Wnętrza materacy

Każdy wie czym są materace i jaką rolę odgrywają. Nawet laik jest w stanie stwierdzić, że w łóżku to właśnie materac jest najważniejszy. To z nim nasze ciało ma najbliższy kontakt. Ale co kryją w sobie materace? To pytanie, na które większość osób nie zna odpowiedzi. Zajrzyjmy pod powłokę materaca.

bedroom-490779_1280

Pokrowiec

Pokrowiec to pierwsza warstwa materaca. Nie jest on najważniejszy, ale warto zwrócić uwagę na to, czy spełnia podstawowe funkcje. Główna: powinien być odpinany. Zamek zamontowany wzdłuż pokrowca pozwoli na zdejmowanie go i pranie. Pokrowce najczęściej wykonane są z bawełny i można je prać w 30 stopniach. To opcja, która pozwala na zachowanie pokrowca w należytej czystości. Dzięki czemu korzystanie z niego będzie higieniczne. Ostatnimi czasy producenci unowocześnili pokrowce dodając do nich pas wentylacyjny. Taki pas daje możliwość swobodnego przepływu powietrza. Dzięki temu zmniejsza się możliwość pojawienia się niechcianych bakterii, grzybów czy roztoczy.

mattress-277906_1280

Piana czy sprężyny

Najważniejsze jest jednak wnętrze. Jego dobór zależeć powinien od indywidualnych potrzeb i preferencji. Piany wysokoelastyczne stają się coraz bardziej popularne. Są one ponacinane w specjalny sposób, który gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru i dopasowanie się do kształtów i poszczególnych partii ciała. Materace pianowe dostępne są w różnych opcjach twardości. Stanowią one alternatywę dla materacy kieszeniowych (ze sprężynami). Materace te posiadają setki sprężyn, które umieszczone są w bawełnianych kieszeniach. Dzięki temu każda sprężyna „pracuje” indywidualnie. Takie materace nie mają nic wspólnego z materacami sprężynowymi starego typu. Niewygodnymi i skrzypiącymi.

bedzine.com

bedzine.com

 

Dodatki

Wnętrza materacy coraz częściej wyposażane są w dodatkowe warstwy, których celem jest zwiększenie komfortu użytkowania. Najpopularniejszą stanowi piana termoelastyczna. Piana ta posiada właściwości, które umożliwiają dopasowanie jej do kształtów ciała pod wpływem jego ciepła. To tak zwana leniwa piana, która po wstaniu z materaca powraca do pierwotnego kształtu. W innych materacach można spotkać warstwę kokosa. Jej zastosowanie zwiększa twardość materaca. Materace z kokosem polecane są tym, którzy lubią spać „na twardym”.

kokos medium

Aby mieć pewność wyboru odpowiedniego modelu materaca warto zdać się na specjalistów, którzy są biegli w temacie i po wysłuchaniu potrzeb oraz sugestii dopasują odpowiedni model.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Artykuły, Nowości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj odpowiednią cyfrę lub literę. Pole wymagane. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.