Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Kiedy łóżko dla dziecka?
Kiedy łóżko dla dziecka?

Kiedy łóżko dla dziecka?

Wiesz, kiedy zmienić łóżeczko dziecięce na "dorosły" model? Być może nawet w tym momencie w myśli podałeś/-aś konkretny wiek, jaki musi osiągnąć dziecko, by zacząć spać w łóżku bez szczebelków, ale tak naprawdę nie ma jednej właściwej odpowiedzi. W tym artykule wyjaśnimy, kiedy warto rozejrzeć się za łóżkiem dla dziecka oraz gdzie najlepiej je kupić.

Od kiedy łóżko zamiast łóżeczka?

Moment, w którym dziecko wyrasta ze swojego łóżeczka niemowlęcego, jest przełomowy i pełen emocji. To ważna chwila i dla dziecka, i dla rodziców. Jest to też sytuacja nieunikniona, każdy w końcu musi się z nią zmierzyć.

To jednocześnie znak, że maluch rośnie i zmienia się, a wraz z nim zmieniają się także jego potrzeby.

Przejście z łóżeczka na łóżko to ważny krok w rozwoju dziecka i zaadaptowaniu przestrzeni do jego nowych wymagań.

Jak wspomnieliśmy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kiedy następuje ten ważny moment. Składają się na niego różne aspekty:

  • Wiek dziecka, ale paradoksalnie nie jest to decydujący czynnik.
  • Indywidualny rozwój – każde dziecko może w różnych momentach uzyskiwać różne umiejętności. Dlatego tak ważne jest obserwowanie jego zachowań.
  • Waga i wielkość malucha. W pewnym momencie łóżeczko niemowlęce staje się po prostu zbyt małe! To może być sygnał, by zacząć rozglądać się za nowym modelem.
  • Potrzeby pociechy. Zmiana łóżeczka na łóżko to całkiem spora zmiana, szczególnie dla dziecka. Ze swojej małej, zamkniętej szczebelkami przestrzeni przenosi się do większej, otwartej strefy. Wiąże się to z emocjami (często ze stresem i niepokojem).

Dlatego tak istotne jest przyglądanie się zachowaniom dziecka. Monitorowanie jego potrzeb, umiejętności i sfery emocjonalnej. Dzięki temu intuicyjnie wybierzesz odpowiedni moment na zmianę łóżka.

Od kiedy łóżko dla dziecka – nowy etap w życiu!

Gdy nadchodzi odpowiedni moment na zmianę łóżka, wybór nowego mebla staje się kluczową decyzją.

Na pewno wiesz, że jakość i trwałość łóżka mają wpływ na komfort snu i codziennego użytkowania, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Przede wszystkim, łóżko powinno być dostosowane do wieku i potrzeb dziecka – wybór odpowiedniego rozmiaru oraz materiałów ma ogromne znaczenie!

W Uroku Drewna przygotowaliśmy łóżka drewniane dla dzieci o różnych rozmiarach:

  • 80x160
  • 80x180

Dzięki temu wybierzesz takie, które zmieści się w pokoju dziecięcym i będzie przeznaczone nawet na wiele lat, szczególnie gdy zamówisz dłuższy wariant.

Nasze łóżeczka dziecięce są doskonałym wyborem dla malucha. Są "doroślejsze" niż łóżeczka niemowlęce, ale nie są jeszcze pełnoprawną "dorosłą" opcją. Na te przyjdzie pora później. :)

Kiedy łóżko dla dziecka znajdzie się w pokoju, nadal dbamy o bezpieczeństwo!

Od kiedy łóżko zamiast łóżeczka znajduje się w dziecięcym pokoju, absolutnie nie wolno zapominać o bezpieczeństwie malucha. To nowa sytuacja, a także nowe warunki spania i zabawy.

Większe łóżko dla przedszkolaka nie jest ściśle otoczone szczebelkami, dzięki czemu otwiera starszaka na świat. Pozwala mu samodzielnie chadzać do toalety czy po prostu wstawać rano z łóżka.

Dziecko może być jednak przyzwyczajone do nocnych wygibasów i tego, że materac jest z każdej strony otoczony zabezpieczeniem.

Dlatego nasze modele są wyposażone w barierki.

Dzięki temu nawet najbardziej ruchliwy przedszkolak nie wypadnie z łóżeczka podczas wiercenia się w nocy. Możecie spać spokojnie!

W Uroku Drewna zamówisz łóżko z barierką zabezpieczającą dla swojej pociechy. Dobierzesz także bezpieczny i wygodny materac pasujący do modelu łóżka.

Polecamy wybieranie łóżka wraz z dzieckiem, aby wybrało model, który najbardziej mu odpowiada. Niech maluch współtworzy swoje miejsce do wygodnego spania każdej nocy!

Zmiana łóżeczka na łóżko nie musi być tak stresująca, jak się wydaje. To kolejny ważny czas w życiu malucha i jego rodziców. Zaczyna nowy etap w jego rozwoju i codzienności.

Z naszymi sosnowymi łóżkami przejdziecie przez ten etap z przyjemnością i spokojem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl