Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Usuwanie wosku z drewna – jak to zrobić?
Usuwanie wosku z drewna – jak to zrobić?

Usuwanie wosku z drewna – jak to zrobić?

Drewniane meble w mieszkaniu i domu to przepiękne i eleganckie wyposażenie, z którego jesteśmy dumni. Lubimy się nim chwalić i podkreślać jego piękno. Fantastyczne właściwości mebli drewnianych pozytywnie wpływają na komfort przebywania we wnętrzu. Czujemy się w nim znakomicie.

Niestety czasem zdarza się, że jesteśmy zbyt swobodni i w wyniku nieuwagi na drewnie pojawia się plama. Dziś skupimy się na wosku – jak usunąć plamę z wosku na drewnie?

Zagrożenia dla naturalnego drewna i jego powłoki

Podtrzymujemy naszą tezę, że meble z drewna to ozdoba wnętrza. Dodają pomieszczeniom uroku, elegancji i charakteru.

Codzienne życie obfituje w różne przypadki, które mogą wpłynąć na wygląd drewnianych blatów i frontów. O naturalne drewno trzeba dbać, by było zawsze piękne.

Najczęstsze zagrożenia dla powierzchni drewnianych to:

  • Wilgotne zacieki, np. po wylanej cieczy z kubka czy wazonu. Wystarczy czysta woda pozostawiona na powierzchni drewna zbyt długo, by spowodować trudne lub niemożliwe do usunięcia ślady.
  • Plamy po winie, kawie, atramencie itp. – reaguj natychmiast, gdy coś takiego zauważysz. Dzięki temu uda Ci się uratować blat.
  • Mechaniczne uszkodzenia – rysy itp. W takich sytuacjach warto wypełnić mikrouszczerbki specjalnym woskiem lub lakierem.
  • Insekty i szkodniki – regularna pielęgnacja powierzchni drewnianych eliminuje możliwość pojawienia się szkodników. Dbaj o drewniane meble na co dzień.
  • Wylany wosk ze świecy – temu zagadnieniu poświęcimy poniższy artykuł.

Jak pozbyć się plamy z wosku z drewnianego blatu? Czytaj dalej.

Plamy z wosku na drewnianej powierzchni mebli – jak temu zaradzić?

Często siedząc w domu, zapalamy nastrojowe świece, by umilić sobie wieczór.

Jednak niekiedy zdarza się, że zamiast upragnionego relaksu przeprowadzamy "operację" usunięcia plamy z wosku ze swojego pięknego blatu komody, na której postawiliśmy świecę.

Nastrój pryska.

Dobrze jest zaopatrzyć się zawczasu w specjalny rozpuszczalnik do wosku, który przeznaczony jest do użycia na drewnianych powierzchniach. Jeśli masz w domu cenne meble drewniane, koniecznie kup taki preparat.

Z jego pomocą usuniesz świeży wosk z mebli.

Pamiętaj, że plamy z wosku należy usuwać na zimno. Nie rób tego, gdy wosk jest jeszcze rozgrzany, bo wpracujesz go w powłoki drewna i rozniesiesz na większej powierzchni.

Możesz spróbować usunąć taką kapkę zimnego wosku, delikatnie ściągając ją nożem lub innym ostrym narzędziem z blatu. Uważaj, by nie uszkodzić powierzchni, chodzi tylko o precyzyjne ściągnięcie wosku.

Następnie tłustą plamę delikatnie zmywaj wilgotną ściereczką z płynem do naczyń (lub innym delikatnym detergentem), octem lub preparatem do drewna.

Takie działania powinny pomóc Ci w uratowaniu powierzchni mebla. Wiemy, że pozostawiona plama na blacie negatywnie wpływa na wygląd całej komody czy stołu.

Na przyszłość pamiętaj o tym, by skrupulatnie pilnować świeczek oraz lampionów i zawsze stawiać je na podstawce lub świeczniku. Pomoże Ci to uniknąć ewentualnych szkód czy nieestetycznych plam po wosku.

Życzymy samych bezproblemowych wieczorów z pachnącymi świecami w Twoim przytulnym wnętrzu z drewnianym wyposażeniem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl