Stwórz jesienny klimat w sypialni

Jesień nie zawsze przywodzi na myśl pozytywne skojarzenia. Krótkie dni i długie coraz chłodniejsze wieczory, pierwsze słoty i zdecydowanie mniejsza ilość słońca sprawiają, że dla wielu osób to trudny czas. Warto jednak pamiętać, że jesień ma też pozytywne aspekty. Słoneczna i ciepła zapewnia nam niesamowite barwy za oknem, a wewnątrz wyjątkowy i absolutnie niepowtarzalny klimat przygotowujący nas do nadejścia zimy. Aby móc poczuć ją w pełni warto na czas jej trwania odmienić nieco wystrój wnętrz, który uprzyjemni nam jesienne dni i wieczory. Świetnym miejscem do tego typu zmian jest sypialnia, która dzięki kilku prostym zabiegom ma szansę stać się wyjątkowo przytulna. Sprawdźmy jak stworzyć w niej jesienny klimat.

Znalezione obrazy dla zapytania autumn bedroom

Cała paleta jesiennych barw w Twojej sypialni

Jesień – oczywiście ta słoneczna, którą lubimy najbardziej – to cała paleta różnorodnych barw, którymi usłane są lasy, parki i skwery. W odróżnieniu jednak od tych, które królują latem są one zdecydowanie bardziej zgaszone. Soczysta zieleń ustępuje miejsca brudnym żółciom, pomarańczom i szarościom, które choć wciąż wyraziste są już zdecydowanie bardziej stonowane. Dlatego też tworząc jesienny wystrój sypialni warto skupić się na kolorach, które nawiązują do tych za oknem, jak m.in. brązy i odcienie cappuccino, dodatkowo wzbogacając je o butelkowe zielenie i lekko przybrudzone granaty. Aby zastosować je w sypialni wcale nie musimy od razu dokonywać gruntownego remontu czy też dużych zakupów. Wystarczy, że skupimy się na dodatkach w postaci np. dywanu, zasłon, czy też narzuty na łóżko utrzymanej w tej właśnie tonacji kolorystycznej.

łóżko sosnowe do sypialni

Otul się miękkością

Znalezione obrazy dla zapytania autumn bedroomJesienna sypialnia powinna stać się miejscem w którym będziemy czuli się jeszcze bardziej przytulnie niż dotychczas. Niezbędne do tego celu są miękkie tkaniny. Mogą to być pledy, koce, narzuty, pościel, poszewki na poduszki, a nawet dywany i makatki. Zadbajmy o to, aby w tym czasie w naszej sypialni znalazło się ich zdecydowanie więcej. Narzuty i pledy poza łóżkiem mogą znaleźć się również na krześle lub fotelu. Do jednego dużego dywanu znajdującego się w sypialni możemy dodać niewielkie miękkie dywaniki typu shaggy rozmieszczone po obydwu stronach łóżka lub sztuczne skóry. Im więcej się ich znajdzie w naszej sypialni tym lepiej.

Jesienna sypialnia skąpana w blasku świec

Znalezione obrazy dla zapytania autumn bedroom candlesW okresie jesieni światło odgrywa bardzo ważną rolę dla naszego samopoczucia. W związku z tym, że tego naturalnego z każdym dniem jest coraz mniej, musimy zadbać o to, aby zastąpić je w odpowiedni sposób światłem sztucznym. Do stworzenia jesiennej aranżacji oprócz oświetlenia głównego oraz lamp podłogowych lub stołowych będziemy potrzebować także dużej ilości świec. Rozmieszczone w różnych punktach sypialni nie tylko staną się dodatkowym źródłem światła, ale też nadadzą jej wyjątkowego klimatu. Wybierajmy grube, kolorowe świece, których odcienie dopełnią kolorystkę zastosowaną w całym wnętrzu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.