Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Domowe sposoby na wilgoć w szafie
Domowe sposoby na wilgoć w szafie

Domowe sposoby na wilgoć w szafie

Wilgoć w szafie spędza Ci sen z powiek? Masz już dość nieprzyjemnego zapachu, który drażni Cię przy każdym otworzeniu drzwi swojej garderoby?

Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie, które pomoże Ci się pozbyć tego przykrego i niekomfortowego problemu. Dowiedz się już dziś, jak zlikwidować wilgoć w szafie za pomocą domowych sposobów i co zrobić, aby kłopot nie powrócił.

Wilgoć w szafie – poznaj przyczyny

Zapach wilgoci w szafie jest nie tylko nieprzyjemny, ale też nie wróży nic dobrego. Może się pojawić zawsze, nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że odpowiednio dbasz o swoją higienę i ubrania oraz regularnie je pierzesz.

Jednak Twoje starania mogą iść na marne, gdy nieświadomie włożysz do szafy nawet delikatnie wilgotną odzież czy bieliznę. Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że ściągane z suszarki ubrania czy akcesoria są suche.

Najgorszy jest fakt, że wystarczy jedna niedosuszona koszulka czy lekko wilgotna skarpeta, aby cała garderoba czy szafa przesiąknęła nieprzyjemnym zapachem wilgoci.

Kolejną przyczyną wilgoci w szafie może być także niewłaściwa cyrkulacja powietrza. Gdy układasz ubrania zbyt ciasno i nie wietrzysz regularnie pomieszczenia, w którym ustawiony jest ten mebel, może się okazać, że po pewnym czasie pojawi się nieprzyjemny zapach. Mogą odpowiadać za niego bakterie rozwijające się na powierzchni półek czy ubrań.

Wilgoć w szafie może być również spowodowana dużo poważniejszym problemem, który nie kończy się wyłącznie za jej drzwiami, a dotyczy całego wnętrza. Panujący w pomieszczeniu wysoki poziom wilgoci może również wpływać na powstawanie nieprzyjemnego zapachu w garderobie, a także objawiać się znacznie gorszymi symptomami w postaci mokrych plam na podłodze czy odpadającej farby ze ścian.

Gdy wykluczysz powyższe źródła problemu może się okazać, że winna wilgoci jest szafa nieznanego pochodzenia. Jeśli kupiłeś mebel używany i nie znasz jego historii to trudno też sprawdzić, w jakich warunkach była przechowywana. Być może trafiła do Twojego domu już wypełniona pleśnią.

Co na wilgoć w szafie – domowe sposoby

Poniżej znajdziesz domowe sposoby na wilgoć w szafie, które warto wykorzystać, zanim dojdzie do momentu, że będziesz mieć dosyć nieprzyjemnego zapachu na tyle, że zdecydujesz się na zakup nowego mebla z bezradności.

  1. Ocet doskonale radzi sobie z niwelowaniem nieprzyjemnego zapachu – wystarczy wymieszać go z wodą i wymyć mieszanką całą szafę.
  2. Mleko także dobrze radzi sobie z wilgocią w szafie. Wystarczy, że wstawisz ciepłą szklankę mleka do wnętrza mebla i poczekasz do jego ostygnięcia.
  3. Ryż także świetnie pochłania zapachy, a także wilgoć.
  4. Żwirek dla kota stanowi znakomitą alternatywę dla pochłaniaczy nieprzyjemnych zapachów.
  5. Kawa świetnie radzi sobie ze zlikwidowaniem brzydkiej woni, przez którą Twoje ubrania ciągle wydają się nieświeże.
  6. Olejek z drzewa herbacianego wymieszany z wodą doskonale sprawdzi się do psikania wnętrza szafy i usuwania zapachu wilgoci.

Wszystkie z wymienionych sposobów można wykorzystać w każdego rodzaju meblach, również w przypadku, gdy Twoje wnętrza zdobią szafy drewniane wykonane z naturalnego materiału.

Jeśli więc zmagasz się z problemem, jakim jest wilgoć w szafie, sprawdź nasze wskazówki, jak rozwiązać ten kłopot domowym sposobem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl