Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak zaaranżować sypialnię w stylu amerykańskim?
Jak zaaranżować sypialnię w stylu amerykańskim?

Jak zaaranżować sypialnię w stylu amerykańskim?

Sypialnia w stylu amerykańskim – to brzmi wyjątkowo światowo i dumnie! Oczywiście nie każda sypialnia w amerykańskim domu tak wygląda, ale to, co zazwyczaj oglądamy w hollywoodzkich produkcjach, zainspirowało architektów wnętrz. Proponują oni swoim klientom wystrój typu master bedroom, czyli właśnie sypialnię w amerykańskim stylu.

Marzysz o takim wnętrzu? Przestronnym, uporządkowanym, eleganckim i jednocześnie wygodnym? Gdy skorzystasz z naszych wskazówek, osiągnięcie celu będzie łatwe i przyjemne. Zapraszamy do lektury.

Sypialnia w stylu amerykańskim: cechy charakterystyczne

Jeśli chodzi o najważniejsze cechy sypialni w stylu amerykańskim, podstawową właściwością jest zadbanie o komfort. Amerykanie lubią, gdy sypialnia daje im przestrzeń do relaksu.

Dlatego oprócz łóżka warto zadbać o fotel lub szezlong w pokoju. Da to możliwość spędzenia odprężającego popołudnia w zaciszu sypialni.

Co poza tym jest ważne w stworzeniu wnętrza w stylu amerykańskim?

 • Sypialnie utrzymane w tym stylu są zazwyczaj bardzo przestronne (musi się w nich zmieścić łóżko i wspomniane meble wypoczynkowe, ale nie tylko!), do tego master bedroom to największa sypialnia w całym domu;
 • Kolor ścian jest zazwyczaj jasny i stonowany, dopuszczalny jest subtelny wzór na tapecie lub kontrastujące kolorystycznie detale o ciemniejszej barwie.
 • Sypialnia amerykańska w założeniu jest połączona z łazienką i garderobą. Dzięki temu stanowi kompleksowe miejsce do relaksu, toalety i ubierania się rano.
 • W sypialni amerykańskiej często wydziela się miejsce na toaletkę dla pani domu.
 • Sypialnia tego typu lubi światło. Jeśli masz duże okna w mieszkaniu, sypialnia amerykańska będzie dla Ciebie łatwiej osiągalna. A przy oknach – zasłony. W dzień odsłonięte, by wpuścić słońce, wieczorem zasunięte, by zapewnić intymność.
 • Obowiązkowe są szafki nocne po obu stronach łóżka małżeńskiego. Pozwalają na trzymanie osobistych drobiazgów w pobliżu łóżka.
 • A najważniejsza jest wygoda domowników! Sypialnia amerykańska zazwyczaj jest pokojem małżeńskim, gdzie pan i pani domu mogą się relaksować, przygotowywać do pracy i na wyjścia, odpoczywać i spędzać czas we dwoje.

Sypialnia zazwyczaj jest połączona z osobną, niezależną od reszty mieszkania lub domu łazienką oraz garderobą. Dzięki temu pan i pani domu zyskują prywatność w swoim mini apartamencie.

Sypialnia w amerykańskim stylu z Urokiem Drewna

Gdy stworzysz sypialnię w amerykańskim stylu, uzyskasz intymną i wygodną przestrzeń relaksu, niezależną od reszty mieszkania. To cenione rozwiązanie, gdy masz dom, dużą rodzinę, ale pragniesz zacisznego miejsca tylko dla siebie.

Zaletą amerykańskiej sypialni jest też to, że posiada własną łazienkę. Dzięki niej unikasz kolejek do toalety czy kąpieli, szczególnie gdy Twoja rodzina jest liczna.

Jeśli urządzisz master bedroom zgodnie ze sztuką, po wstaniu możesz z niej nie wychodzić przez wiele godzin. To tam korzystasz z łazienki, ubierasz się w garderobie, pani ma kącik makijażowy, a wiele sypialni amerykańskich zakłada też włączenie do całego kompleksu gabinetu lub pokoju do pracy.

To oznacza, że dopóki nie zgłodniejesz, nie musisz nawet wychylać nosa ze swojej prywatnej przestrzeni. :)
Łóżko do sypialni amerykańskiej w Twoim domu
Jakie łóżko z Uroku Drewna warto zamówić, by stworzyć prawdziwą sypialnię amerykańską? Do tego wnętrza pasuje przede wszystkim duże łóżko!

Zwróć uwagę na wszystkie modele z wysokimi zanóżkami, np.:

 • Filonek
 • Filonek II
 • Maron
 • Mario
 • Kristo.

W master bedroom najlepiej prezentują się duże projekty: 160 cm lub 180 cm szerokości.

W naszej ofercie znajdziesz też pozostałe produkty, które przydadzą się do umeblowania amerykańskiej sypialni:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl