Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Rośliny w sypialni – jakie wybrać?
Rośliny w sypialni – jakie wybrać?

Rośliny w sypialni – jakie wybrać?

Rośliny w sypialni wyglądają świetnie, dopełniają wystrój, poprawiają jakość powietrza i cieszą oko. Jeśli w Twojej sypialni brakuje jeszcze doniczek oraz ich zawartości, podpowiemy, jakie rośliny do sypialni wybrać.

Sprawdź nasze propozycje i podpowiedzi!


Czy rośliny do sypialni to dobry pomysł?

Utarło się kiedyś, że rośliny w sypialni to niezbyt dobry pomysł. Ktoś ogłosił, że mogą nam zaszkodzić w nocy, gdy zamiast wytwarzać tlen, będą wydzielać dwutlenek węgla. Od pewnego czasu różne źródła starają się obalić ten mit.

Rośliny intensywnie pracują zarówno w nocy jak i w dzień, jednak zakres ich pracy różni się w zależności od pory doby. W dzień, gdy zachodzi proces fotosyntezy, o którym każdy z nas słyszał w szkole na lekcji przyrody czy biologii, rośliny oddają (między innymi) tlen.

Podczas trwania tego procesu oddychają, co oznacza, że jednocześnie pobierają tlen z powietrza. Do fotosyntezy roślina potrzebuje światła. To oznacza, że w nocy następuje wyłącznie pobieranie tlenu przez rośliny.

Czy to oznacza, że rośliny działają niekorzystnie, wytwarzając mniej tlenu, a więcej zabierając dla siebie? Nie! Mimo wszystko finalnie dają nam go więcej niż zabierają, dlatego warto otaczać się nimi we wnętrzu.

Pamiętaj też, że istnieją rodzaje roślin doniczkowych, które pracują na zasadzie odwróconej fotosyntezy, czyli produkują tlen w nocy!


Rośliny w sypialni – funkcje

Sprawdźmy więc, jakie funkcje spełniają rośliny w sypialni:

  • Wytwarzają tlen, oddając go do naszej dyspozycji.
  • Wiele roślin dodatkowo oczyszcza powietrze z toksyn i innych niebezpiecznych substancji.
  • Są eleganckim dodatkiem do wnętrza, który ożywia nawet najbardziej stonowany wystrój.
  • Rośliny dodają pomieszczeniom efektu przytulności, dzięki czemu przyjemniej spędza się czas w danym miejscu.
  • Kwiaty doniczkowe sprawiają, że sypialnia jest wyjątkowo przytulnym i komfortowym miejscem, a na tym przede wszystkim nam zależy. To w sypialni odpoczywasz, spędzasz ostatnie minuty po całym dniu i to tam się budzisz.

Warto więc pamiętać o pięknej aranżacji tego pomieszczenia, by widok o poranku zawsze zachwycał oczy. A żeby się wygodnie wyspać, zadbaj o wybór odpowiedniego łóżka do sypialni.

Obok wygodnego łóżka znajdź miejsce na ozdobną doniczkę z wybranym przez siebie kwiatem. Poniżej podpowiadamy, jakie są najlepsze rośliny do umieszczenia przy łóżku.


Jakie rośliny doniczkowe do sypialni wybrać?

Jakie są najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni? Mamy kilka typów, które pięknie ozdabiają wnętrze i jednocześnie dbają o nasz zdrowy sen i jakość nocnego wypoczynku.

  • Bardzo często wybierany jest skrzydłokwiat dzięki swoim dekoracyjnym atutom. Głęboka zielona barwa liści i subtelna biel kwiatów to piękna ozdoba pomieszczenia. Na dodatek roślina świetnie sprawdza się w sypialni, bo oczyszcza powietrze z toksyn.
  • Mięsisty aloes też ma wielu swoich zwolenników. Ta roślina to naturalny filtr powietrza, który kochają nasze płuca.
  • Dekoracyjne kaktusy to też świetne rozwiązanie. Są łatwe w uprawie (właściwie można o nich zapomnieć!), a one wspaniale ozdabiają wnętrze i filtrują powietrze w sypialni.

Która z tych roślin trafi do Twojej sypialni?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl