Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Buk – z tego drewna tworzymy!
Buk – z tego drewna tworzymy!

Buk – z tego drewna tworzymy!

Najczęściej korzystamy z sosny, by wytwarzać meble w Uroku Drewna, ale naszą drugą miłością jest zdecydowanie drewno bukowe. Meble bukowe mają swoje specjalne miejsce w naszej ofercie. Co jest w buku tak ujmującego? Dlaczego sprawdza się w produkcji domowych mebli? Jak się z nim urządzić? Sprawdź nasze poniższe wskazówki i zakochaj się w drewnie bukowym podobnie jak my!

Buk, czyli tańszy odpowiednik dębu

Czy to odważna teza? Być może, ale wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest. Zwróć uwagę na te właściwości buczyny:

  • To twarde drewno (dąb jest jeszcze twardszy, ale jednocześnie należy do wyższej półki cenowej);
  • Dzięki wysokiej twardości drewno bukowe jest odporne na uszkodzenia i bardzo wytrzymałe;
  • Drewno z buku jest ciężkie, więc meble wykonane z tego materiału są bardzo solidne;
  • Mimo tego, że drewno bukowe często występuje w polskich lasach, nie jest najłatwiej dostępne. Rośnie powoli, co sprawia, że na drewno trzeba czekać. Dzięki temu uzyskujemy całkiem luksusowy surowiec!

Podsumowując powyżej wymienione właściwości, możemy potwierdzić, że buczyna świetnie zastąpi dąb przy ograniczonym budżecie.

Obróbka i funkcjonalność

Wspomnieliśmy, że buk to twarde drewno, mogłoby się więc wydawać, że będzie przysparzać kłopotów podczas pracy. Nic bardziej mylnego! Obróbka drewna bukowego jest stosunkowo łatwa i daje wiele możliwości.

Jako materiał na meble, buczyna jest wyjątkowo wdzięczna. Jest zwarta i spójna, co pozytywnie wpływa na jakość mebli. Efekt, jaki uzyskujemy dzięki zastosowaniu buku do produkcji, zachwyca nas i klientów, którzy decydują się na zakupy.

Ale nie samymi właściwościami użytkowymi kierujemy się, kupując wyposażenie wnętrza. Wiemy, jak ważna jest estetyka, dlatego tym bardziej cieszy nas obecność buczyny w ofercie Uroku Drewna.

Naturalny kolor tego drewna to mieszanka odcieni żółci i różu z domieszką delikatnego fioletu. To bardzo subtelny i ciepły odcień. Świetnie odnajdzie się w przestrzeni zaaranżowanej w podobnych kolorach.

Zamów bukowe meble z Uroku Drewna

Część naszej oferty występuje w wariancie bukowym i na tym się tutaj skupimy. Do tej grupy mebli, którą zamówisz w wersji bukowej należą:

  • łóżka w różnych wymiarach;
  • szafki nocne;
  • szuflady pod łóżko do wybranych modeli łóżek.

Drewno bukowe pozwala nam łączyć nasze autorskie projekty z tradycyjnym wzornictwem. W efekcie powstają takie kolekcje łóżek jak Filonek czy Nela, które są estetycznym i solidnym wyposażeniem do przytulnej sypialni.

Do kompletu zamówisz pasujące stoliki nocne z drewna bukowego, dzięki którym w sypialni zapanuje symetria i ład.

Lubimy pomagać Ci w porządkach, dlatego zaprojektowaliśmy również szuflady pod łóżko kompatybilne z wybranymi modelami łóżek. Z nimi wygodnie przechowasz zapasową pościel czy inne drobiazgi.

Dla kogo meble bukowe?

Jeśli marzy Ci się przytulna sypialnia, koniecznie wybierz meble z prawdziwego drewna. Subtelny kolorystycznie buk fantastycznie gra w różnych domowych, romantycznych i tradycyjnych aranżacjach. Znamy też przypadki, gdy z powodzeniem zastosowano go w nowoczesnym wystroju.

To surowiec twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc buk będzie inwestycją na lata. Jeśli masz żywiołowe dzieci lub zwierzęta i obawiasz się zniszczenia mebli, polecamy buczynę.

Postaw na naturalne piękno drewna bukowego i jego właściwości fizyczne. Przekonaj się, jak wiele wniesie do Twojego wnętrza!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl