Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Ile powinien wystawać materac ponad ramę łóżka?
Ile powinien wystawać materac ponad ramę łóżka?

Ile powinien wystawać materac ponad ramę łóżka?

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w domu każdego z nas. Ma bezpośredni wpływ na komfort i jakość snu. Jednak na nic zda się nawet najwyższej klasy mebel, gdy nie będzie uzupełniony odpowiednim materacem. To właśnie on stanowi podstawę podczas snu dla naszego ciała i tym samym ma ogromne znaczenie podczas nocnego odpoczynku. Dlatego też tak ważny jest jego wybór i dopasowanie. Ile powinien wystawać materac ponad ramę łóżka? Dowiedz się już dziś!

Jaki materac wybrać – zacznij od dobrej inwestycji

Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla zdrowego snu i ogólnego komfortu. Kiedy zastanawiasz się, jaki model wybrać, warto rozważyć różne rodzaje, w tym materace do łóżka kieszeniowe i bonelowe – to właśnie one są najpopularniejszym wyborem wśród osób, którym zależy na zapewnieniu sobie jak najwyższej jakości snu.

  • Materace kieszonkowe (in. woreczkowe) – są powszechnie uznawane za jedne z najwygodniejszych modeli. Składają się z pojedynczych sprężyn umieszczonych w oddzielnych kieszonkach. Każda z nich działa niezależnie, co oznacza, że reaguje na nacisk tylko w miejscu, w którym się opieramy.  Dzięki temu materac kieszeniowy zapewnia doskonałe rozłożenie ciężaru ciała, co przekłada się na lepsze podparcie kręgosłupa. Ponadto jest to znakomity wybór dla par, gdyż ruchy partnera nie wybudzają ze snu, ponieważ nie są odczuwalne przez drugą osobę. Ponadto materace kieszeniowe zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, co pomaga w regulacji temperatury ciała i zapobiega przegrzewaniu się w nocy.
  • Materace bonelowe – są równie popularnym wyborem. Składają się z zestawu sprężyn połączonych stalowymi drutami, tworzącymi pewnego rodzaju siatkę. Modele te są zazwyczaj tańsze od kieszeniowych, co czyni je bardziej dostępnymi dla większego grona klientów. Każdy materac bonelowy zapewnia solidne wsparcie i odpowiednią stabilność dla większości osób.

Taki wybór i właściwości sprawiają, że każdy ma szansę znaleźć idealny materac dla siebie. A jak dopasować materac do łóżka?

Odpowiednie dopasowanie materaca do łóżka to podstawa

Oczywiście wybrany materac powinien być idealnie dopasowany do łóżka pod względem szerokości i długości, z czego zdaje sobie sprawę większość osób. Zbyt mały może się przemieszczać w ramie łóżka i tym samym nie zapewniać stabilnej podstawy, a nadmiernie duży po prostu się nie zmieści.

Jednak jak jest w przypadku wysokości? Ile powinien wystawać materac ponad ramę łóżka? Tak naprawdę nie ma tutaj konkretnych wytycznych, jak w przypadku szerokości i długości, dlatego parametr ten zależy głównie od indywidualnych preferencji.

Jednak przed wyborem należy zmierzyć głębokość łóżka w miejscu przewidzianym na materac, aby nie okazał się zbyt niski. W takiej sytuacji rama będzie wystawać ponad niego, co może powodować bolesne obicia czy otarcia ciała podczas snu.

Warto jednak wiedzieć, że w standardowym łóżku wystarczy, aby materac wystawał zaledwie kilka centymetrów ponad ramę.

Natomiast w przypadku modeli kontynentalnych cały urok tkwi właśnie w masywnym i wysokim łóżku, dlatego w takich przypadkach im wyższy materac, tym lepszy wybór.

Dlatego zakup materac poprzedź:

  • Sprawdzeniem właściwości danego modelu, by dobrać go do swoich potrzeb,
  • Zmierzeniem łóżka i skontrolowaniem wysokości materaca (taką informację zawsze znajdziesz w opisie materaców w Uroku Drewna).

Życzymy Ci udanego nocnego wypoczynku na dobrze dobranym materacu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl