Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak pielęgnować meble drewniane?
Jak pielęgnować meble drewniane?

Nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru, a przy tym zapewniają niezawodne użytkowanie przez długie lata. Meble drewniane – o ile zadbamy o ich odpowiednią pielęgnację - nawet pomimo upływu czasu nie stracą swoich doskonałych walorów zarówno estetycznych, jak i użytkowych. Zatem, jak pielęgnować meble drewniane?

Po pierwsze: odpowiednie preparaty

Niestety, wciąż spotykamy osoby, które uważają, że woda (sama bądź z dodatkiem na przykład płynu do naczyń) stanowi uniwersalny sposób na czyszczenie i pielęgnację wszelkiego rodzaju powierzchni. Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że meble drewniane nie lubią wilgoci. Co więcej, różne gatunki drewna mogą wykazywać inne właściwości, a tym samym będą miały inne wymogi dotyczące pielęgnacji. Dlatego należy wybrać preparaty dedykowane konkretnym powierzchniom - dzięki temu nie tylko unikniemy ich zniszczenia, ale też znacznie wydłużymy ich żywotność.

Po drugie: ochrona przed wilgocią i wysokimi temperaturami

Jak już wspomnieliśmy, meble drewniane nie lubią wilgoci. Należy o tym pamiętać nie tylko podczas czyszczenia, ale także w trakcie codziennego użytkowania. Mimo największej ostrożności czasem zdarzy się nam wylać herbatę z kubka czy też przewrócić wazon z wodą - w takich sytuacjach należy jak najszybciej dokładnie wytrzeć rozlaną ciecz suchą ściereczką lub ręcznikami papierowymi.

Co więcej, drewno nie lubi także wysokich temperatur. Stawianie na drewnianym blacie gorących kubków z herbatą, talerzy z zupą czy też innych naczyń o wysokiej temperaturze może spowodować, że pojawią się nieestetyczne przebarwienia, których zazwyczaj nie da się usunąć. By tego uniknąć, wystarczy zainwestować w podkładki pod naczynia, które staną się przy okazji dodatkową dekoracją stołu.

Po trzecie: olejowanie/woskowanie/lakierowanie

Warto pamiętać także o regularnych zabiegach olejowania, woskowania bądź lakierowania, dzięki którym nie tylko przedłużymy żywotność mebli, ale też zadbamy o ich nieskazitelny wygląd i podkreślimy walory estetyczne drewna. Na rynku dostępne są liczne preparaty, dzięki którym będziemy mogli wykonać te zabiegi samodzielnie – bez większych nakładów pracy i finansów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl