Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Aranżacja okna w sypialni - postaw na oryginalność.
Aranżacja okna w sypialni - postaw na oryginalność.

Aranżacja okna w sypialni

Aranżacja okna w sypialni bywa kłopotliwa. Z jednej strony zazwyczaj zależy nam na wpuszczaniu jak największej ilości naturalnego światła do pomieszczeń. Sypialnia jednak rządzi się swoimi prawami i najczęściej chcemy zachować w tym pomieszczeniu jak najwięcej intymności.

Jak pogodzić oba założenia i zadbać o dostęp do światła słonecznego i jednocześnie prywatność w sypialni? Co powinno znaleźć się w okolicy sypialnianego łóżka?


Dekoracja okna w sypialni – jak się za to zabrać?

Jak zabrać się za dekorację okna w sypialni? Przede wszystkim postaraj się go nie zastawiać!

Oczywiście są różne sytuacje i nie zawsze układ pomieszczenia pozwala na to, aby okno było wyeksponowane, ale warto się o to postarać. Powody są zarówno przyziemne, jak i związane z estetyką.

  • Po pierwsze, niczym niezasłonięte okno pozwala na szybsze i wygodniejsze mycie, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie musisz niczego odsuwać, aby móc je swobodnie wyczyścić.
  • Po drugie, odsłonięte okno daje pole do popisu dla wybranej przez Ciebie aranżacji.

W zależności od usytuowania sypialni może Ci zależeć na dostarczeniu większej ilości światła lub na przykład zapewnieniu większej prywatności, gdy okna sąsiadów znajdują się w niedalekiej odległości.

Na szczęście są na to sposoby.


Aranżacja okna w sypialni – nasze sposoby

Podsuniemy Ci kilka pomysłów i sposobów na aranżację okna w sypialni.

  • Najczęściej na parapecie okiennym stawiamy doniczki z roślinami. To dobry pomysł na zaaranżowanie okna, jednak nie jedyny. Poza roślinami możesz postawić na parapecie aktualnie czytane książki, które nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru.
  • Pamiętaj też o roletach. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów rolet, które wykorzystasz do dekoracji okna w sypialni. Świetnym pomysłem w mieszkaniu w bloku są rolety dzień i noc. Z ich pomocą wieczorem zapewnisz sobie niezbędną intymność, a w dzień pozwolisz promieniom słonecznym na wpływanie do pomieszczenia.
  • Jeśli Twoje okno w sypialni nie jest niczym zastawione (na przykład drewnianym łóżkiem lub innym meblem), możesz zdecydować się na długie zasłony. Piękne modele elegancko otoczą okna w ciągu dnia, a w nocy całkowicie zasłonią szyby.
  • Wiele osób decyduje się obecnie na różnego rodzaju świecące ozdoby, które dodają nastrojowego efektu do pomieszczenia. Tradycyjne choinkowe lampki mogą okalać okno przez cały rok i wprowadzać przytulny klimat. Podobny efekt mogą zapewnić podświetlane cotton balls.
  • Osoby sentymentalne i rodzinne na pewno mają masę fotografii, które mogą udekorować parapet przy oknie w sypialni! Ramki ze zdjęciami też świetnie dopełnią wystrój.

Więcej o aranżacji sypialni pisaliśmy w artykule o dekoracjach retro i sypialni w stylu vintage. Koniecznie sprawdź, jakie mamy pomysły na tematyczne aranżacje! Polecamy też sezonowe zmienianie dekoracji w sypialni.

Boże Narodzenie to czas intensywnej czerwieni, zieleni i złota, które mogą pojawić się na dodatkach. Wielkanoc kojarzy się z zielenią, odcieniami żółci i bieli, a walentynki z różem i krwistą czerwienią. Wszystkie te kolory mogą stać się dekoracją okna w sypialni.

Nie zapomnij też o wygodnym i solidnym łóżku drewnianym. Dzięki niemu sypialnia będzie przytulna i wygodna, a sen długi i głęboki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl