Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak ułożyć książki na regale?
Jak ułożyć książki na regale?

Jak ułożyć książki na regale?

Układanie książek może być frajdą dla miłośnika czytania! Proces segregowania tytułów może stać się punktem wyjścia dla przeglądania ulubionych wydawnictw, zagłębienia się na chwilę w lekturze i po prostu świetnej kreatywnej zabawy. Podpowiadamy, jak ułożyć książki na regale!


Jak układać książki na regale – pomysły dla wzrokowców

Istnieje wiele metod i sposobów na wyeksponowanie swojej biblioteczki. Wiele osób decyduje się ustawienie regału z książkami w pokoju dziennym, aby mieć na nie oko i móc pokazywać swoje ulubione tytuły przyjaciołom. Inni umieszczają regały w sypialni, bo dużo czytają przed snem i chcą mieć książki przy łóżku.

A jak układać książki na regale, by biblioteczka była atrakcyjna wizualnie?

Proponujemy:

  • układ kolorystyczny,
  • układ na odwrót, czyli umieszczenie grzbietów od ściany.

W nowoczesnym salonie może sprawdzić się układ kolorystyczny, jeśli szczególnie zależy Ci na wyeksponowaniu barwnych grzbietów. Wiele osób decyduje się na ułożenie książek grzbietami od najjaśniejszych do najciemniejszych. To atrakcyjny dla oka układ, który jest też piękną dekoracją wnętrza.

W ostatnich latach bardzo popularne stało się ustawianie książek na odwrót niż zwykle, czyli grzbietami od strony ściany. Dzięki temu, patrząc na biblioteczkę, widzisz stonowany kolorystycznie blok kartek i okładek. Trudniej wówczas odnaleźć konkretny tytuł, ale fani minimalizmu są zachwyceni efektem wizualnym.


Jak ułożyć książki na regale – inspiracje chronologią i tematyką

Jak ułożyć książki na regale, aby zadbać o wartości edukacyjne biblioteczki? Tutaj również pełna dowolność, zależna od Twojego gustu, potrzeb i poczucia estetyki. Najbardziej popularne są poniższe układy:

  • układ chronologiczny.
  • układ według motywu przewodniego lub gatunku,

Dla miłośników chronologii rozwiązaniem może być ułożenie książek epokami. Dzięki temu dzieci mogą poznawać literaturę, nazwiska i tytuły w kolejności od najstarszych dzieł, aż po najnowsze publikacje współczesnych twórców. Z kolei dorosłym, którzy uwielbiają daty, łatwiej jest się zorientować w zawartości biblioteczki.

Dla tych czytelników, dla których warstwa emocjonalna literatury jest najważniejsza, świetnym rozwiązaniem jest ułożenie książek w zależności od ciężaru emocjonalnego książek. Komediowe z jednej strony regału, za nimi komiksy, potem obyczajowe, następnie romanse, a dalej kryminały i horrory. Co sądzisz o tym pomyśle?

A dla tych, którzy cenią szkolny porządek, polecamy układ według motywu. Motyw tajemnicy, podróży, itp. to także inspirujący sposób na odświeżenie układu biblioteczki.


Jak ułożyć książki na regale, by najlepiej się prezentowały?

Teraz przechodzimy do kolejnej ważnej kwestii, czyli tego, jak ułożyć książki na regale, by prezentowały się najkorzystniej. Według nas odpowiedź jest prosta. Książki muszą znaleźć się na porządnym regale!

Regały drewniane w Uroku Drewna są wykonane z wysokogatunkowego drewna sosnowego i są meblami na długie lata. Prawdziwe drewno jest gwarancją długiej żywotności mebla i jego pięknego wyglądu mimo upływu czasu.

Wysokie i pojemne, są w stanie przechować wiele wspaniałych tytułów oraz utrzymać duży ciężar. Dzięki szlachetnemu materiałowi wykonania elegancko dopełniają każdy wystrój i dodają mu szyku.

Wyposażamy nasze regały w szuflady i szafki, by były jeszcze bardziej funkcjonalne. Możesz w nich przechowywać nie tylko ulubione książki, ale również rozmaite drobiazgi.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl