Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak przemalować meble drewniane? – wskazówki
Jak przemalować meble drewniane? – wskazówki

Jak przemalować meble drewniane? – wskazówki

Czas na renowację starych mebli? Zapewne pierwsze, co przychodzi Ci do głowy, to przemalowanie ich. Nic dziwnego, nowy kolor frontów szafek czy komód potrafi odmienić całe wnętrze. Podsuniemy Ci kilka wskazówek, jak przemalować meble drewniane, by uzyskać świetny efekt. Podpowiemy też inne, alternatywne rozwiązania.

Czy malowanie mebli to dobry pomysł?

Malowanie mebli jest całkiem niezłym pomysłem na przeorganizowanie przestrzeni. Dzięki niemu uzyskujesz zupełnie nowy wygląd wyposażenia i możesz odmiennie zaaranżować przestrzeń.

Wszystko odbywa się mniejszym kosztem niż całkowita wymiana umeblowania. Jest jednak znacznie bardziej czasochłonne niż zakupienie nowych mebli. Sam wybierasz, co wolisz.

Dlatego jeżeli szukasz budżetowego sposobu na wnętrzarskie zmiany, przemalowanie mebli będzie dobrym pomysłem.

Zanim jednak przystąpisz do pracy, koniecznie sprawdź, jak się za to zabrać, by ciężka robota nie poszła na marne.

Jak przemalować meble drewniane krok po kroku?

Sprawdźmy, czym musisz się zainteresować, zanim zabierzesz się do pracy, ba! - zanim nawet pójdziesz do sklepu po farby. Może się bowiem okazać, że sama farba nie wystarczy i potrzebujesz więcej akcesoriów.

 1. Po pierwsze, zaleca się dokładne umycie mebli (i jeśli zachodzi taka konieczność, także rozłożenie mebli na części). Pamiętaj, aby nie zamoczyć drewna, bo może mu to zaszkodzić. Wystarczy przemycie wodą z detergentem i pozostawienie do wyschnięcia.
 2. W zależności od tego, czym dotychczas pokryte były meble, może będzie trzeba pozbyć się wcześniejszej warstwy farby czy lakieru lub zmatowienie powierzchni.
 3. Po wszystkim ponownie musisz oczyścić drewno. Najlepiej umyj i odtłuść powierzchnię, dzięki czemu będzie gotowa na przyjęcie farby.
 4. Następnie możesz przystąpić do malowania (dokładne kroki zależą od typu farby, jaką wybierzesz). Czasem najpierw przyda się podkład pod farbę, czasem nie jest wymagany.

Różne rodzaje farb dają różne efekty i wymagają innych szczegółowych czynności. Zatem, kupując farbę, zorientuj się, jak z nią pracować.
Co przygotować do malowania mebli z drewna?

Jakie akcesoria będą Ci potrzebne, by pomalować meble?

Folia lub stare gazety do zabezpieczenia podłogi, na której malujesz;

 • Szmatka;
 • Woda;
 • Detergent (preparat do czyszczenia drewna lub nawet płyn do naczyń);
 • Papier ścierny;
 • Preparat do odtłuszczania – może to być denaturat;
 • Mały pędzelek do detali;
 • Większy pędzel do pokrywania większych powierzchni;
 • Opcjonalnie baza pod farbę;
 • Farba do malowania drewna.

Pamiętaj też o cyrkulacji powietrza. Pył powstały podczas matowienia drewnianej powierzchni oraz opary farb i denaturatu działają drażniąco na oczy i śluzówkę.

Wietrz pomieszczenie podczas pracy!

Co, jeśli nie malowanie?

Meble z drewna to nieprzemijająca klasyka. Są zawsze w modzie, ale nic dziwnego, że w pewnym momencie mogą Ci się znudzić znane od wielu długich lat fronty.

Wówczas szukasz alternatyw. Możesz zdecydować się na przemalowanie szaf czy komód, aby osiągnąć nowy efekt.

Wiąże się to jednak z masą pracy i czasu. Może jednak wybierzesz się na zakupy internetowe? Nie musisz wiele robić, wystarczy, że sprawdzisz ofertę Uroku Drewna i wybierzesz nowe drewniane wyposażenie do domu.

Już polakierowane i zaimpregnowane. Utrwalamy oraz lakierujemy drewno natryskowo i naturalnie. Robimy to za Ciebie, dostarczając Ci gotowe i piękne produkty.

Proponujemy rozmaite kolory wybarwienia mebli, żeby dać Ci zróżnicowaną ofertę, którą dobierzesz do potrzeb i aktualnego wystroju.

To równie dobry sposób na zmianę aranżacji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl