Sypialnia w kolorze. Jakie kolory na dobry sen?

Jakość snu bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie, decydując o tym, czy następnego dnia wstajemy wypoczęci i pełni energii, czy też tuż po przebudzeniu czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Nie ulega więc wątpliwości, że warto zrobić wszystko, by nasz sen był zdrowy, głęboki i regenerujący. Aby tak się stało wbrew pozorom nie musimy od razu decydować się na zakup nowego łóżka lub materaca. Okazuje się bowiem, że o tym, jaki jest nasz sen decydują kolory zastosowane w sypialni. Ich rola w tym względzie jest naprawdę duża. Dowiedzmy się zatem, które odcienie powinny znaleźć się w naszej sypialni, byśmy każdego ranka czuli się wyspani i mieli moc pozytywnej energii.

Nowoczesne łóżko do sypialni z drewna sosnowego model Nela

Kolor też ma znaczenie!

Znalezione obrazy dla zapytania bedroom colorsPodczas urządzania sypialni najczęściej koncentrujemy się na zakupie mebli, które w niej umieszczamy. Dużą uwagę poświęcamy również doborowi dodatków, którymi ozdabiamy wnętrze. I choć rzeczywiście te elementy wystroju są bardzo ważne, bowiem spełniają bardzo praktyczne funkcje, warto też swoją uwagę skupić na zastosowanej w sypialni kolorystyce. Nie możemy bowiem w żaden sposób bagatelizować znaczenia kolorów dla naszego snu i samopoczucia. Badania naukowe jasno wskazują na to, jak dużą rolę w naszym życiu odrywają kolory. Niektóre barwy działają pobudzająco, inne zaś wyciszająco i kojąco. I to właśnie one powinny znaleźć się w naszej sypialni. Umieszczenie w niej spokojnych, stonowanych odcieni pozwoli nam ukoić zmysły, pozbyć się negatywnych emocji nagromadzonych po całym dniu i wyciszyć, przygotowując na nadejście snu. Dzięki temu nasz sen będzie głęboki i mocno regenerujący.

Wyjdź naprzeciw objęciom MorfeuszaZnalezione obrazy dla zapytania bedroom colors

Kolorów ułatwiających zasypianie jest kilka, jednak bezapelacyjnie prym wśród nich wiedzie kolor niebieski – nie mający sobie równych w zakresie pozytywnego oddziaływania na wysoką jakość snu. Wyniki przeprowadzonych badań odnośnie jego wpływu na sen wskazują, na to, że niebieski kolor przede wszystkim ułatwia zasypianie, a także wydłuża sen. Działanie to jest wynikiem jego oddziaływania na zmysły człowieka, które koncentruje się wokół uspokajania zarówno zmysłów jak i całego organizmu – wpływa na spowolnienie tętna, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i wyrównanie oddechu. Podobne działanie wykazuje kolor żółty, który dodatkowo sprzyja tworzeniu się marzeń sennych oraz kolor zielony. Nasz sen będzie nieco krótszy, gdy w sypialni zastosujemy kolor srebrny lub pomarańczowy. Jeśli chcemy dobrze się wysypiać zastanówmy się dobrze nad wykorzystaniem koloru czerwonego, szarego i brązowego. Ich obecność w sypialni może skrócić sen do nieco ponad 6 godzin. Okazuje się, że najkrócej będziemy spać w sypialni fioletowej. Ze względu na to, że kolor ten bardzo mocno pobudza zmysły i kreatywność, zachęcając nas do działania użycie koloru fioletowego w sypialni może ograniczyć czas naszego snu do niecałych 6 godzin.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.