Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Zasady Feng Shui w sypialni
Zasady Feng Shui w sypialni

Zasady Feng Shui w sypialni

Feng shui, czyli chińska teoria organizacji przestrzeni, od wielu lat jest lubiana także na Zachodzie. Zasady feng shui możesz wykorzystać także w sypialni. Dzięki nim będzie to wygodne i przyjemne pomieszczenie, w którym domownicy będą się czuć fantastycznie.

Feng shui w sypialni pomoże Ci pięknie i funkcjonalnie zaaranżować wnętrze. Zobacz, co musisz zrobić, by uzyskać najlepszy efekt!

Feng shui w sypialni – zasady prosto z Dalekiego Wschodu

Feng shui w sypialni to nasz dzisiejszy temat. Organizacja przestrzeni w chińskim stylu dotyczy jednak nie tylko tego jednego pomieszczenia. Tradycyjne zasady feng shui były wykorzystywane w Chinach także do planowania rozkładu całych miejscowości, pałaców oraz prywatnych domów.

Feng shui ma wpływać na różne aspekty ludzkiego życia:

 • zapewniać wizualną harmonię otoczenia;
 • pozwalać na wygodny wypoczynek;
 • relaksować i uspokajać;
 • w sypialni wystrój zgodny z feng shui gwarantuje zdrowy i mocny sen.

W efekcie, gdy zorganizujesz sypialniane wnętrze odpowiadające regułom feng shui, Twój nocny wypoczynek będzie wpływał pozytywnie na samopoczucie, a co za tym idzie – każdy Twój dzień będzie dobry.

Feng shui jest nierozerwalnie związane z energią przestrzeni. Każde pomieszczenie w mieszkaniu może mieć inną energię, inaczej oddziaływać na domowników i wymagać innego zagospodarowania. W celu odpowiedniego wyposażenia tradycyjnie tworzy się specjalne mapy energetyczne.

Ty oczywiście nie musisz tego robić, wystarczy, że przemyślisz sobie kilka kwestii.

 • Po pierwsze, w jakim otoczeniu najlepiej odpoczywasz? Każda odpowiedź jest prawidłowa, bo ma odpowiadać Tobie i Twoim potrzebom.
 • Preferujesz zasypianie się i budzenie w minimalistycznym wystroju, czy lubisz otaczać się sentymentalnymi drobiazgami?
 • Wolisz jasne czy ciemne wnętrza?
 • Lubisz dostęp do naturalnego światła w sypialni? Czy wolisz skupić się na oświetleniu sztucznym?
 • Pamiętaj o uporządkowaniu przestrzeni. Zapewnij sobie meble do przechowywania, dzięki którym unikniesz bałaganu. Bałagan rozprasza i utrudnia wypoczynek.
 • Nie bagatelizuj tematu łóżka. Wygodne łóżko to podstawa podczas wybierania wyposażenia sypialni. Jest centrum tego pomieszczenia i to w nim odpoczywasz, śpisz i relaksujesz się po ciężkich dniach.

Dzięki zaaranżowaniu sypialni zgodnie ze swoimi preferencjami i naszymi podpowiedziami stworzysz wygodne wnętrze, w którym będzie Ci się doskonale odpoczywało.

Łóżko – feng shui i dobra energia

Wspomnieliśmy o łóżku. Łóżko i feng shui są ze sobą silnie połączone, jeśli chodzi o temat harmonijnie wyposażonej sypialni.

Dlatego zobacz, jakie łóżka do sypialni oferujemy i wybierz ten model, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Drewniany szkielet, solidny stelaż i dopasowany do potrzeb materac kieszeniowy lub bonelowy to klucz do zdrowego snu.

Zadbaj o to, by łóżko było wystarczająco szerokie, a materac odpowiednio twardy. Dobrze, gdyby wymiary łóżka były dobrze dopasowane do metrażu sypialni. W dużym pomieszczeniu możesz zaszaleć!

Pisaliśmy też o porządkowaniu przestrzeni. Feng shui zakłada, że w otoczeniu powinien panować ład. Dzięki temu łatwiej się wypoczywa.

Aby dookoła łóżka nie walały się porozrzucane drobiazgi, przydadzą się szafki nocne. Jeśli wybierzesz małżeńskie łóżko dwuosobowe, wybierz dwie sztuki i postaw symetrycznie po obu stronach łóżka. Zapewni to wymaganą w feng shui harmonię i równowagę.

Zadbaj też o stonowaną kolorystykę wnętrza. Zasady feng shui mówią o tym, żeby unikać intensywnych kolorów na sypialnianych ścianach. W zamian poleca się:

 • odcienie piaskowe,
 • beż,
 • błękit
 • czy subtelną zieleń.

Feng shui to tradycyjna sztuka planowania przestrzeni, ale świetnie koresponduje ze stylem nowoczesnym we wnętrzu. O tym, jak urządzić sypialnię w stylu nowoczesnym, pisaliśmy już na blogu. Może wykorzystasz nasze wskazówki podczas aranżacji tego wyjątkowego pomieszczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl