Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak przechowywać buty w domu?
Jak przechowywać buty w domu?

Jak przechowywać buty w domu?

Przechowywanie obuwia bywa problematyczne. Wiedzą o tym miłośnicy i miłośniczki butów. Gdy co rusz przybywają kolejne pary, zaczynamy się zastanawiać, jak przechowywać buty w domu? Jak zachować porządek wśród tylu par i nie zniszczyć ich podczas przechowywania?

Sprawdzimy, jakie sposoby są najlepsze, aby buty poza sezonem bezpiecznie poczekały na swoją kolej. Zobaczmy też, na jakie meble warto zwrócić uwagę w tym kontekście.


Przechowywanie butów w przedpokoju

Jeśli nie masz oddzielnej garderoby, pozostaje Ci przechowywanie butów w przedpokoju. Jak się do tego zabrać, aby buty w świetnej kondycji przeczekały miesiące poza swoim sezonem? Jak odpowiednio przygotować obuwie?

 • Wyczyść buty
  Zadbanie o to, by bytu po sezonie były czyste, to nie tylko fanaberia. Przecieranie butów z kurzu, brudu czy zimą z soli oraz późniejsze zastosowanie odpowiednich preparatów sprawia, że dłużej Ci służą.

Buty, w zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, wymagają innego traktowania.

 • Zadbaj o preparaty i akcesoria do czyszczeniu
  Buty skórzane kochają porządną pastę do polerowania i miękkie ściereczki. Buty zamszowe uwielbiają silikonowe szczotki, a lakierowane powierzchnie lubią suche ściereczki i przecieranie woskiem do połysku.

Na tym oczywiście nie kończy się przygotowywanie butów do przechowywania.

 • Zapobiegnij odkształceniom
  Aby buty nie zmieniły swojego kształtu przez miesiące przechowywania, umieść w środku prawidła lub zgniecione gazety. Dzięki temu nieużywane obuwie po wielu miesiącach będzie tak samo wygodne i będzie się świetnie prezentować.

 • Zapewnij butom miejsce
  O tym punkcie nie wolno zapominać. Stworzenie wszystkim parom odpowiedniej przestrzeni jest bardzo istotne. Dzięki temu buty poza sezonem nie zakurzą się, nie zabrudzą i nie odkształcą.

Zorganizuj miejsce w przedpokoju, w którym umieścisz szafki na buty. Możemy Ci polecić kilka modeli, które sprawdzą się zarówno wtedy, gdy masz mniejsze potrzeby, jak i wówczas gdy szukasz pojemnego i rodzinnego mebla do przechowywania.


Przechowywanie butów w szafie

Przechowywanie butów w szafie jest najczęściej spotykanym sposobem przechowywania obuwia poza sezonem. Najlepiej, gdy służy do tego specjalna szafka na buty.

Dobrej jakości drewniana szafka na buty pozwoli Ci w porządku przechowywać wiele par i będzie służyć przez lata. Jeśli masz słabość do butów, na pewno docenisz pakowne i pojemne szafki z hipoalergicznego i prawdziwego drewna sosnowego.

W ofercie Uroku Drewna znajdziesz szafki na buty w różnych rozmiarach i różnych układach. Dzięki temu niezależnie od tego, jaką ilością miejsca dysponujesz i ile par butów zamierzasz schować do szafki, na pewno wybierzesz swój model.

Zadbaliśmy o to, aby udostępnić małe szafki do niewielkich pomieszczeń i skrojone na niewielkie potrzeby, ale także wysokie szafy na buty o wielu pojemnych szufladach dla bardziej wymagających. Wysokie szafki na buty skutecznie pomieszczą obuwie całej rodziny.

Szafka na buty ma tę przewagę nad stojakami czy otwartymi półkami, że zapobiega zbieraniu się kurzu na powierzchni obuwia.

Pamiętaj, aby dobrać szafkę do swoich potrzeb i możliwości. Buty nie powinny być przechowywane w ścisku, bo może to doprowadzić do niechcianych odkształceń lub zniszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl