Biurko do nauki - jak je wybrać i przygotować?
Biurko to mebel, przy którym młody człowiek spędza całkiem sporo czasu, szczególnie w dobie nauki zdalnej czy hybrydowej. W każdym przypadku trzeba zagwarantować uczniowi miejsce do odrabiania lekcji. Jakie biurko do nauki wybrać, by zapewnić dziecku najlepsze warunki?
Sprawdziliśmy to dla Ciebie. Omówimy temat, jakim są biurka szkolne, młodzieżowe oraz na studia.
Miejsce do nauki dla dziecka
Miejsce do nauki dla dziecka to nie samo biurko. Musisz zadbać o całe otoczenie, by było wygodne i zapewniało dobre warunki.
Przede wszystkim zwróć uwagę na to, by lokalizacja sprzyjała skupieniu i zebraniu myśli. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej się skoncentrować i nabywać wiedzę.
Oczywiście najbardziej wskazany jest własny pokój, w którym dziecko czuje się swobodnie i może się wyciszyć bez gwaru rozmów innych domowników czy innych rozpraszaczy. Jeśli nie ma takiej możliwości, na miejsce do nauki wybierz ustronną część mieszkania.
Kolejna ważna sprawa to światło. Świetnie by było, gdyby udało Ci się zapewnić jak najwięcej naturalnego światła w ciągu dnia. Dlatego dobrze zlokalizować biurko w pobliżu okna. Okno pozwoli też na wietrzenie pomieszczenia, a co za tym idzie, dotlenienie, które sprzyja nauce.
Jesienią i zimą zazwyczaj także w ciągu dnia niezbędne jest dodatkowe źródło światła, bo słońce zawodzi, dlatego koniecznie zaopatrz miejsce do nauki w lampkę biurkową. Dzięki niej wzrok dziecka nie będzie się męczył i przestrzeń będzie bezpieczna.
Zapewnij też dziecku wystarczająco miejsca na sam blat, który powinien pomieścić komputer/laptop oraz zeszyty i książki, a także przestrzeń na krzesło, na którym będzie siedzieć.
Jakie biurko do nauki będzie najlepsze?
Teraz bardzo ważne, wręcz najważniejsze zagadnienie, czyli praktyczne biurko. Jakie biurko do nauki będzie najlepsze?
Zwróć uwagę na to, jaką przestrzenią dysponujesz. W Uroku Drewna oferujemy biurka drewniane w dwóch rozmiarach:
- 100x48 cm o wysokości 75 cm
- 136x48 cm o wysokości 75 cm
Oba rozmiary zapewniają odpowiednie warunki do nauki. Zmieszczą się na nich książki i zeszyty, laptop, artykuły papiernicze itp. Przy takim biurku możliwe jest nie tylko odrabianie lekcji, ale też wykonywanie prac plastycznych czy technicznych.
Są to meble dla młodszych uczniów, ale również młodzieżowe praktyczne biurka, które zapewnią doskonałe warunki do nauki. Kupione na początkowym etapie nauki będą służyć do matury i nawet dłużej!
To, czy wybierzesz szerszą czy węższą wersję, zależy też od tego, ile miejsca na przechowywanie potrzebuje Twoje dziecko. Wersje węższe mają szuflady bądź szufladę i szafkę tylko po jednej stronie modelu.
Szersze projekty zapewniają dodatkowy słupek z szafką lub szufladami.
Nasze projekty biurek możesz modyfikować, by dopasować je do indywidualnych preferencji! Dlatego podczas składania zamówienia, korzystając z listy rozwijanej, możesz wybrać kolor wybarwienia drewna oraz rodzaj frontu: gładki lub filonek.
Filonek jest bardziej ozdobny, a gładki daje możliwość jeszcze większej personalizacji w domu. Dzieci uwielbiają, gdy otacza je kolorowe wnętrze. Na gładkich frontach dziecko może umieścić naklejki lub innego rodzaju ozdoby, by jego miejsce do nauki było przyjazne.
Własnoręczne ozdabianie otoczenia wyzwala w dzieciach kreatywność i pobudza mózg do wartościowej aktywności, dlatego warto to rozważyć.
Jak przygotować biurko do nauki?
Podsumowując, praktyczne biurko do nauki to kluczowy, ale tak naprawdę jeden z wielu elementów, które są potrzebne, by miejsce do nauki było kompletne.
- Po pierwsze, wyznacz miejsce, najlepiej w osobnym pokoju, na miejsce do nauki dla dziecka.
- Zapewnij tam odpowiednie oświetlenie: naturalne i sztuczne.
- Wybierz solidne, najlepiej drewniane biurko, które przetrwa lata. A jak wiemy, dzieci są bardzo żywiołowe i mocne meble są na wagę złota, by oszczędzić portfel rodziców.
- Do biurka dobierz wygodne i ergonomiczne krzesło, najlepiej regulowane, by dostosowywać je do wieku, wzrostu i potrzeb dziecka na różnych etapach jego rozwoju.
Masz już plan na urządzenie miejsca do nauki dla swojego dziecka?