Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak urządzić mały wiatrołap?
Jak urządzić mały wiatrołap?

Jak urządzić mały wiatrołap?

Są przestrzenie, które wydają się trudne do zaaranżowania. Należy do nich np. mały przedpokój, dla którego trudno znaleźć wiodący wystrój czy atrakcyjne dodatki. Doradzimy Ci więc, jak urządzić mały wiatrołap w domu, by stał się funkcjonalny i modny.

Co to jest wiatrołap i jakie funkcje pełni ta przestrzeń?

Wiatrołap to nic innego jak przedpokój w domu czy mieszkaniu. Niektórzy określają tę przestrzeń jako sień lub przedsionek. To pomieszczenie przy drzwiach wejściowych do domu, zazwyczaj niewielkie.

Przez swoją wielkość jest uznawane za trudne w aranżacji. Nic dziwnego, małe przestrzenie łatwo zagracić, trudniej urządzić ze smakiem.

Istnienie wiatrołapu to nie tylko fanaberia bądź złośliwość projektantów, przez którą głowisz się, jak urządzić to kłopotliwe wnętrze.

To wymóg wynikający z prawa budowlanego. Dom musi posiadać tę przestrzeń, a celem jest regulacja cieplna oraz zapobieganie przeciągom, to w najprostszym skrócie.

Rozwińmy temat. Gdy poznasz wiatrołap bliżej, docenisz jego istnienie i aranżacja przyjdzie Ci z łatwością.

 • Wiatrołap służy do ograniczenia strat ciepła i zmniejszenia utraty energii w budynku.
 • Ponadto, jest to pierwsza strefa wejściowa, która spełnia rolę izolatora termicznego lub akustycznego, pozwalając także na usunięcie wilgoci i pyłu z powietrza dostarczanego do domu.
 • Dodatkowo, wiatrołap tworzy warstwę ochronną przed hałasem i brudem dostającym się do domu oraz minimalizuje ryzyko dostawania się wilgoci.

Tyle, jeśli chodzi o kwestie techniczne, bo najbardziej oczywiste są wartości użytkowe wiatrołapu, które wykorzystujesz na co dzień:

 • Wiatrołap przede wszystkim jest miejscem, w którym można pozbyć się zabrudzonych lub mokrych ubrań i butów oraz schować okrycia przed deszczem lub śniegiem.
 • Ponadto przedsionek chroni dom przed niepożądanymi gośćmi, takimi jak owady lub insekty.
 • Wiatrołap stanowi również dodatkowe miejsce na przechowywanie sprzętów domowych czy drobnych akcesoriów ogrodowych.

Jak urządzić mały wiatrołap modnie i wygodnie?

Przejdźmy teraz do meritum, czyli jak urządzić mały wiatrołap modnie i wygodnie?

Małe wiatrołapy zazwyczaj są trudne do zaprojektowania i urządzenia, ale istnieje kilka sposobów, aby je uczynić modnymi i komfortowymi.

Poznaj nasze triki:

 • Wykorzystuj jasne kolory na ścianach, suficie czy podłodze, by optycznie powiększyć wnętrze.
 • Jeśli chodzi o podłogę, upewnij się, że jest łatwa w czyszczeniu. Brudne buty w deszczowe dni zostawią zabrudzenia i dobrze, gdy błoto itp. będzie łatwe do usunięcia.
 • Zanim zaczniesz umieszczać w sieni meble, dokładnie przemyśl swoją wizję.
 • W małym pomieszczeniu dobrze zachować minimalizm. Jeśli znajdzie się w niej zbyt dużo sprzętów, tylko sobie zaszkodzisz. Przestrzeń będzie niewygodna i nieatrakcyjna, a nie o to Ci chodzi, prawda?
 • Wybierz pojemne i zgrabne meble, np. nasze szafki na buty z drewna sosnowego. Pakowne szuflady sprawią, że buty domowników nie będą walać się po podłodze.
 • Powiększ wizualnie wnętrze i zawieś duże lustro na ścianie. Będzie pełniło dekoracyjną, funkcjonalną oraz użyteczną funkcję.

Jako praktyczne dodatki przydadzą się: wycieraczka, która pomoże w utrzymaniu czystości oraz wieszak na ubrania (lub szafa z drążkiem, która posłuży jako szatnia dla domowników i gości).

Przytulności wnętrzu dodaje naturalne drewno oraz rośliny. Jeśli masz na nie miejsce, koniecznie dodaj je do swojej aranżacji.

Wykorzystaj te proste wskazówki, by urządzić mały wiatrołap ze smakiem i w wymarzonym stylu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl