Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jak wyczyścić materac?
Jak wyczyścić materac?

Jak wyczyścić materac?

Materac jest równie ważny jak samo łóżko. Drewniany szkielet daje solidną i stabilną podstawę dla materaca i ciała, stelaż podtrzymuje całość w ryzach, a bezpośrednio na materacu spoczywa ciało w trakcie nocnego wypoczynku.

Dlatego o materace trzeba dbać. A co, jeśli się zabrudzi? Jak wyczyścić materac? Podamy Ci kilka wskazówek, dzięki którym przywrócisz mu piękny wygląd i pozbawisz plam.

Jak czyścić materac na bieżąco?

Często zapomina się o konserwacji materaca i o konieczności czyszczenia przypominamy sobie w momencie, gdy wylejemy na jego powierzchnię poranną kawę. Zatem, jak czyścić materac na bieżąco i czy na pewno to konieczne?

  • Po pierwsze warto co jakiś czas poświęcić czas na wywietrzenie materaca, o ile oczywiście masz taką możliwość.
  • Co pewien czas wystarczy też użyć odkurzacza. Tak, zwykłe odkurzanie też odświeży materac i zbierze część kurzu i zebranego brudu oraz okruszków.
  • Świetnym trikiem, o ile masz materac dwustronny, jest przewracanie go. Dzięki temu co jakiś czas śpisz na nieodkształconej części, a materac oddycha.

Wracając do pierwszej myśli, tak, regularna pielęgnacja materaca jest ważna. Na powierzchni oraz wewnątrz materaca zbiera się kurz, brud, roztocza i drobinki skóry, którą systematycznie zrzucamy.

Wspomniane wyżej wskazówki są przydatne na co dzień, gdy na materacu nie pojawiła się żadna plama. Co jednak, gdy na powierzchni materaca pojawi się trwalsze zabrudzenie?

Jak wyprać materac z widocznych plam?

Jeśli lubisz jeść śniadania w łóżku lub chrupać przekąski wieczorami, nieuniknione jest to, że w łóżku pojawią się okruchy. Najgorzej jednak, gdy filiżanka z kawą lub kieliszek czerwonego wina pozostawią ślad na powierzchni materaca.

Nawet gdy plama wyschnie, i tak niekomfortowo śpi się na brudnym materacu. Dlatego podsuniemy Ci sposoby na to, jak wyprać materac z widocznych plam.

  • Wspaniałym wynalazkiem jest myjka parowa, która usuwa zabrudzenia, takie jak kurz, drobnoustroje itp. z materaca. To najlepsze, co może przytrafić się alergikom, jeśli chodzi o gadżety do czyszczenia.
  • Domowe sposoby, takie jak mieszanka sody z wodą lub wody i soku z cytryny, są niezwykle skuteczne. Papkę składającą się z sody z wodą nałóż na plamę na kilka godzin, a potem usuń. Plama powinna zniknąć. Wodę z cytryną wetrzyj w plamę, po kilku minutach przetrzyj wilgotną ściereczką. Powinno zdać egzamin.
  • Świetnym sposobem na usunięcie trudnych plam, takich jak krew lub wino, jest skorzystanie z mocy soli i zimnej wody. Mieszankę wetrzyj w materac. Sprawdziliśmy osobiście, to skuteczny sposób na plamy z czerwonego wina! Pamiętaj też o tym, że takie trudne plamy wywabia się od razu, póki są świeże. Im dłużej czekasz, tym trudniejsze będą do usunięcia.

Wiesz już, jak usunąć plamy z materaca. A jaki materac wybrać do sypialni?

Jaki materac jest najlepszy?

To, jaki materac jest najlepszy, zależy od wielu indywidualnych czynników. Inny materac wybiera dorosły, inny – dziecko. innego wyboru dokonują osoby słusznej postury, innego – drobne.

Kiedyś napisaliśmy artykuł o tym, jaki materac wybrać. Zapoznaj się z nim, by dowiedzieć się więcej.

W ofercie sklepu online Urok Drewna znajdziesz dwa główne typy materaców sprężynowych:

Poza tym oczywiście możesz dokonać wyboru materaca pod kątem szerokości, aby pasował do łóżka. Dzięki temu zapewnisz sobie wysoką jakość snu.

A po zakupie wymarzonego materaca, pamiętaj o systematycznej konserwacji i zapisz sobie nasze metody dotyczące czyszczenia plam domowymi sposobami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl