Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak dobrać krzesło do biurka dla dziecka?
Jak dobrać krzesło do biurka dla dziecka?

Jak dobrać krzesło do biurka dla dziecka?

O sylwetkę i postawę należy dbać od najmłodszych lat. Frazes? Być może, ale jaki prawdziwy! Jeśli w najmłodszych latach dziecko będzie się garbić lub odrabiać lekcje przed komputerem w skulonej pozycji “na krewetkę”, w przyszłości będzie cierpieć na schorzenia kręgosłupa i ból. Chyba tego nie chcesz dla swojego malucha, prawda? Dlatego dowiedz się, jak dobrać krzesło do biurka dla dziecka, by zadbać o jego prawidłowy rozwój.

Czy wiesz, jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Aby każdy kolejny rok szkolny Twoje dziecko mogło spędzić przy biurku w dogodnej i prawidłowej pozycji, sprawdzamy teraz, jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka.

Krzesło i biurko powinny być ze sobą kompatybilne, jeśli chodzi o wymiary. Powinny też być dostosowane do gabarytów dziecka. Zbyt duże biurko w stosunku do krzesła będzie wysiłkiem dla malucha. Zbyt małe biurko może powodować garbienie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesło do biurka dla dziecka?

  • Na regulację krzesła. Im więcej możliwości regulacji, tym lepiej. Dzięki temu zadbasz o postawę dziecka na każdym etapie jego nauki.
  • Fotel dla ucznia powinien mieć wygodne oparcie i podłokietniki.
  • Skupmy się na oparciu, bo oparcie oparciu nierówne. Kręgosłup naturalnie układa się w kształt litery S. Dlatego oparcie powinno przybierać podobny kształt, by zapewnić odpowiednie podparcie dla pleców.
  • Jeśli jednak wybierzesz krzesło o słabiej wyprofilowanym oparciu, rozwiązaniem są specjalne “poduszki”, które możesz zamocować na oparciu, by dostosować je do naturalnych krzywizn dziecięcej sylwetki.

Na wygodnym krześle plecy mają dobre podparcie, to jasne. Pamiętaj, że podobnie powinno być z nogami. Dziecko powinno sięgać stopami podłogi. Dlatego wybierz fotel o odpowiedniej wysokości siedziska.

Wiadomo, że dziecko rośnie i nawet jeśli na początku nie dosięga do podłoża, w końcu to się uda. Czy jednak warto ryzykować nabycie wady postawy przez niedobrane krzesło?

Dlatego tak cenimy fotele z regulacją, które można dostosowywać do aktualnego wzrostu dziecka. Regulacja powinna dotyczyć siedziska, oparcia oraz podłokietników.

Lepiej wybrać krzesło do biurka dla dziecka na kółkach czy bez?

Czy krzesło dla dziecka powinno być obrotowe? Z jednej strony tak, bo daje więcej możliwości, jednak dzieci lubią szybko i mocno kręcić się, gdy są znudzone. Dlatego krzesło musi być stabilne, by nie dopuścić do wypadku.

W przypadku bardziej żywiołowych dzieci, które mają trudność z usiedzeniem na miejscu przez dłuższy czas lepsze będzie krzesło nieobrotowe.

Wyposażenie pokoju dziecięcego powinno być dostosowane do temperamentu dziecka. Podczas zakupów zwracaj też uwagę na bezpieczeństwo.

Dlaczego biurka w Uroku Drewna to antidotum na złą postawę?

W Uroku Drewna projektujemy biurka sosnowe do pracy i nauki. Zamawiając wybrany model, masz pewność, że trafi do Ciebie solidny i wytrzymały mebel na lata. Wybierz biurko dla dziecka z naszej oferty i dobierz do niego ergonomiczne krzesło.

Oferujemy biurka o następujących wymiarach:

  • 100 x 75 o głębokości 48 cm
  • 136 x 75 o głębokości 48 cm

W zależności od metrażu możesz wybrać szerszy lub węższy model. Zależy to też od tego, jakie masz potrzeby i ile drobiazgów będziesz przechowywać w biurku.

Do wyboru masz kilka układów mebla:

  • z szufladami,
  • z szafką,
  • z zamykaną półką i szufladami.

Decyzja zależy wyłącznie od Ciebie. My zapewniamy mocny i stabilny mebel z wysokogatunkowego naturalnego surowca. Dodaje energii i przytulności w pomieszczeniu. To magia prawdziwego drewna.

Z łatwością dobierzesz krzesło do biurka z naszej kolekcji i stworzysz ergonomiczny zestaw do nauki i pracy w dziecięcym pokoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl