Wielkanocny stół. Inspiracje

Kiedy Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, zazwyczaj całą swoją uwagę koncentrujemy wokół przedświątecznych porządków, zakupów i przygotowywania smakowitych potraw. I choć każda z tych czynności jest niezwykle ważna, w natłoku zajęć nie powinniśmy zapominać o tym, co najważniejsze, a więc o czasie spędzonym z najbliższymi. Ukoronowaniem Świąt Wielkanocnych jest oczywiście świąteczne śniadanie, do którego zasiadamy wszyscy razem. Dlatego też należy zadbać o to, by temu wydarzeniu towarzyszyła absolutnie wyjątkowa atmosfera. W jej budowaniu bardzo pomocny jest wystrój stołu, przy którym gromadzimy się w tym świątecznym czasie. W jaki sposób go udekorować by swoją obecnością dopełniał ten szczególny dzień? Sprawdźmy!

Znalezione obrazy dla zapytania easter table

Country Living Magazine

Zielono mi, czyli wiosenna odsłona stołu wielkanocnego

Wielkanoc kojarzy nam się przede wszystkim z nadchodzącą wiosną, budzącą się do życia przyrodą i pierwszymi mocniejszymi promieniami słońca. W związku z tym wielkanocny stół możemy udekorować podążając za najważniejszymi symbolami wiosny. Niech, więc zakróluje na nim zieleń i wesołe żółte dekoracje, które swoją obecnością z pewnością rozweselą świąteczną atmosferę. Do stworzenia tego wiosennego wystroju możemy wykorzystać zielony bieżnik, który rozłożymy na białym obrusie, oraz zielone żółte serwetki, które ułożymy obok nakryć. Aby prezentowały się jeszcze lepiej każdą z nich możemy efektownie zrolować wykorzystując ozdobną klamrę, a następnie ubogacić zielony mirtem i gałązką żółtej forsycji. Pośrodku stołu możemy ustawić wazon wypełniony żółtymi żonkilami, a tuż obok niego rzeżuchę usadzoną w ozdobnej osłonce, na przykład imitującej rozbitą skorupkę jajka. Dodatkowo możemy na niej ustawić żółte kurczaczki. Dla podkreślenia podniosłej atmosfery możemy też wykorzystać białe lub beżowe pokrowce na krzesła, które przyozdobimy tiulowymi kokardami w kolorze żółtym i zielonym. Przy tak ozdobionym stole z pewnością poczujemy wiosnę, bez względu na aurę panującą na zewnątrz.

Znalezione obrazy dla zapytania easter table

Country Door

Pastele w świątecznej odsłonie – modny wielkanocny stół

Pastele od kilku już sezonów są jednym z najgorętszych trendów wykorzystywanych do tworzenia dekoracji wnętrz. Dlatego też warto wykorzystać je do ozdobienia wielkanocnego stołu. W jaki sposób to zrobić? Pastelowe kolory możemy zastosować w postaci efektownych elementów dekoracyjnych. W związku z tym, że w tym sezonie rządzi pastelowy fiolet na śnieżnobiałym obrusie możemy rozłożyć zastawę stołową w tym modnym kolorze lub też ograniczyć się wyłącznie do fioletowych serwetek – efektownie zawinięte możemy dodatkowo ozdobić niewielkimi pastelowymi pisankami wyciętymi z filcu.

Znalezione obrazy dla zapytania easter table

Overstock.com

Pastele bardzo dobrze łączą się z bielą, dlatego poza białym obrusem na naszym stole tuż obok kolorowych dodatków mogą znaleźć się także białe detale. Pośrodku stołu możemy ustawić wazon z gałązkami wierzby, czyli popularnymi baziami lub białymi, fioletowymi lub różowymi tulipanami. Wazon możemy też przewiązać kolorową wstążką, aby nieco ożywić kompozycję. Możemy pokusić się też o przygotowanie wielkanocnej dekoracji. Wystarczy, że na stole ustawimy białego zająca lub baranka, którego otoczymy pastelowymi pisankami. W ten prosty sposób stworzymy modną dekorację stołu wielkanocnego, która uprzyjemni wspólne świętowanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wielkanocny stół. Inspiracje

  1. Oferownik pisze:

    Święta nie kojarzą mi się z niczym interesującym, zwyczajny moment przy stole i rozmowy z bliskimi. Czy to będą święta czy inny czas to tak naprawdę nie ma zanczenia, ważne jest to że można wspólnie spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.