Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Wiatrołap w bloku – jakie meble wybrać?
Wiatrołap w bloku – jakie meble wybrać?

Wiatrołap w bloku – jakie meble wybrać?

Wiatrołap w bloku to pomieszczenie, które wita wszystkich domowników i gości tuż po przekroczeniu progu mieszkania. Właśnie dlatego może być traktowane jako wizytówka czterech ścian, dlatego warto szczególnie zadbać o jego aranżację.

W przedpokoju powinny znaleźć się niezbędne elementy wyposażenia, które będą łączyć stylowy design z praktycznością. Dzięki temu w efekcie korytarz stanie się funkcjonalną i modnie urządzoną przestrzenią domową. Dowiedz się już dziś, jakie meble do niego wybrać i na co zwracać szczególną uwagę podczas ich zakupu.

Wiatrołap w bloku – jaką pełni funkcję?

Wiatrołap w bloku jest miejscem, które łączy wejście do mieszkania z kolejnym pomieszczeniem i znajduje się tuż za drzwiami. Jaką pełni funkcję?

Przestrzeń ta jest pewnego rodzaju ochroną wnętrza domu przed ucieczką ciepła i jednocześnie przed dostawaniem się do niego chłodnego powierza z zewnątrz. Zatem jest to bardzo istotne pomieszczenie domowe, szczególnie w sezonie grzewczym.

Jednocześnie jest to przestrzeń, w której najczęściej ubieramy się do wyjścia – zakładamy buty czy okrycie wierzchnie oraz niezbędne akcesoria w zależności od pory roku. Również w korytarzu rozbieramy się tuż po przekroczeniu progu, dlatego nasz komfort życia codziennego w dużej mierze zależy od funkcjonalności wiatrołapu.

Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w korytarzu?

Wiatrołap w bloku niezależnie od metrażu powinien być wyposażony w kilka niezbędnych elementów. Wśród nich najważniejsza jest:

  • Szafka na buty – to niewielki mebel, który pomoże zachować porządek w przechowywanym obuwiu całej rodziny;
  • Wieszak, który umożliwi wygodne odwieszenie okrycia wierzchniego, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem na co dzień,
    Komoda lub szafa, które znakomicie sprawdzą się jako schowek na ubrania i akcesoria, jeśli tylko przedpokój jest odpowiednio duży, a tak pojemne meble nie przytłoczą dostępnej przestrzeni;
  • Lustro, które nie tylko stanowi znakomitą dekorację wnętrza, ale także optycznie powiększy każdy wiatrołap w bloku, co jest szczególnie pożądanym zabiegiem stylistycznym podczas aranżacji niewielkiego przedpokoju.

Na co zwracać uwagę podczas aranżacji wiatrołapu w bloku?

Bardzo ważne jest, aby aranżacja wiatrołapu nawiązywała stylem do wystroju pozostałych pomieszczeń domowych, dzięki czemu dostępna przestrzeń będzie w pełni spójna, harmonijna i tym samym przyjemna dla oka.

Ponadto istotny jest wybór jak najwyższej jakości elementów wyposażenia, gdyż w korytarzu panują trudne warunki – mowa o zmiennych temperaturach czy dużej wilgoci.

Ponadto wybrane meble i akcesoria powinny być dostosowane do intensywnej eksploatacji oraz wykonane materiałów trwałych, wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia. Warto zatem zdecydować się na drewno naturalne w połączeniu z aluminium czy stalą nierdzewną.

Meble z Uroku Drewna są zatem doskonałym wyborem, by urządzić wiatrołap w bloku. Są trwałe, piękne i odporne na trudne warunki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl