Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią?
Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią?

Na pewno wiesz, że meble z prawdziwego drewna nie lubią wilgoci, prawda? Mokre plamy zaleca się jak najszybciej wycierać, by nie pozostawiły po sobie trwałego śladu. Co się wydarzy, jeśli nie zadbasz meble z naturalnego drewna i wystawisz je na działanie wilgoci? Jak zapobiec negatywnym skutkom? Czytaj dalej.

Wilgoć a meble drewniane

Mebel drewniany to piękny i trwały dodatek do wnętrza, ale wymaga odpowiedniej ochrony przed wilgocią. Wilgoć może negatywnie wpływać na drewno, powodując:

 • Pękanie (drewno wchłania wilgoć, co prowadzi do jego rozszerzania się);
 • Deformację (zawilgotniałe drewno może wyginać się lub się deformować);
 • Rozwój pleśni i grzybów (może to prowadzić do nieprzyjemnego zapachu, zniszczenia powierzchni mebla oraz potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie lub astmę);
 • Osłabienie zwartej struktury drewna (wilgotne drewno może stawać się bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i tracić swoją wytrzymałość);
 • Osłabienie mechanizmów (wilgotne drewno się odkształca, a co za tym idzie, drzwiczki czy szuflady mogą przestać się domykać).

Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć meble przed wilgocią, także w pomieszczeniach takich jak sypialnia, salon czy kuchnia.

Meble drewniane do sypialni, salonu, jadalni, korytarza czy kuchni zamówisz właśnie tutaj, w Uroku Drewna. Chcemy, by służyły Ci jak najdłużej. Dlatego sprawdź, jak na co dzień dbać o ich wygląd i stan.

Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią?

Czas na wskazówki, jak zabezpieczyć meble przed wilgocią i przedłużyć ich żywotność.

Ważne jest zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii:

 • Umiejscowienie mebli;
 • Monitorowanie poziomu wilgotności;
 • Dbanie o powłoki ochronne;
 • Regularna konserwacja;
 • Unikanie nadmiernego narażenia na wilgoć.

A jak powyższe elementy wpływają na stan mebli drewnianych?

 1. Unikaj umieszczania drewnianych mebli w pobliżu źródeł wilgoci, takich jak nieszczelne okna, drzwi zewnętrzne czy źródła ciepła, które mogą powodować kondensację.
 2. Idealny poziom wilgotności powietrza dla drewna wynosi około 40-50%. Jeśli Twoje wyposażenie wnętrza jest w większości drewniane, warto kontrolować poziom wilgotności.
 3. Zabezpiecz drewniane meble odpowiednimi preparatami ochronnymi, takimi jak lakiery, woski czy impregnaty. Te substancje tworzą barierę ochronną na powierzchni drewna, chroniąc je przed wnikaniem wilgoci. Nasze meble są trzykrotnie natryskowo impregnowane i lakierowane.
 4. Regularnie wykonuj pielęgnację mebli drewnianych, włączając w to czyszczenie drewna. Stosuj odpowiednie środki pielęgnacyjne, które będą nawilżać drewno i utrzymywać je w dobrej kondycji.

Dbaj o swoje drewniane meble, by służyły Ci przez długie lata pełne uroku i klasycznej elegancji. Nie narażaj ich na kontakt z wilgocią, który mogą przypłacić nieodwracalnymi uszkodzeniami.

Zadbaj o regularną konserwację i pielęgnację, a gdy meble tego wymagają, zastosuj odpowiednią impregnację, by uchronić materiał przed chłonięciem wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl