Styl rustykalny w sypialni

Cechy charakterystyczne stylu rustykalnego – sielskość i błogość. Cel: przywoływanie wspomnień z dzieciństwa, czasu spędzonego na wsi. To styl, który jest ucieczką od cywilizacji, łagodzi codzienną gonitwę.

flower-pots-780764_1920

Styl ten, ze względu na swoje właściwości i stylistykę, doskonale sprawdzi się w sypialni, która powinna koić duszę i ciało.

Prostota, swojskość i przytulność

To główne wyznaczniki stylu rustykalnego. Aby stworzyć takie wnętrza należy szczególnie zwrócić uwagę na dobór mebli i kolorów. Barwy muszą ze sobą współgrać. Nie ma tu miejsca na mocne kontrasty, jest natomiast na kolory z takiej samej palety, które współgrają ze sobą i jeden drugiego nie wyklucza. Jeśli chodzi o surowiec, na pierwszy plan wysuwa się drewno, najlepiej w jak najbardziej naturalnym wydaniu – postarzone, z sękami, nieperfekcyjne. Dlatego też do rustykalnej sypialni należy zakupić drewniane łóżko, szafki i komody, a całość doposażyć w dodatki o jasnych barwach – kolorach ziemi.

centerpiece-714019_1920

Kontrolowany klimat wsi

Wnętrzom w stylu rustykalnym blisko jest do wnętrz wiejskich. Oczywiście tych o szczególnym, sielskim klimacie. Aranżacja stylizowana jest na chłopską izbę, ale daleka jest od tej znanej ze skansenu. Tu liczy się umiar, przecież nikt nie chce spać w pokoju, który wygląda jak rodem z XIX wieku.

rocking-chair-349689_1920

bedroom-349698_1920

Co do rustykalnej sypialni?

Duże, drewniane łóżko to absolutny numer 1. Najlepiej, aby miało wysoki zagłówek i widoczna na powierzchni surowca sęki. Takie łóżko najlepiej zamówić bezpośrednio u producenta mebli drewnianych. Wówczas, będziemy mieć pewność, że nie pochodzi ono z taśmowej produkcji.

bedroom-518310_1920

http://www.urokdrewna.pl/lozko-drewniane-sosnowe-mario-140x200-p-238.html

http://www.urokdrewna.pl/lozko-drewniane-sosnowe-mario-140×200-p-238.html

Płócienna bawełniana pościel i lniana narzuta dopełnią sielskiego klimatu. Ciepły koc, poduchy, dodatki nawiązujące do wnętrz sprzed lat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.