Jak stworzyć sypialnię w stylu retro?

Wśród wielu nowoczesnych projektów sypialni, ta w stylu retro może pozytywnie się wyróżniać.  Takie pomieszczenie jest bardzo nastrojowe, przytulne z wręcz baśniowym i romantycznym klimatem, idealnym właśnie do sypialni. Jest to jednak mieszanka stylistyk z różnych epok na co więc zwrócić uwagę by dawało to właśnie taki efekt?

Tworząc taką sypialnię zaczniemy od jej najważniejszego elementu czyli łóżka. Idealnie sprawdzi się tu łóżko z ciemnego drewna bądź metalowe. Do tego świetnie wpasują się lekkie bądź zdobione, również drewniane meble, a wśród nich romantyczna toaletka. Bardzo dobrym posunięciem byłby zakup starych, odnowionych mebli, aby jeszcze lepiej oddać klimat.

Sypialnia w stylu retro nie składa się jednak z samego łóżka, czy mebli. Bardzo ważną rolę w tym stylu odgrywają też dodatki. A na jakie powinny one być?

Zacznijmy od lamp. Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia potrafi niesamowicie pomóc we wniesieniu w nie odpowiedniego klimatu i sprawić, że będzie ono o wiele bardziej przytulne. W takiej sypialni bardzo dobrze sprawdzą się lampy stojące, bądź małe, zdobione lampki na szafki nocne z abażurami, a na suficie taka w stylu świecznika bądź z  ozdobnym żyrandolem.

Do tego stylu będą też idealnie wpasowywały się zarówno małe jak i duże lustra zdobione czy długie, lejące zasłony. Jeżeli zastanawiacie się nad umieszczeniem w sypialni zegara, idealny będzie zegar drewniany, a jeśli to możliwe najlepiej, żeby był on z wahadłem bądź kukułką. Można też zastanowić się nad innymi dodatkami do pomieszczenia takimi jak dywan o kwiecistym wzorze, czy wazony w stonowanych kolorach.

Łóżko sypialniane z drewna bukowego Ritmo

     Najważniejsze jednak przy tworzeniu takiej sypialni jest by nadać jej duszę. Stare meble, romantyczne łóżko, czy dodatki przywołujące styl z dawnych epok nadadzą właśnie tą przytulność pomieszczeniu oraz niepowtarzalny klimat, który chcemy uzyskać.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Ciemne kolory na ścianach sypialni. Do jakich wnętrz?

Coraz częściej zauważa się użycie ciemnych kolorów w pomieszczeniach, w tym sypialniach. Mogą one pomóc przy relaksie lub ułatwić nam zasypianie. Niezwykle ważne jednak przy ich użyciu jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów, które pomogą nam zadecydować między innymi o tym, którą i ile ścian pokryć ciemnym kolorem.

W sypialni warto zadbać o atmosferę sprzyjającą wyciszeniu więc dobrze gdyby były to zgaszone kolory, ponieważ przy tworzeniu takiego klimatu kontrasty zdecydowanie nie będą pomocne. Z wartych uwagi ciemnych barw warto spojrzeć na ciemne odcienie szarości, brązy, szczególnie odprężającą butelkową ciemną zieleń, czy fiolety lub granaty.

Drewniane łóżko do sypialni bukowe Ida

Zastanawiając się jednak do jakiego wnętrza pasują ciemne barwy warto zwrócić uwagę najpierw na metraż pomieszczenia. Chcąc zdecydować się na ciemne ściany w małym pokoju musimy liczyć się z tym, że będzie on optycznie pomniejszony. Można jednak zminimalizować ten efekt nakładając ciemny kolor na najbardziej nasłonecznione ściany. Przydatna może także okazać się sztuczka z zastosowaniem poziomych – gdy chcemy poszerzyć pomieszczenie, lub pionowych – do wydłużenia go wzorów. W takim przypadku również, nawet jeżeli nasza sypialnia jest mała możemy przeciwdziałać wrażeniu, że stała się ona jeszcze mniejsza.

Kolejnym ciekawym aspektem na który możemy zwrócić uwagę jest to, jakie wrażenie cieplne chcemy osiągnąć w naszej sypialni. Jeżeli jest bowiem w niej zimno, warto zastanowić się nad użyciem ciepłych barw, natomiast w pomieszczeniach bardzo ciepłych – zimnych. Może mieć to sens ze względu na to, że użycie ciepłych kolorów, w dobrze ogrzewanych pomieszczeniach może niepotrzebnie spotęgować to uczucie.

Nowoczesne łóżko do sypialni z drewna sosnowego model Nela

    Jednak sama ściana nie wystarczy – o czym jeszcze warto pamiętać w kwestii urządzania pomieszczenia przy ciemnych ścianach? Będą nadawały się do nich idealnie delikatne kontrasty. Zakładając, że nie zostały użyte intensywne ciemne kolory, nie będą one przeszkadzały w odpoczynku, a nadadzą pomieszczeniu bardziej przytulny, a jednocześnie nowoczesny wygląd.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Kalkulator snu. Ile spać, aby się wyspać

Sen jest niezwykle ważny dla naszego codziennego funkcjonowania, a jego brak szybko odbija się na samopoczuciu czy zdrowiu. Z najbardziej znanych skutków niedoboru snu wymienia się między innymi: zwiększenie ryzyka chorób serca, udaru oraz cukrzycy, mniejszą odporność na stres, problemy z koncentracją, a nawet zwiększenie prawdopodobieństwa depresji. Niezwykle ważne jest więc by zacząć temu zapobiegać.

Black White, Dziecko, Małe Dziecko, Sen

Jako pierwszą istotną kwestię wymienia się zazwyczaj czas snu, który jest inny dla każdej grupy wiekowej. Dla dzieci, które są w wieku przedszkolnym jest to od 10 do 13 godzin dziennie, dla tych w wieku szkolnym od 9 do 11, a nastolatki potrzebują już tylko 8-10 godzin. Przechodząc natomiast do osób dorosłych i starszych jest to najmniejsza liczba potrzebnego snu, bo od 7 do 8.

Co jednak, gdy pomimo przestrzegania tego czasu wciąż budzimy się niewyspani, albo zwyczajnie mamy mniej czasu na sen? Wtedy warto zainteresować się też fazami snu. Często, budząc się w odpowiednim momencie możemy wstać pełni energii nawet po 5 czy 6 godzinach snu, gwarantuje to jednak też wypoczęcie po dłuższym czasie w ilości na przykład 10 godzin. Jak to więc z tym jest? Istnieje podział na dwie fazy: NREM i REM. NREM jest to czas kiedy nasz mózg przechodzi w etap najgłębszego relaksu, śpimy wtedy najmocniej, a obudzenie się w tej fazie jest najtrudniejsze i nawet po bardzo długim śnie możemy odczuwać zmęczenie. REM natomiast jest fazą, gdy śpimy bardzo lekko, więc nie będzie żadnych problemów z porannym wstawaniem czy uczuciem zmęczenia po obudzeniu. Fazy te następują naprzemiennie, NREM trwa zazwyczaj około 90 minut, chociaż zdarzają się przypadki gdzie wynosi ona nawet do 120. Przyjmiemy jednak wartość 90, ponieważ sprawdza się u większości ludzi, chociaż w razie początkowego niepowodzenia należy zastanowić się czy nasza faza NREM nie trwa dłużej. Biorąc pod uwagę to, że REM trwa również 90 minut to należy budzić się po wielokrotności tego czasu. Czyli na przykład dobrze jest spać 4,5 godziny, 6 godzin, 7,5 czy 9. Warto jednak brać też pod uwagę czas zasypiania. Tutaj należy spróbować zaobserwować ile czasu nam to zajmuje w momencie gdy odczuwamy już zmęczenie.

Ludzie, Kobieta, Sen

Należy jednak dodać, że chociaż dzięki temu możemy czasem spać mniej lub więcej i czuć się dobrze nasz organizm potrzebuje tej określonej wyżej ilości godzin i dodając te 90 minut do siebie oraz budząc się w wyznaczonym czasie zarówno pod względem ilości snu jak i aktualnej fazy, mamy gwarancję niemal całkowitego braku zmęczenia po obudzeniu.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Jaki styl do sypialni?

Bardzo ważne jest, żeby wybrać odpowiedni styl do swojej sypialni planując urządzenie jej. W końcu jest to pomieszczenie, w którym spędzamy całkiem dużo czasu i służy ono głównie do odpoczynku, więc ważne jest by dobrze się w nim czuć. A wybór jest duży – od nowoczesnych czy stylowych wnętrz, po ponadczasowe i klimatyczne. Mamy więc podział na różne style, tylko który wybrać?

Łóżko drewniane bukowe do sypialni Filonek II, kolor buk naturalny

Styl nowoczesny

Sypialnia w tym stylu jest przede wszystkim przestronna, pozbawiona zbędnych przedmiotów, ponadczasowa. Jej głównym kolorem jest biel, a do ocieplenia koloru najczęściej używa się beżu lub faktury starej cegły. Jeżeli chodzi o meble i dodatki, to najczęściej wybieranymi materiałami są stal, beton czy szkło, co od razu przywołuje na myśl gładkie i lśniące powierzchnie oraz geometryczne kształty. Warto jednak zaznaczyć, że ten styl nie jest dla każdego – może nie przypaść do gustu osobie lubiącej przytulne klimaty przez cechującą go surowość.

Drewniane łóżko do sypialni bukowe Ida

Styl glamour

Jest to wnętrze nowoczesne a zarazem eleganckie. Jego główne kolory to czerń, wszelkie odcienie szarości, biel, a także dodatki takich kolorów jak fiolet, czerwień, bądź srebro lub złoto. W temacie mebli i dodatków na pewno cechują go te obszerne i bogato zdobione, to też na przykład stylowe łóżko, kryształowa lampa wisząca czy bogato zdobione lustro. Jest to styl umożliwiający nam stworzenie wnętrza, które jest nowoczesne, a jednocześnie eleganckie i przytulne.

Styl skandynawski

Taka sypialnia jest zdecydowanie ponadczasowa. Cechuje go połączenie bieli z czernią, a także użycie naturalnych materiałów takich jak drewno, wełna czy skóra zwierzęca. Sypialnia w takim stylu będzie przestronna, świeża oraz harmonijna i geometryczna. Meble powinny być proste i bez ornamentów, najlepiej stworzone z jasnego drewna, a dodatki z chromowanej stali czy plastiku.

Łóżko do sypialni z drewna bukowego King 140x200

Styl prowansalski

Przywołuje on na myśl lawendowe wzgórza na południu Francji tak więc najważniejsza jest tu zdecydowanie lawenda w towarzystwie pastelowych kolorów. W takiej sypialni jest tez dużo bieli, a przy wyborze mebli warto szukać zdobionego, drewnianego łóżka i postarzanych, tapicerowanych mebli oraz wygodnych foteli. Idealnie wpasuje się tu też oprawione lustro i romantyczna toaletka.

Styl klasyczny

Wnętrze w tym stylu jest harmonijne, eleganckie oraz spokojne. Dominują łagodne i stonowane kolory, a meble powinny być delikatnie stylizowane na antyczne. Świetnie wpasuje się tutaj eleganckie łóżko i dodatki takie jak obrazy i lustra w stylowych ramach, zdobione świeczniki ze stali lub mosiądzu oraz kryształowe misy.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Łóżka dla seniorów

Łóżka dla seniorów to meble, które zostały stworzone z myślą o starszych osobach. Jak wiadomo wymagania dotyczące wygody osób starszych są znacznie większe niż tych młodych. Osoby w sile wieku, które mają problemy ze snem, muszą, ze względu na chorobę, dużo przebywać w łóżku lub są unieruchomione, powinny posiadać meble do spania o najwyższej jakości.

Łóżka dla starszych, wykonane z wysokiej jakości litego drewna zapewniają im komfort użytkowania. Odpowiednia wysokość mebli sprawia, że są to łóżka, z których wygodnie się wstaje, co jest istotne w przypadku seniorów. Ważne jest także, że są to łóżka z możliwością zastosowania stelaża elektrycznego, który umożliwia ustawienie go w odpowiedniej, wygodnej dla użytkownika pozycji.

bed-890555_1280

W trosce o osoby starsze, mając na uwadze ich szczególne potrzeby dotyczące snu i wypoczynku tworzy się meble, które zapewniają zdrowy i spokojny sen. Biorąc pod uwagę wiek oraz związane z nim szczególne wymagania dotyczące komfortu należy zakupić wygodne, wysokie łóżka wykonane z wysokiej jakości drewna.Warto także dobrać odpowiedni materac oraz stelaż. Najlepiej z regulacją, która pomoże w ustawieniu odpowiedniego kąta nachylenia.

www.drivemedical.co.uk

www.drivemedical.co.uk

Warto zadbać o komfort osób starszych. Niewyspanie, bolące kręgosłupy często odbierają starszym chęć do życia. Jednak wchodząc w posiadanie wygodnego łóżka, solidnego stelaża oraz komfortowego materaca wcale nie musi tak być.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Artykuły, Nowości | Otagowano | Dodaj komentarz

Sypialnia dla mężczyzny

Sypialnia to miejsce, które raczej utożsamiamy z kobietami. Subtelna toaletka, różowe poduszki, koronki, lustra i wygodne łóżko – wszystko to kojarzy nam się z kobiecą sypialnią, a co jeśli sypialnię zamieszkuje jedynie mężczyzna? Przecież kawaler nie będzie spał i funkcjonował w cukierkowej przestrzeni. Sypialnia też może być pomieszczeniem męskim i z charakterem. Zobaczcie jak ją urządzić.

Drewniane łóżko do sypialni bukowe Ida

Sypialnia dla singla

Potrzeby singla są znacznie mniejsze niż singielki, nie musi on posiadać przepastnej garderoby i miejsca, w którym wykona makijaż. Jednak wygodne łóżko jest mu potrzebne tak samo, jak singielce. Zdecydowanie lepiej niż model jednoosobowy wybrać łóżko o wymiarze 140 x 200 cm lub większe. W przyszłości na pewno się przyda, a drewniany model wytrzyma nawet kilkanaście lat.

Jeśli początkowo mebel do spania ma służyć mężczyźnie, warto wybrać model solidny, na masywnych nogach i z wygodnym zagłówkiem. Obok łóżka warto ustawić szafkę nocną, na której ustawić można lampkę czy budzik. Na początek jedna wystarczy, z chwilą, gdy do sypialni wprowadzi się druga osoba, warto dokupić kolejną szafkę. W sypialni przyda się także komoda, która posłuży do przechowywania bielizny oraz T-shirtów. Warto także zdecydować się na zakup szafy. Dwudrzwiowa w zupełności wystarczy, a w razie konieczności dzielenia jej z drugą połówką, można oddać jej część. Sypialnia singla to, jeśli chodzi o meble, minimum. Ograniczenie się do najpotrzebniejszych mebli sprawi, że sypialnia nie będzie zagracona, a we wnętrzu znajdzie się też miejsce na telewizor, głośniki i ulubiony sprzęt elektroniczny.

Łóżko z drewna bukowego do sypialni Pablo proste

Jak urządzić męską sypialnię?

Męska sypialnia to mało dodatków i stonowane kolory. Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne warto je ograniczyć do minimum. Stylowa lampa, drewniane ramki, poduszki i koc w ciemnych barwach – te elementy w zupełności wystarczą. Wybierając kolor ścian także warto postawić na męskie kolory: szarości, beże, odcienie niebieskiego czy brązu. Odważnym polecamy ścianę z cegły lub betonową. W takim otoczeniu drewniane łóżko będzie prezentować się doskonale, sypialnia będzie iście męską, a w momencie, gdy wprowadzi się do niej reprezentantka płcie przeciwnej, z łatwością ją odmienimy.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Nowoczesne łóżka drewniane

Łóżka nowoczesne – to one wydają się stworzone do tego, aby stanąć w XXI-wiecznej sypialni. Pozostaje jednak zastanowić się nad kwestią, czego ta nowoczesność ma dotyczyć. Ponieważ oprócz tego, że chcemy mieć mebel solidny, którym będziemy mogli cieszyć się przez długie lata, to pragniemy także posiadać łóżko, które będzie zachwycać, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Połączenie tych dwóch elementów: trwałości z niesamowitym designem może wydawać się trudne niejednokrotnie niemożliwe, jednak konstruktorzy, projektanci oraz producenci mebli sypialnianych dowodzą, że jest to możliwe.

Nowoczesne łóżko do sypialni z drewna sosnowego model Nela

W poszukiwaniu trwałości i wyjątkowego designu

Tu z pomocą przychodzą producenci, którzy oprócz tego, że dbają o komfort i wygodę naszego snu rozumieją naszą potrzebę posiadania pięknego i zachwycającego mebla. Jeśli chodzi o trwałość i solidność, to z całą pewnością tworzywa sztuczne nie dorównują tym naturalnym. Na pierwsze miejsce wysuwa się naturalne drewno. Meble z litego drewna to gwarancja wysokiej jakości oraz ponadprzeciętnej trwałości. Jednak większości z nas łóżka drewniane kojarzą się z topornymi, ciężkimi meblami, które nie mają w sobie nic nadzwyczajnego. Ta era minęła i to bezpowrotnie. Obecnie produkowane łóżka są piękne i nie przypominają tych prostych, pozbawionych wyjątkowości mebli.

Łóżko sypialniane z drewna bukowego Ritmo

Trójkątna noga, zagłówek z otworami

Producenci wymyślają coraz to nowe modele łóżek. Wszystko po to, aby klient, który przyzwyczajony jest, przez czasy, w których żyje do ciągłych innowacji i modyfikacji. Nie zachwycają go już proste nogi łóżek, czy zagłówki składające się z jednej płyciny. Dzisiaj liczy się pomysł oraz wywołanie zaskoczenia u potencjalnego zainteresowanego ich kupnem.

Drewniane łóżko do sypialni bukowe Ida

Łóżko, wbrew pozorom nie musi być tylko prostym meblem do spania. Może być prawdziwą ozdobą wnętrz. Nogi łóżka o niestandardowych kształtach: trójkątnym, wyoblonym,, wygiętym czy zagłówki z otworami przelotowymi o różnych kształtach czy z aluminiowymi listwami – te elementy sprawią, że drewno kojarzone z nowobogackimi wnętrzami, w których na pierwszy plan wysuwa się dębowa meblościanka od teraz na myśli będzie przywodzić nowoczesność. A połączenie modernistycznego designu z jakością to gwarancja zadowolenia.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Artykuły, Nowości | Otagowano , , , | Dodaj komentarz

Odśwież sypialnię na wiosnę

Powoli budzimy się z zimowego snu. Stan letargu zastępuje energia do działania. Cieplejsze powietrze, dłuższe dni i wpadające do mieszkania słoneczne promienie sprawiają, że chce się żyć. Pora zatem odkurzyć zimową sypialnię i wpuścić do nie panią wiosnę. Zobaczcie co zrobić, aby sypialnia rozkwitła.

Łóżko drewniane bukowe do sypialni Filonek II, kolor buk naturalny

Zmień pościel!

Znalezione obrazy dla zapytania spring bedroom

DigsDigs

To obowiązkowy i pierwszy krok, który pozwoli zapomnieć o zimie. Zimą najczęściej wybieramy ciepłe, flanelowe komplety, które grzeją, gdy na dworze ziąb. Wiosną lepiej sprawdzą się nieco lżejsze, bawełniane powłoczki. Warto wybrać te w żywych kolorach oraz w deseniach, które zwiastują wiosenny klimat. Doskonale na samopoczucie wpłynie wypranie pościeli. Wybierzcie płyn do płukania o przyjemnym, lekkim zapachu. Intensywny sprawdza się jesienią i zimą, w miesiącach wiosennych może powodować trudności w zaśnięciu.

 

 

 

Wietrz pomieszczenie!

Ciepłe powietrze z przyjemnością wleci do Twojego mieszkania. Wiosenne temperatury osiągają nawet kilkanaście stopni, więc warto uchylić okno i przewietrzyć sypialnię. Dzięki temu przyjemniej będzie się w niej spać, a śpiew ptaków będzie działał kojąco.

Przearanżuj wnętrza!

Wiosna to idealny czas na zmiany. Nie musisz kupować nowych mebli, by dokonać metamorfozy wnętrza. Możesz przearanżować ustawienie, a kompozycję uzupełnić o kolorowe poduszki, elementy dekoracyjne oraz żywe kwiaty.

Drewniane łóżko do sypialni bukowe Ida

Wstaw do sypialni kwiaty!

O smogu słyszał już chyba każdy. Zjawisko to ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, zatem warto jego występowanie niwelować. NASA opublikowała listę roślin, które pomagają walczyć ze smogiem. Warto je wstawić w sypialni, dzięki nim będzie się przyjemnie oddychać i spać. Wśród roślin znalazły się: chryzantema wielkokwiatowa, dracena odwrócona, skrzydłokwiat, anturium czy gerbera. Wprowadźcie je na wiosnę do swoich sypialnianych wnętrz.

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty na smog

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Nowoczesna meblościanka

Dla wszystkich, którzy kochają zmiany we wnętrzach i związane z nimi ustawianie, przestawianie i zastawianie najlepszym wyborem będą meble modułowe. Dzięki ich właściwościom w prosty i szybki sposób możemy zmieniać charakter całego pomieszczenia. Nowoczesna meblościanka to doskonały pomysł dla tych, którzy cenią sobie zaskakujące aranżacyjne rozwiązania i brak ograniczeń w tym zakresie. Zobaczmy, co warto o niej wiedzieć. 

Kochamy zmiany 

Kiedy wystrój naszego pokoju zaczyna nam się powoli nudzić to znak, że pora na zmiany. Z różnych względów nie zawsze możemy sobie pozwolić na całkowitą wymianę mebli na nowe. Czy w takim razie jesteśmy skazani na taki sam wygląd pomieszczenia przez kilka kolejnych lat? Na szczęście nie! A wszystko to za sprawą nowoczesnych meblościanek w przypadku, których możemy dowolnie zestawiać ze sobą poszczególne elementy mebli, by cieszyć się wieloma możliwościami aranżacji. Opisując meble modułowe w wielkim skrócie można powiedzieć, że mogą one być modyfikowane w zależności do naszych potrzeb, czy też metrażu, jaki chcemy uzyskać. Możemy je dowolnie wysuwać tworząc kilka elementów lub składać, tak, aby uzyskać wyłącznie jeden przedmiot.

Mnogość rozwiązań 

Nowoczesna meblościanka pozwala nam dowolnie odkrywać lub zakrywać szafki, regały i półki w zależności od tego, jaki w danym momencie układ będzie dla nas najbardziej funkcjonalny. Otwarta przestrzeń może nagle stać się zamkniętą i odwrotnie. Jeżeli natomiast będziemy potrzebowali więcej wolnej przestrzeni na ścianie wystarczy, że wszystkie półki złożymy w jedną praktyczną komodę. Jeżeli tylko wystarczy nam energii i pomysłów meblami modułowymi możemy się dowolnie bawić. W sytuacji, kiedy mamy wrażenie, że meblościanka za bardzo przytłacza całość wnętrza, możemy rozmontować ją na niskie moduły, które ustawimy przy ścianie. Meble modułowe cechują proste formy, które idealnie pasują do pomieszczeń utrzymanych w nowoczesnym stylu. Są również świetną alternatywą dla niewielkich przestrzeni. Ich zaletą jest także fakt, że są bardzo mobilne. W czasie przeprowadzki bardzo szybko możemy je złożyć i wykorzystać w dowolnym miejscu. Doskonale sprawdzają się w dziecięcych pokojach, gdyż można je dostosowywać do rosnących i zmieniających się potrzeb maluchów.

home-designing.com

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Dodaj komentarz

Sypialnia w stylu rustykalnym

Zmieniacie wystrój sypialni lub dopiero się urządzacie? Nie macie jeszcze wybranego kierunku i stylu wnętrz Waszego pokoju snu? Mamy dla Was propozycję. Jest nią styl rustykalny. Jeśli do tej pory omijaliście go szerokim łukiem, ponieważ kojarzył Wam się z ciemnymi i surowymi wnętrzami – pora na zmianę jego postrzegania. Poznajcie go bliżej i zainspirujcie się naszymi propozycjami.

Łóżko do sypialni drewniane bukowe Ida

Cechy stylu rustykalnego

Stylistyka rustykalna nawiązuje do sielskości, a taki klimat sprawdza się w sypialni idealnie. Jest świeży, czerpie inspiracje z natury i napawa energią na cały dzień. Rustykalna sypialnia to przede wszystkim drewniane łóżko. Najlepiej delikatnie postarzane, w kolorze dębu. Jeśli białe, to tylko takie, w którym spod białej bejcy prześwitują sęki. Styl rustykalny traktuje sęki i naturalny rysunek drewna jako zaletę. To właśnie one zbliżają człowieka śpiącego na takim łóżku do natury i zapewniają odpoczynek. Meble tapicerowane czy z płyty nie zdadzą tu egzaminu, Nie będą one w stanie stworzyć tak przytulnej atmosfery, jak meble drewniane. W sypialni rustykalnej liczy się także oświetlenie. Powinno być ono ciepłe i przytulne. Warto sięgać także po światło świec. Ciepły blask płomieni spotęguje panujący w sypialni sielski klimat. Urządzając sypialnię w stylu rustykalnym warto zwrócić uwagę także na wykorzystywane w sypialni kolory i tkaniny. Tu liczy się naturalność – kolory ziemi, szarości, beże, które warto wzbogacić o mocniejszy akcent w postaci czerwieni czy barwy gorzkiej czekolady. Na łóżku – poduchy, dużo poduch. Najlepiej wełnianych. Z wełny powinien być także pled, którym przykrywa się łóżko. Im cieplej i przytulniej tym lepiej.

Znalezione obrazy dla zapytania rustic bedroom

Dla kogo rustykalna sypialnia?

Rustykalna sypialnia sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie w sypialni nie szukamy tylko miejsca snu, ale czegoś więcej. Jeśli ma być ona pokojem relaksu, w którym nie tylko będziemy spać, ale także czytać książkę czy spędzać wolną chwilę, warto zdecydować się na wystrój w stylu rustykalnym. Stylistyka ta sprawdzi się w przypadku sypialni nowożeńców, jak i małżeństwa z długoletnim stażem, a wszystkim zagwarantuje wyjątkowy odpoczynek i sen zamieni w rozkosz.

Znalezione obrazy dla zapytania rustic bedroom

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Artykuły, Nowości | Otagowano , , , | Dodaj komentarz