Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak przechowywać buty w szafie?
Jak przechowywać buty w szafie?

Jak przechowywać buty w szafie?

Czy Twoje zamiłowanie do kupowania butów przekształciło się w niekończący się ból głowy związany z przechowywaniem kolejnych par? Każdy wielbiciel butów wie, że znalezienie idealnego sposobu na ich uporządkowanie może być jak szukanie świętego Graala. Czytaj dalej, by poznać sposoby na przechowywanie butów i utrzymanie porządku w mieszkaniu.

Sposoby na przechowywanie butów

Każda osoba, która kocha obuwie, wie, że odpowiednie przechowywanie butów w szafie to klucz do ich długowieczności i utrzymania porządku.

Jest kilka najpopularniejszych metod przechowywania butów. Część z nich polecamy, cześć może niekorzystnie wpływać na obuwie.

  1. Szafka na buty – to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć szybki dostęp do swoich ulubionych par. Drewniana szafka na buty posiada wygodne schowki przeznaczone do przechowywania butów. Dzięki temu schowki mają optymalny kształt, a Ty możesz uporządkować przestrzeń i chronić obuwie przed kurzem.
  2. Półki to kolejny sposób na efektywne zarządzanie kolekcją butów. Możesz je umieszczać na różnych wysokościach w zależności od rodzaju i rozmiaru obuwia.  Pamiętaj tylko, aby zachować odpowiednią odległość między półkami – wysokie kozaki wymagają więcej miejsca niż płaskie sandały.
  3. Szafa na ubrania to też świetny pomysł. Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, kombinuj. Szafy sosnowe z naszej kolekcji są strzałem w dziesiątkę, jeśli lubisz wielofunkcyjne meble.

Wskazówki dotyczące przechowywania obuwia w szafie

Odpowiednie przechowywanie butów wpływa na ich stan. Nieprawidłowo przechowywane obuwie odkształca się i niszczy poza sezonem. Może się też zakurzyć, co niekorzystnie wpływa na materiał zewnętrzny.

Dlatego podpowiemy Ci, jak przechowywać buty w szafie, by były w jak najlepszej kondycji.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest dokładne wyczyszczenie butów przed schowaniem do szafy. To ważne ze względu na to, by nie ubrudzić wnętrza mebla, ale także zabezpieczyć buty poza sezonem. Użyj szczotki, pasty lub specjalnego tłuszczu – dowiedz się, co zaleca producent obuwia.

Po drugie, buty noszone sezonowo umieść na trudniej dostępnych półkach. Dzięki temu nie będą Ci przeszkadzać na co dzień podczas wyciągania innych rzeczy z szafy.

Po drugie, wykorzystaj sklepowe kartony na buty lub przechowuj je w specjalnych pojemnikach pod spodem ubrań zawieszonych na wieszakach.

Aby w pełni zadbać o stan butów, stosuj prawidła lub inne podobne akcesoria do wypełnienia obuwia podczas miesięcy nienoszenia. Dzięki nim szczególnie podziękują Ci modele skórzane, które nie powinny leżeć zgniecione, bo bezpowrotnie się zniszczą.

Dbaj o buty także poza sezonem

Zagadnienie, jak przechowywać buty w szafie, nie jest bezpodstawne i banalne. Dobre obuwie kosztuje i to często całkiem sporo!

To całkiem częste zjawisko, że odkładamy na wymarzone buty. Marzymy o nich, rozważamy zakup i często w końcu się na niego decydujemy. W końcu marzenie o ich posiadaniu się spełnia! Wtedy należy się zastanowić na sposób przechowywania wymarzonej pary.

Tym bardziej pamiętaj wówczas o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji butów. Składa się na to także prawidłowe przechowywanie.

Dbaj o swoje obuwie w najgodniejszy sposób. Wybierz miejsce, które najbardziej Ci odpowiada. Umieść je w szafce na buty, na otwartych półkach w przedpokoju lub schowaj je w szafie, jeśli masz niewielkie mieszkanie i korytarz.

Wiesz już, jak przechowywać buty w szafie, by zadbać o ich stan i utrzymać porządek w mieszkaniu. Czas wdrożyć te wskazówki w życie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl