Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jaki materac dla alergika wybrać?
Jaki materac dla alergika wybrać?

Jaki materac dla alergika wybrać?

Jedną z bolączek dzisiejszego świata są alergie dotykające coraz więcej ludzi. Uczulenia wpływają znacząco na jakość życia codziennego, pracy, a także snu. Dlatego jednym z czynników, które mogą przyczynić się do złagodzenia objawów alergii, jest wybór odpowiedniego materaca do łóżka.

Dobrze dobrany materac złagodzi objawy, a wypoczynek nocny stanie się dla Ciebie prawdziwym relaksem. Jaki materac wybrać? Jakie są największe zagrożenia dla alergików? Na co zwracać uwagę? Czytaj dalej.

Unikaj roztoczy, bakterii i nadmiernego kurzu

Materace do łóżka na pierwszy rzut oka wydają się czyste i bezpieczne, ale niestety mogą stanowić idealne środowisko dla rozwoju roztoczy, pleśni i bakterii.

Te mikroskopijne organizmy, często niewidoczne gołym okiem, mogą mieć poważny wpływ na zdrowie alergików i osób o wrażliwej skórze.

Dlatego istotne jest zrozumienie, skąd się biorą i jak zminimalizować ich występowanie. Dzięki tej wiedzy będzie Ci łatwiej ich unikać.

Roztocza to mikroorganizmy żywiące się martwym naskórkiem człowieka oraz zwierząt. Ich aktywność może skutkować swędzeniem skóry, kichaniem czy nawet dusznościami!

Ich ulubionym środowiskiem jest środowisko ciepłe i wilgotne, dlatego tak dobrze odnajdują się na materacach i pościeli. Stąd potrzeba regularnego czyszczenia materaca: odkurzania go, prania pokrowca oraz wybieranie modeli zapewniających cyrkulację powietrza.

W materacach może się też pojawić pleśń, która też lubi miejsca ciepłe i wilgotne, w których najlepiej się rozwija. Sposobem na nią jest wietrzenie materaca, częste pranie pościeli i pokrowców.

Podobnie sprawa ma się z bakteriami, które również zamieszkują materace i mogą powodować kichanie, świąd czy inne niedogodności. W tym przypadku także zaleca się regularną pielęgnację materaca, przewracanie go (jeśli jest dwustronny), czyszczenie pokrowca itp.

Jaki materac dla alergika?

Wybór odpowiedniego materaca dla alergika jest kluczowy dla zapewnienia spokojnego snu i minimalizowania reakcji alergicznych.

Podamy kilka istotnych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu materaca:

  • Wykonanie z hipoalergicznych materiałów. Polecane dla alergików są materace z pianki poliuretanowej lub z lateksem. W Uroku Drewna zamówisz materace kieszonkowe lux zawierające lateks.
  • Bezpieczne pokrowce. Nasze materace bonelowe czy woreczkowe są wyposażone w hipoalergiczne pokrowce pikowane OVATĄ oraz owczą wełną.
  • Certyfikaty i atesty są dodatkową zaletą i zabezpieczeniem dla alergików. Nasze materace do łóżka to fantastyczne materace dla alergików, bo posiadają certyfikat ISO 9001.
  • Wentylacja i cyrkulacja powietrza. Aby uniknąć rozmnażania się drobnoustrojów w materacu, należy wybrać model, który pozwala na cyrkulację powietrza wewnątrz materaca.

Czy wiesz już, jaki materac dla alergika wybrać?

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla alergika będzie najlepszy, kieruj się wymienionymi przez nas zasadami:

  • Materac musi oddychać,
  • Materiały, z których został wykonany, muszą być hipoalergiczne i dobrej jakości,
  • Pokrowce muszą nadawać się do prania.

Poza tym zwróć uwagę na to, że po Twojej stronie też leży odpowiedzialność!

Regularnie zmieniaj pościel na świeżą, pierz ją zgodnie z zaleceniami producenta, najlepiej w wysokiej temperaturze.

Odkurzaj materac, aby pozbyć się większych czy mniejszych zanieczyszczeń i kurzu.

Jeśli jest taka możliwość, wietrz materac lub chociaż przewracaj go co jakiś czas (sprawi to, że będzie miał szansę nieco się wywietrzyć, a poza tym będziesz obciążać go ciężarem ciała symetrycznie.

Dobry materac to gwarancja głębokiego i zdrowego snu. A nocna regeneracja jest bardzo ważna także dla Twojego samopoczucia. Dodatkowo, jeśli jesteś alergikiem, musisz przykładać jeszcze większą wagę do warunków, w jakich śpisz.

Zadbaj o siebie, zamów u nas hipoalergiczny materac do łóżka i ciesz się wspaniałym conocnym relaksem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl