczności tak naprawdę powinno zostać podyktowane wielkością sypialni oraz naszymi indywidualnymi potrzebami w tym względzie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.