Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak oświetlić sypialnię?
Jak oświetlić sypialnię?

Jak oświetlić sypialnię?

Odpowiednie rozmieszczenie lamp w sypialni to niesamowicie ważna sprawa! Dzięki oświetleniu tworzy się określony nastrój w pomieszczeniu. A w sypialni najbardziej pożądana jest intymna atmosfera. Damy Ci kilka wskazówek, jak osiągnąć taki efekt.

Jak oświetlić sypialnię, by osiągnąć intymny nastrój?

W planowaniu wystroju najważniejsze jest połączenie funkcjonalności wyposażenia i jego odpowiedniego stylu. Tak jest też w przypadku oświetlenia.

Planując rozkład lamp:

 • Pamiętaj o tym, by zadbać o główne źródło światła. Nawet jeśli nie lubisz używać lampy wiszącej, warto ją mieć. Przydaje się np. podczas sprzątania lub gdy coś wpadnie Ci pod łóżko albo komodę.
 • Zadbaj o lampy dodatkowe. Mogą to być np. kinkiety LED pasujące do lampy głównej lub lampy biurkowe, które sprawdzą się na stoliku nocnym.
 • Jeśli masz taką możliwość i ochotę, wykorzystaj taśmy LED podklejane w wybranych miejscach.

Dodatkowe oświetlenie w sypialni jest kluczowe. Mniejsze lampy dają delikatniejsze światło niż główna lampa wisząca i tym samym zapewniają przytulną i klimatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Odpowiednie oświetlenie w sypialni i co jeszcze?

Oświetlenie musi pasować do wystroju i współgrać z poszczególnymi elementami wyposażenia.

W centrum sypialni znajduje się łóżko. Obok niego, zazwyczaj symetrycznie, ustawia się stoliki nocne. Jeśli jeszcze nie masz łóżka do sypialni lub chcesz zamówić nowe, sprawdź naszą ofertę w Uroku Drewna.

W pierwszej kolejności zadbaj o wygodne miejsce do spania, które wzbogacisz pasującym oświetleniem. Mogą to być poniższe typy lamp:

 • lampy biurkowe na szafkach nocnych, które przydadzą się podczas wieczornego czytania;
 • lampy podłogowe z eleganckimi kloszami po obu stronach łóżka lub w wybranym kącie pokoju.

O kloszach wspominamy nie bez przyczyny. Jako że w sypialni poszukujemy relaksu i intymności, światło musi być odpowiednie. Unikaj zbyt mocnego i ostrego światła – zadbaj o to, by oprawy oświetleniowe miały klosze/abażury i by światło było miękkie.

Poza łóżkiem, szafkami nocnymi i lampami dodatkowymi, zwróć uwagę na elementy wyposażenia takie jak:

 • dywanik pod łóżkiem, który dodaje przytulności we wnętrzu;
 • dekoracyjne jaśki, którymi ozdobisz wezgłowie;
 • czy odpowiednie osłony okienne, dzięki którym uzyskasz intymny efekt.

Dodatkowe porady, jak oświetlić sypialnię

W sypialni najlepiej sprawdzi się oświetlenie o ciepłej barwie, dlatego podczas wybierania żarówek i diod do opraw świetlnych zwracaj na to uwagę.

Ciepłe światło relaksuje, a im chłodniejsza barwa światła, tym bardziej wyostrzają się zmysły. W sypialni chcemy je nieco rozleniwić.

Lampy do sypialni mogą przybierać różne formy i odgrywać różne role. W ostatnich latach popularne stały się ozdobne girlandy, np. cotton balls, które możesz rozwiesić w wybranych miejscach, np. nad łóżkiem.

Podsumowując:

 • zainwestuj w kilka źródeł światła – co najmniej dwa, czyli główne i uzupełniające;
 • przede wszystkim skup się na dobrym rozlokowaniu lamp we wnętrzu;
 • umieść lampy dodatkowe w newralgicznych miejscach, np. nad łóżkiem (mogą to być kinkiety) lub po obu stronach łóżka (np. lampki nocne biurkowe);
 • zadbaj o ciepłą barwę żarówek;
 • dodaj przytulne dekoracje, np. puszysty dywan lub piękne zasłony.

Dobre oświetlenie w sypialni przyniesie masę korzyści. Po pierwsze – lampy to element wystroju, po drugie – oświetlenie odgrywa rolę użytkowego wyposażenia (np. do czytania), po trzecie – może być dekoracją (np. cotton balls).

No i po czwarte – dzięki odpowiednim lampom tworzysz klimat wnętrza. W sypialni nastrój ma służyć odpoczynkowi i intymności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl