Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Dlaczego łóżko skrzypi i co na to poradzić?
Dlaczego łóżko skrzypi i co na to poradzić?

Dlaczego łóżko skrzypi i co na to poradzić?

Masz skrzypiące łóżko? Podejrzewamy, że cierpisz z powodu nieprzespanych nocy i chodzisz w rozdrażnieniu. Taki sen, ciągle przerywany przez skrzypienie podczas wykonywania każdego ruchu, potrafi być utrapieniem. Być może interesuje Cię, dlaczego łóżko skrzypi i jak je naprawić?

Na pytania dotyczące tego problemu postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie.

Skrzypiące łóżko: co zrobić, by łóżko nie skrzypiało?

Jak wspomnieliśmy, skrzypiące łóżko bywa źródłem problemów ze snem. Przerywany sen, a także sen o nieodpowiedniej (zazwyczaj zbyt krótkiej) długości oraz sen płytki wpływają na całe nasze funkcjonowanie.

Stworzyliśmy kiedyś krótki poradnik na temat tego, co zrobić, by sen był wyższej jakości i realnie nas relaksował oraz pozwalał organizmowi się regenerować. Możesz do niego zajrzeć i sprawdzić, czy odpowiednio dbasz o jakość nocnego wypoczynku.

Jeśli borykasz się ze skrzypieniem łóżka, a potem wdrożysz nasze wskazówki, liczymy na to, że Twój sen wskoczy na nowy, lepszy poziom i pozwoli Ci wypocząć. Sprawdź też nasz kalkulator snu, by dowiedzieć się co nieco o tym, jakim złożonym procesem jest sen i marzenia senne.

Dlaczego łóżko skrzypi?

Główne pytanie, które dzisiaj nas interesuje, czyli dlaczego łóżko skrzypi, prowadzi nas do podstawowych części łóżka, które mogą być sprawcami całego zamieszania.

Co powoduje skrzypienie łóżka i jest powodem słabej jakości Twojego snu?

 • Rama łóżka.
 • Stelaż z listew.
 • Materac sprężynowy.

Przyczyną skrzypienia mogą być różne czynniki. Drewniane łóżka, takie jak nasze meble z Uroku Drewna, mogą wydawać trzeszczące dźwięki w następujących sytuacjach:

 • Elementy mebla są niedokręcone. Wówczas należy dokręcić je dokładnie i obserwować satysfakcjonujący efekt.
 • Jest gorąco i drewno w wyniku działania wysokich temperatur pracuje, nieco zmieniając swoją objętość.
 • Łóżko jest nowe i jeszcze nie “współpracuje” ze stelażem i materacem ze sprężyn w zadowalający sposób.

Co, jeśli powodem skrzypienia jest materac?

 • Być może również zaobserwujesz luzy między ramą a materacem a stelażem i ramą. W takim wypadku, gdy elementy nie są ze sobą idealnie kompatybilne, może dochodzić do skrzypienia.
 • Może się też przydarzyć, że materac wykonany ze sprężyn jest już stary i wysłużony. Wówczas najlepszym (i w zasadzie jedynym) sposobem jest wymiana. Na szczęście w Uroku Drewna zamówisz wygodne materace do łóżek drewnianych.

Jak naprawić skrzypiące łóżko?

Znasz już możliwe przyczyny trzeszczenia łóżka w sypialni. Czas na sprawdzenie sposobów na to, jak naprawić skrzypiące łóżko, by zadbać o wysoką jakość snu.

Skrzypiący drewniany stelaż:

 • Dokręć śruby, jeśli zauważysz gdzieś luzy w obrębie ramy. Wykorzystaj klej lub filc, by wypełnić ewentualne przestrzenie, z którymi śruby nie dały sobie rady.
 • Podczas upałów również umieść filc w miejsca, w których dostrzegasz wolne miejsca, które mogą generować trzeszczenie.

Jak naprawić problem ze skrzypieniem sprężyn w materacu i samego materaca:

 • W tym przypadku także sprawdzi się izolacja. Odizoluj od siebie materac i ramę z użyciem filcu lub jakichś innych materiałów, np. starych koszulek, które wypełnią puste przestrzenie.
 • Jeśli materac jest zużyty, sugerujemy wymianę na nowy. I tutaj ważna uwaga, po zakupie nowego materaca przez jakiś czas nadal możesz zauważać skrzypienie. to ze względu na to, że elementy muszą się ze sobą “dotrzeć”.

Problem z łóżkiem wydającym trzeszczące dźwięki w sypialni przestaje być problemem. Wiesz już, co poradzić na skrzypiące łóżko i jego poszczególne elementy, takie jak śruby czy stelaż. Wypróbuj te wskazówki i ciesz się zdrowym i mocnym snem nieprzerywanym przez skrzypienie łóżka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl