Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Produkcja mebli drewnianych - jak wygląda?
Produkcja mebli drewnianych - jak wygląda?

Produkcja mebli z drewna

Jesteś ciekawy, jak wygląda proces powstawania mebli? Albo z czego w ogóle produkuje się meble i jakie surowce są najbardziej wdzięczne w obróbce? A może chcesz się dowiedzieć, jak wygląda produkcja mebli z drewna naturalnego?

W Uroku Drewna korzystamy z dobrodziejstw naturalnego surowca, jakim jest drewno sosnowe i bukowe, dlatego opowiemy CI głównie o tworzeniu mebli z prawdziwego drewna.


Z czego robi się meble?

Na pytanie, z czego robi się meble, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wydaje się, że pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to najczęściej “drewno”, jednak rzeczywistość w wielu sklepach wygląda inaczej.

W salonach meblowych znajdziesz teraz wyposażenie tworzone z najróżniejszych materiałów. Wynika to z cięcia kosztów, potrzeb klientów, aktualnie modnego stylu we wnętrzach itp.

Meble wykonuje się z wielu różnych materiałów, co wpływa na ostateczną cenę, wygląd i trwałość produktów. Producenci często decydują się na “drewnopodobne” materiały, które imitują wygląd naturalnego surowca, jednak nie mają z nim wiele wspólnego. Takie meble są jednak znacznie tańsze od prawdziwie drewnianych.

W sieciowych sklepach meblowych możesz spotkać się z wyposażeniem wykonanym z płyt MDF. Pod wpływem mody na surowe wnętrza loftowe coraz chętniej wykorzystuje się też szkło, aluminium itp.

Producenci często stosują wprowadzający w błąd skrót myślowy i określają meble z materiałów drewnopochodnych jako drewniane.

Poniżej wyjaśnimy, czym są płyty MDF, które imitują naturalne deski. Warto zagłębić się nieco w temat, aby kupować meble do domu wykonane z prawdziwego drewna.

My w Uroku Drewna jesteśmy wierni tradycji i najbardziej szlachetnemu materiałowi, czyli litym deskom sosnowym i bukowym. To właśnie z nich tworzymy nasze meble.


Jak wygląda produkcja mebli: krok po kroku

Produkcja mebli może wyglądać różnie w zależności od wykorzystywanego materiału. W przypadku mebli drewnianych używa się naturalnego surowca pozyskiwanego prosto z lasów.

Meble dostępne w sklepie internetowym Urok Drewna powstają z materiału, który pozyskujemy z malowniczych lasów sosnowych w najczystszych rejonach Polski! To drewno, które miało najlepsze możliwe warunki wzrostu i dlatego osiągnęło wymagane parametry.

Produkcja mebli z drewnopochodnego materiału, jakim jest płyta MDF, wygląda oczywiście nieco inaczej. Płyta tego typu powstaje ze sprasowanych ze sobą drewnianych włókien oraz dodatków utwardzających i klejących. Duże płyty tnie się na mniejsze i wykorzystuje do produkcji mebli.

Deski – drewniane lub drewnopochodne – są później poddawane obróbce, która nadaje im odpowiedni kształt. Jak wspomnieliśmy, meble z płyty często mylnie nazywane są drewnianymi, chociaż nie mają właściwości charakterystycznych dla mebli z prawdziwych desek.

Prawdziwe drewniane deski mają naturalne cechy surowca, z którego powstały, są dużo trwalsze i bardziej wytrzymałe. Drewno naturalne jest też szlachetnym i cennym materiałem, z którym nie mogą równać się deski typu MDF.

Każdy rodzaj drewna charakteryzuje się swoją własną energią. Meble sosnowe są antyalergiczne, nie zbierają nadmiernie kurzu i są najlepszym rozwiązaniem do pokojów dziecięcych. O tym wdzięcznym surowcu przeczytasz więcej w naszym wpisie o meblach sosnowych.

Z kolei drewno bukowe tworzy nastrój równowagi i harmonii, które cenimy w domowym i przytulnym wnętrzu. O korzyściach z posiadania mebli bukowych pisaliśmy w osobnym artykule.


Produkcja mebli z drewna w Polsce

Produkcja mebli z drewna to nasza specjalność. Pozyskujemy drewno sosnowe i bukowe, czyli wykorzystujemy to, co polska natura ofiarowuje nam w dużej ilości. Drzewa sosnowe są najpopularniejszym gatunkiem w Polsce, z kolei buk to najczęściej spotykane drzewo liściaste w naszym kraju.

Jako producent mebli drewnianych, w Uroku Drewna zajmujemy się pracą nad meblami od samego początku. Pierwszy jest projekt. Bez projektu nie byłoby mebla, dlatego dużą rolę w procesie produkcji odgrywa samo wymyślanie wyglądu danego modelu i opracowywanie charakteru konkretnej kolekcji.

Następnie pozyskujemy wspomniane już drewno sosnowe lub bukowe.

Drewno musi zostać poddane suszeniu, a następnie obróbce za pomocą specjalistycznych narzędzi. Nasze meble impregnowane są naturalnymi preparatami bezpiecznymi dla skóry i dróg oddechowych i ten etap również musi zostać włączony do procesu produkcji.

Litym deskom nadajemy odpowiedni kształt, wielkość i dodajemy charakterystyczne dla modelu mebla detale.

Zamówione przez naszych Klientów meble po wyprodukowaniu bezpiecznie pakujemy i wysyłamy do samodzielnego montażu. Zapewniamy, że własnoręczne złożenie łóżka czy szafy pochodzących z naszej pracowni jest proste i szybkie!


Produkcja mebli z drewna – podsumowanie

Podsumowując, produkcja mebli z drewna zaczyna się od pozyskania surowca z lasów, następnie przechodzi się do pocięcia materiału na deski. Kolejnym etapem jest obróbka, impregnacja, bezpieczne pakowanie i wysyłka do klienta.

Meble dostępne w Uroku Drewna powstają z litych desek. Są mocne, wytrzymałe i emanują zdrową energią prawdziwego drewna. Impregnacja odbywa się natryskowo z użyciem ekologicznych, bezpiecznych i naturalnych preparatów.

Wszystkie projekty są uniwersalne, ponadczasowe i łączą elementy tradycyjnego wzornictwa z potrzebami współczesnych wnętrz.

Odezwij się do nas, jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszej filozofii lub konkretnych przedmiotach z oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl