Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Sypialnia w stylu Japandi – jak ją urządzić?
Sypialnia w stylu Japandi – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu Japandi – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu japandi to wyjątkowa przestrzeń. Nowoczesna, ale nawiązująca do klasyki. Łącząca ze sobą przeciwstawne z pozoru bieguny stylistyczne. Jak stworzyć takie wnętrze? Na co należy zwrócić uwagę, by cieszyć się tak estetycznym i przyjemnym dla zmysłów wnętrzem?

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Co to jest styl japandi?

Styl japandi jest stosunkowo mało znany w Polsce. Można powiedzieć, że dopiero go odkrywamy. To hybryda dwóch stylów wnętrzarskich. Znanego nam doskonale stylu skandynawskiego oraz nieco egzotycznego, ale rozpoznawalnego – stylu japońskiego.

Wydaje się zgoła, że to dwa przeciwstawne bieguny stylu. Nic bardziej mylnego! Wiele je łączy. Co na przykład?

  • Minimalizm, brak zbędnych dodatków.
  • Oszczędność formy, proste linie.
  • Neutralna kolorystyka ścian i wyposażenia.

Styl skandynawski kojarzy się głównie z minimalizmem. Warto jednak zauważyć, że wnętrza urządzone w tym stylu są jednocześnie bardzo wygodne i przytulne. Nie są surowe, jak na przykład wnętrza industrialne czy nowoczesne.

Z kolei styl japoński kocha harmonię i prostotę, ale jednocześnie zwraca uwagę na niedoskonałe piękno (np. ręcznie robione przedmioty). Również łączy się z neutralną i stonowaną paletą barw.

Oba style są do siebie podobne ze względu na zamiłowanie do subtelnych kolorów, geometrycznych linii (w stylu japońskich przełamywanych nieregularnymi akcentami) oraz zachwyt naturą.

Urządzając sypialnię w stylu japandi, śmiało sięgaj po naturalne surowce, takie jak kamień czy drewno. Najłatwiej zrealizować to założenie, wybierając łóżka z drewna, które znajdziesz w naszym sklepie online.

Przygotowaliśmy zatem zarys stylu japandi, teraz czas na dokładniejsze podpowiedzi wnętrzarskie.

Sypialnia w stylu japandi – wskazówki aranżacyjne

Poznaj kilka wskazówek aranżacyjnych, które pomogą Ci urządzić sypialnię w stylu japandi:

  1. Wybierz wygodne duże łóżko, najlepiej z drewnianymi szczytami. Świetnie sprawdzą się nasze nowoczesne łóżka do sypialni Nela czy łóżka skandynawskie Skandia. Łóżko to centralny punkt sypialni. Tam odpoczywasz, śpisz, dlatego wybierz solidny model z prawdziwego drewna.
  2. Dobierz również inne drewniane elementy wyposażenia. Na przykład szafki nocne, które ustawisz przy łóżku bądź duże szafy na ubrania i inne dodatki. Duża drewniana szafa z litych sosnowych desek jest estetycznym elementem wystroju.
  3. Zadbaj o neutralne kolorystycznie ściany, najlepiej utrzymane w naturalnych odcieniach: piaskowe, beżowe czy cappuccino.
  4. Dodaj elementy z kamienia lub innych naturalnych surowców.
  5. Pamiętaj o dodatkach, najlepiej gdyby był to handmade. Styl japoński uwielbia rzemiosło, dlatego takich dodatków nie może zabraknąć w sypialni japandi.
  6. W stylu japandi liczy się to, co niedoskonałe i w czym dostrzegasz piękno. Może być to wazon po babci z lekko wyszczerbionym brzegiem lub głębokie krzesło z widocznymi śladami użytkowania.

Japończycy kochają dodatki, które wskazują na upływ czasu i to, że ktoś używał ich przez lata. Dzięki temu akcesoria dają wrażenie przytulności, “domowości” i pokazują, że nawet to, co stare i może być piękne.

Oczywiście nie chodzi tu o eksponowanie zbyt zniszczonych dodatków ani nadających się do wyrzucenia. Chodzi o pamiątki rodzinne, cenne (chociażby tylko sentymentalnie) przedmioty.

Jeśli nasze wskazówki Ci się spodobały, koniecznie wypróbuj urządzenie sypialni w ten sposób. Będziesz doskonale wypoczywać na wygodnym łóżku w sypialni utrzymanej w stylu japandi!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl