Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Gdzie wyrzucać stare meble?
Gdzie wyrzucać stare meble?

Gdzie wyrzucać stare meble?

Wyposażenie się zużyło? A może po prostu czas na nowe meble do domu? W każdym przypadku musisz coś zrobić ze starymi meblami z mieszkania. Dowiedz się, gdzie wyrzucać stare meble lub co z nimi zrobić, by się ich pozbyć.

Zdradzimy Ci, jak skorzystać dodatkowo na wymianie umeblowania i czego pod żadnym pozorem nie robić.

Wywóz starych mebli

Kiedy decydujesz się na zmianę wyposażenia, na przykład na meble drewniane z Uroku Drewna, możesz zachłysnąć się ekscytacją. Zmiany są zajmujące i mogą zawrócić w głowie.

W wyniku tego możesz zapomnieć, co zrobić ze starymi meblami. A przecież nie wyrzucisz ich do zwykłego śmietnika!

Co jakiś czas każdy z nas zmaga się z problemem, jakim jest wyrzucenie zepsutej lodówki, wymiana kuchenki lub właśnie remont mieszkania i pozbycie się sterty starego umeblowania.

Wyrzucenie starych mebli do domowego czy osiedlowego śmietnika jest nie tylko trudne lub niemożliwe do wykonania, ale także nielegalne.

Są też osoby, które wpadają na szalony pomysł spalenia śmieci, jednak pod żadnym pozorem tego nie rób. To zarówno nierozsądne, jak i nielegalne oraz niebezpieczne.

Abyś nie musiał działać nieetycznie i niezgodnie z prawem, masz możliwość wywiezienia starych mebli do lokalnego punktu PSZOK (Punkt Selektywnego Zbioru Odpadów Komunalnych).

Do takich odpadów należą m.in.:

  • zużyte opony;
  • stare sprzęty RTV;
  • artykuły AGD;
  • akumulatory;
  • oraz stare meble.

Kontenery na odpady wielkogabarytowe

“Wycieczka” do PSZOK to oczywiście nie jedyna możliwość. Istnieje też opcja skorzystania z kontenera na odpady wielkogabarytowe, które możesz zamówić.

To świetna możliwość, gdy i tak robisz remont i generujesz sporo okołoremontowych odpadów, takich jak gruz itp.

Możesz też skorzystać z możliwości zamówienia ciężarówki, która odbierze takie niestandardowe odpady z podanej lokalizacji.

Innym sposobem jest cierpliwość i czekanie z remontem na odbiór odpadów wielkogabarytowych przez firmę odbierającą śmieci z Twojego domu.

Możesz wygodnie sprawdzić w internecie, kiedy odbywa się taki wywóz z Twojej okolicy i wówczas wystawić stare meble do odbioru.

Upcycling, czyli nie wyrzucaj od razu

Nie recykling, a upcycling, czyli przerabianie starego wyposażenia. Jeśli znudziło Ci się dotychczasowe umeblowanie, nie musisz od razu decydować się na utylizację.

Rozważ przemalowanie mebli lub inne triki dekoracyjne, które pomogą Ci odmienić wnętrze bez podejmowania ostatecznych środków.

Sprzedaj korzystnie

Jeżeli jednak Twoja decyzja jest nieodwołalna i chcesz pozbyć się starych mebli, przemyśl jeszcze jedną alternatywę. O ile meble są w dobrym stanie, może ktoś się na nie skusi? Sprzedaż używanych mebli z pomocą internetowego serwisu sprzedażowego, typu Allegro czy OLX może być Twoim rozwiązaniem.

Wiele osób szuka przedmiotów z duszą, porządnych drewnianych mebli do swojego retro wnętrza i zechce kupić i odebrać od Ciebie zużytą szafę czy komodę.

W takiej sytuacji nie tylko pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, lecz także na nich zarobisz.

Tak że jak widzisz, wywóz mebli do PSZOK nie zawsze jest jedyną możliwością.

Wiesz już, gdzie wyrzucić stare i znasz alternatywne sposoby pozbycia się ich ze swojego domu. Którą opcję wybierasz?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl