Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Porządek w sypialni – jak przechowywać pościel?
Porządek w sypialni – jak przechowywać pościel?

Porządek w sypialni – jak przechowywać pościel?


Zanurzenie się w miękkiej i pachnącej pościeli pod koniec ciężkiego dnia to fantastyczne uczucie. Zazwyczaj mamy co najmniej kilka sztuk pościeli, dzięki czemu podczas używania jednego kompletu, pozostałe przechowujemy. No właśnie, jak przechowywać pościel? Gdzie umieścić te komplety, których aktualnie nie używamy?

Sprawdzamy sposoby na przechowywanie zapasowej pościeli i poniżej zdradzamy Ci wskazówki.


Jak przechowywać pościel?

Jak przechowywać pościel, aby służyła długo i nie zbierała bakterii i niepotrzebnego kurzu? Przede wszystkim w zamknięciu! Pościel pozostawiona na łóżku jest podatna na zbieranie kurzu, a co za tym idzie – również bakterii.

Dotyczy to zwłaszcza łóżek, których nie ścielimy każdego dnia i nie chowamy pościeli, pod którą śpimy. Jest na to sposób, mianowicie kapa na łóżko. Dzięki niej przykryjesz pościel i nie pozwolisz, aby zbierała kurz i się brudziła.

Kapa może spełniać praktyczną funkcję, ale też być wspaniałą dekoracją. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak w prosty i szybki sposób zmienić oblicze sypialni i ją ozdobić, przeczytaj nasz artykuł o przytulnej aranżacji sypialni.

W tamtym artykule podpowiadamy, jak małe zmiany i drobne dodatki potrafią odmienić przestrzeń. Sprawdź nasze wskazówki, może Ci zainspirujemy!

Z kolei jeśli chodzi o pościel zapasową, najlepiej, jeśli zaopatrzysz się w pokrowce na pościel. W pokrowcu również zabezpieczysz kołdrę lub poszewki przed zakurzeniem i gromadzeniem bakterii.

Dobrze, teraz już wiemy, że najważniejsze to chronić pościel przed drobinkami kurzu. Ale gdzie schować tę zapasową pościel w pokrowcu?

Najlepiej, gdy zaopatrzysz się w szuflady pod łóżko. Jeśli masz nasze drewniane łóżko, dopasujesz do niego pasującą pojemną szufladę.


Skuteczny sposób na przechowywanie pościeli

Pakowna szuflada pod łóżko to skuteczny sposób na przechowywanie pościeli. Dzięki temu, że szuflada wsuwana jest pod łóżko, pościel jest chroniona przed kurzem i zabrudzeniami.

Szuflada nie jest zamykana, więc zapewnia poszewkom i kołdrom niezbędny przewiew. Pamiętaj też, że warto co jakiś czas wietrzyć kołdry. Rób to wyłącznie w ciepłe i pogodne dni, aby niepotrzebna wilgoć nie dostała się do wnętrza pościeli.

W ofercie Uroku Drewna masz do wyboru szuflady o różnych rozmiarach i dopasowane do różnych modeli łóżek, na przykład:

Szuflady zostały wyposażone w kółka, dzięki którym wsuwanie i wysuwanie szuflady jest proste i bezpieczne dla sypialnianej podłogi, na przykład paneli. Wszystkie modele szuflad są wykonane z prawdziwego drewna. Wykorzystujemy drewno sosnowe i bukowe, których najwyższa jakość zapewnia wiele lat bezawaryjnego użytkowania.

Z pomocą szuflady na pościel zadbasz o porządek w sypialni. Akcesoria, takie jak zapasowe pościele, kołdry, poduszki czy poszewki umieścisz w przewiewnym i jednocześnie ustronnym miejscu.

Przy okazji zaaranżujesz często nieużywaną przestrzeń pod łóżkiem. Dzięki szufladzie zobaczysz, jaki potencjał do przechowywania ma to miejsce!

Odmień oblicze swojej sypialni i ciesz się z korzyści, jakie dają drewniane szuflady pod łóżko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl